Tančíte, cvičíte, hrajete si se svým psem, kterého jste naučili zajímavé cviky nebo triky? Pošlete nám své video a pár řádek o vašem týmu! Naše soutěž pokračuje i tento měsíc a zúčastnit se ji může každý, i účastník z minulého měsíce (jen s novým videem, samozřejmě). Tři vybraní, kteří jsou i našimi předplatiteli, získají MEGA balík od firmy Canvit. Pokud bude vybrán nepředplatitel, získá předplatné a knihu.
Jaká jsou pravidla a co můžete vyhrát?

Čtěte dále
Publikováno: 8.2.2016 12:30:50
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Jen zdravý pes je spokojený, jen zdravý pes může být aktivní a úspěšný. Ve spolupráci s naším partnerem firmou Orion Pharma s.r.o. jsme pro vás, naše čtenáře, připravili mimořádnou příležitost – můžete získat vzorek kloubní výživy pro svého psa ZDARMA!
Jak? A jestli pak víte, co je to DKK?

Čtěte dále
Publikováno: 8.2.2016 12:25:09
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Bylo by fajn mít vlastního hledače ztracených věcí.

Čtěte dále
Publikováno: 8.2.2016 11:19:00
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Dorazilo nám do soutěže další motivační video! Video je od Veroniky Sidorové. Co nám k videu napsala?

Chcela by som poslať aj našu Nelušu. Je to cavalierka a o chvíľu oslávi svoje 9. narodeniny. Neluška bola môj vymodlený, vysnívaný pes. Dostala som ju v svojich 11. rokoch, keď rodičia splnili môj sen po rokoch prosenia o nového člena rodiny. Bohužiaľ som nevedela nič o množiteľoch a tak moje malé šteniatko prišlo na svet v pivnici medzi desiatkami iných.

Čtěte dále
Publikováno: 8.2.2016 9:51:11
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Únor

Proč se často mluví o obou plemenech dohromady?
Mají stejné kořeny. Nejen to, že jsou z Balkánu, kam před více než dvěma tisíci lety přivedli pastevci z Asie svá stáda a s nimi i velké psy, aby se začali křížit s místními (tak vznikl kavkazský ovčák, pyrenejský horský pes, šarplaninec, krašák, ale i další typově podobní pastevečtí psi). Pro obě plemena byl podstatný jeden moment, a to výstava v září 1926 v Lublani v tehdejší Jugoslávii. Slovinský vystavovatel tam předvedl jako ilyrského ovčáka psa, který okamžitě zaujal svým vzhledem. Pak se ukázalo, že si chovatel dovezl jako základ svého chovu několik vlkošedých psů z planiny Šar. Trvalo ještě nějakou dobu, než vznikl samostatný standard pro krašského ovčáka a pro šarplanince. Obě plemena se pak vydala dál vlastní cestou.

Čtěte dále
Publikováno: 8.2.2016 9:15:34
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: I. skupina

Zatím k nám přišli krásné fotografie westíků od Gabriely Martínkové, Martiny Šimkové a Veroniky Havelkové. Vše zveřejníme v čísle 4 našeho časopisu. A co vy? Máte westíka a upravujete jeho srst? Pošlete nám foto!
Ilustrační foto: G. Martínková

Čtěte dále
Publikováno: 5.2.2016 14:57:57
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: III. skupina

Jméno Josefa Zábranského neodmyslitelně patří k české kynologii, k německému ovčáku a také k funkci rozhodčího pro výkon. Jsem moc ráda, že si s námi zavzpomínal nejen na dobu minulou a my jsme vám tak mohli v novém PPČ č. 2 přinést rozhovor s ním.

Čtěte dále
Publikováno: 5.2.2016 9:20:48
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Vyzkoušejte si vzorek kloubní výživy zdarma!

Čtěte dále
Publikováno: 4.2.2016 15:35:39
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Máme tu další soutěžící! Veronika Bohušová a Benny nám zaslali fotografie.

Volám sa Veronika Bohušová a mám 13 rokov. Už od malička som chcela psa. Vystriedalo sa u mňa veľa plemien.. Cez nemeckého ovčiaka až po saluki. Ale rodičia mi psa nechceli nikdy dovoliť. Lenže mi bohužiaľ zomrel dedo a babka, keďže bola sama, povolila psa. A tak som prišla k Bennymu. K najlepšiemu psovi, akého som si mohla vybrať.

Čtěte dále
Publikováno: 4.2.2016 14:03:50
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Únor

Máte west highland white teriéra a upravujete jeho srst? Pošlete nám foto! Připravujeme materiál o nevýstavní úpravě srsti tohoto plemene a uvítáme vaše názory na výstavní i nevýstavní úpravu.

Ilustrační foto: K. Čermáková

Čtěte dále
Publikováno: 3.2.2016 12:38:05
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: III. skupina
<<<123>>>