v čísle 8/2011 jsme přinesli článek "Byly jsme si souzeny" o canisterpeutické labradorce Jenny, která odešla do psího ráje, ale v srdcích svých blízkých zůstane navždy.

Čtěte dále
Publikováno: 29.8.2014 10:45:37
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie
Boloňský psík a Coton de Tuléar na fotografii

Kudrnatý boloňský psík a temperamentní Coton de Tuléar – to je dvojice načechraných roztomilých psíků patřících do skupiny bišonků, kteří jsou taky námětem fotosoutěže na tento měsíc. Fotografie s těmito plemeny o minimální velikosti 300 kB spolu se svým jménem a poštovní adresou nám posílejte na adresu fotosoutez@pespritelcloveka.cz do 15. září. Nejzajímavější odměníme.

Publikováno: 29.8.2014 10:26:06
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Září
Když nám chutná! – nová fotosoutěž

Má váš pes nějaké mimořádně zvláštní chutě? Chutná mu třeba paprika, anebo si rád udělá výlet do vaší ledničky? Pokud máte ve svých archivech zajímavé snímky, dokumentující, že pes je tvor opravdu všežravý, pochlubte se nám! Fotografie o minimální velikosti 300 kB spolu se svým jménem a poštovní adresou nám posílejte na adresu fotosoutez@pespritelcloveka.cz do 15. září. Nejpovedenější odměníme.

Publikováno: 29.8.2014 10:16:51
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Září
Co je malé, to je milé - nová soutěž

Když k nám domů přibude malé štěně, hned je všechno vzhůru nohama! Roztomilá chlupatá kulička je tvor zvědavý a musí hned vše prozkoumat. O veselé momenty tedy není nouze, zapátrejte i ve svých archivech a pošlete nám vzpomínku na svého psího kamaráda. Fotografie o minimální velikosti 300 kB spolu se svým jménem a poštovní adresou nám posílejte na adresu fotosoutez@pespritelcloveka.cz do 15. září. Nejpovedenější odměníme.

Publikováno: 29.8.2014 10:11:18
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Září
Máte doma psího seniora?

I naši psí kamarádi stárnou, navíc mnohem rychleji než my lidé. Zajistit jejich důstojné stáří je však úkol pro nás. Napište nám své zkušenosti s péčí o psího seniora – jak řešíte jeho možná zdravotní a pohybová omezení, venčení při úbytku sluchu, zraku. Do č. 10 chystáme obsáhlý materiál právě na téma stáří psů – podílejte se na jeho přípravě i vy svými zkušenostmi, fotografiemi svých psích seniorů! Texty i fotografie nám můžete zasílat do 8. září na redakce@pespritelcloveka.cz, event. poštou na adresu Pes přítel člověka, Olšanská 3, 130 00 Praha 3
Ilustrační foto: J. Adamová

Publikováno: 28.8.2014 10:40:59
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Dva v jednom!

Hned dva portréty  plemene najdete v zářijovém čísle Pes přítel člověka. Jsou to portréty - boloňského psíka a plemene Coton de Tuléar. Pokračujeme velkým tématem z minulého měsíce – zahradou a jejími úskalími včetně první pomoci pro psa.

Úvodník šéfredaktorky Stanislavy Jansové a seriál o etologii RNDr. Františka Šusty je věnován tématu, jak zvládnout stres u veterináře. Začíná nový seriál, který u nás prostě chyběl (a nemyslíme jen v našem časopise) – Ladislav Mach pro nás exluzivně píše seriál o obranách – nenechte si ujít první díl! Přinášíme velkou fotoreportáž ze světové výstavy v Helsinkách, ohlédnutí za mistrovstvím Evropy v agility v Maďarsku, mistrovstvím Evropy ve flyballu ve Francii a mistrovstvím mládeže ČR ve sportovní kynologii ve Zlíně. Zkrátka nové číslo je nabité informacemi ze všech oblastí kynologie a přináší spoustu dalšího zajímavého čtení.

Čtěte dále
Publikováno: 28.8.2014 8:38:14
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Klub chovatelů a přátel ruských černých teriérů pořádá dne 24.10.2014 při Evropské výstavě Speciální výstavu ruských černých teriérů.

Čtěte dále
Publikováno: 26.8.2014 11:24:02
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

První červnový víkend obvykle patří dětem a sluníčku. Letos byl ve znamení setkání psích nadšenců. Už z dálky bylo slyšet, že se v kempu „U Kačera“, nedaleko Staré Boleslavi, sešlo 25 pejsků a z toho 21 kerníků. Jejich páníčci doufali, že letošní setkání nepokazí deštivé počasí. Jednalo se již o 3. ročník kerního víkendu. Letošní rok přál venkovním aktivitám, všichni si vyzkoušeli neoficiální agility závody, rozdělené na začátečníky, pokročilé a profíky. Jako doplněk byla vyhlášena smíšená štafeta družstev.

Čtěte dále
Publikováno: 26.8.2014 11:09:18
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Se psem žiji už svých dvou let, kdy díky mé starší sestře rodiče pořídili anglického kokršpaněla bez PP Rona. Ron by z dnešního pohledu byl úžasný canisterapeut. Byl to pes beránek, na kterém se dalo dříví štípat, a v životě na člověka nezavrčel. Sousedovic hendikepovaný kluk díky němu rozvíjel svou motoriku. Jednoho dne však i Ron musel za Duhový most, v nedožitých 14 letech. To se stalo v roce 2008.

Čtěte dále
Publikováno: 26.8.2014 9:52:53
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

4. poslední uzávěrka EDS - Euro Dog Show a NDS - Národní výstava psů je prodloužena do 31. srpna 2014!

Přihlášky posílejte už pouze pouze online!

Čtěte dále
Publikováno: 26.8.2014 8:38:55
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP
<<<123>>>