V sobotu 25. listopadu se v Blansku konalo Mistrovství České republiky v dogdancingu. Soutěžící v kategoriích Heelwork a Freestyle předvedli strhující výkony, za které byli odměněni nadšeným potleskem diváků v zaplněné blanenské sportovní hale. Na celou reportáž z MR se můžete těšit v prosincovém čísle Pes přítel člověka.

Čtěte dále
Publikováno: 25.11.2015 14:44:33
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Tanec se psem

Jedna z nejčastějších situací, kterou můžete vidět v parku nebo na cvičáku: Na vodítku je štěně, pubertální či dospělý pes (na věku opravdu nesejde) a na napnutém vodítku táhne majitele ke svému psímu kamarádovi, také upoutanému na vodítku. „Jé, to jsme rádi, že vás vidíme. Jé, jak se Alík vítá s Azorem, to je tááák roztomilý! A jak se jinak máte?“ zní na střídačku z úst majitelů, zatímco se pejsci očichávají, pacinkují, prostě idylická chvilka, která ale jednou také povede k tahání na vodítku.

Čtěte dále
Publikováno: 24.11.2015 12:01:50
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
Jsem malej, ale šikovnej!

Umí váš malý pes velké věci? Dokáže skákat přes velké překážky, donést velké břemeno, anebo zahnat velkého nepřítele? Pochlubte se nám! Pošlete nám fotografie svých malých velkých hrdinů a můžete připojit také příběh.
Snímky o velikosti 300 kB a více nám spolu se svým jménem a poštovní adresou posílejte na adresu fotosoutez@pespritelcloveka.cz do 8. prosince. Vybrané odměníme plánovacím kalendářem.

Publikováno: 23.11.2015 18:08:15
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Prosinec
Jsme dva a máme se rádi!

Pejsci si umí projevovat náklonnost stejně jako lidé, a mnohdy jejich nespoutané projevy lásky dojímají člověka až k slzám. Nehnou se od sebe ani na krok, jedí z jedné misky nebo spí v jednom pelíšku. Pokud máte doma dva milující psy, kteří nemůžou bez sebe existovat, pošlete nám jejich fotografii do nové fotosoutěže.
Snímky o velikosti 300 kB a více nám spolu se svým jménem a poštovní adresou posílejte na adresu fotosoutez@pespritelcloveka.cz do 8. prosince. Vybrané odměníme plánovacím kalendářem.

Publikováno: 23.11.2015 18:03:21
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Prosinec
Čivava na fotografii

Velký pes v malém těle anebo malý pes velký duchem – to je čivava, miláček dětí i dospělých, živé klubko neutichající veselosti, něhy a radosti. Fotografie svých věrných malých kamarádů o velikosti 300 kB spolu se svým jménem a poštovní adresou nám posílejte na fotosoutez@pespritelcloveka.cz do 8. prosince. Vybrané odměníme tříměsíčním předplatným a plánovacím kalendářem, a také pamlskem od firmy Mapes.


Publikováno: 23.11.2015 17:44:21
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Prosinec

Havlíčkův Brod, 19. listopadu - ChytrýBalík.cz spustil celorepublikovou akci „Pošli dárek balíkem“, díky které se až do 5. ledna posílají dárky zvířatům přímo do útulků. Lidé koupí, vyberou z vlastních zásob či věnují použité, ale zachovalé věci po svých miláčcích, a ChytrýBalík.cz zajistí za symbolickou cenu 50 Kč přepravu přímo do jimi zvoleného útulku.

Čtěte dále
Publikováno: 20.11.2015 10:41:01
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Ivánek je nalezenec. Nikdo ho nehledá. Je to mladý, asi 1 rok starý, aktivní, milý společník, vhodný pro sport, ale i k domku se zahradou... Nachází se v Psím útulku Dar ve Světci u Teplic.

Čtěte dále
Publikováno: 20.11.2015 8:32:49
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Začíná zimní období, které je spojené i s Vánoci a příchodem nového roku. Těmto tématům je opět věnováno i naše vánoční číslo a najdete v něm tipy, jak strávit s vaším čtyřnohým přítelem nejkrásnější svátky v pohodě a harmonii. Plemenem měsíce je čivava, a s ní i spojené palčivé téma nejen tohoto plemene – množírny. Jak poznat štěně nemocné nebo z množírny, jak se vyhnout podvodníkům či překupníkům se štěňaty a jak najít správného chovatele? A přineseme vám i příběhy psů od množitelů se šťastným koncem. Tématem měsíce je koloběžka – perfektní pomůcka pro sportování se psem v každém ročním období. Přečtete si, jak si ji vybrat, na co dát pozor a možná vám pomůžou i zkušenosti našich čtenářů. Co dělat, aby váš pes na vodítku netahal? Přinášíme vám konkrétní ukázky chyb, které vedou k tomuto později nežádoucímu chování. Veterina se zabývá obezitou, mozkovou vodnatelností a zpětným kýcháním. Článek František Šusty přináší pohled na psí výstavy jinýma očima, tedy ne majitele ani vystavovatele, ale odborníka na zvířecí chování. Pokračují seriály o agility pro začátečníky a pokročilé i návodný seriál o klasickém výcviku – obraně. Přinášíme množství reportáží z MS v agility, Justitzova memoriálu boxerů, MR dobrmanů, Memoriálu I. Srby, MS rotvajlerů, Memoriálu Karla Podhajského, Mistrovství Německa v dogdancingu a ze závodu v canicrossu na Valše. Představíme vám i klubovou výstavu pyrenejských plemen, která proběhla v duchu fair play.

To vše v čísle 12, které je právě v prodeji! Předplatitelé i noví čtenáři v něm najdou kupon v hodnotě 100 nebo 150 Kč na krmení pro vaše mazlíčky!

Čtěte dále
Publikováno: 19.11.2015 13:15:52
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Určitě znáte situaci, kdy Váš mazlíček na návštěvě, v restauraci, nebo v tramvaji „upustí“ trochu přebytečného plynu a Vám je opravdu stydno. Občas to problém není, každý si musí někdy „ulevit“. Co když má Váš pejsek větry neustále, nebo se k nim přidá občasný, nebo dokonce chronický průjem? Víte, že za to zřejmě můžete Vy?

Čtěte dále
Publikováno: 18.11.2015 11:51:50
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Praha, 13. listopadu 2015 – I letos se mohou dárci z Čech, Moravy a Slezska podílet na „ježíškování“ a zapojit se tak do tradičního charitativního projektu Daruj hračku. Letošním cílem je splnit 5056 vánočních přání dětí a klientů s různými handicapy ze 75 dětských domovů a zařízení pro osoby se zdravotním postižením. Lidé mohou nakupovat dárky ze seznamu přání. Letos se očekává splnění přání v rekordní hodnotě 9 milionů korun. GLS Česká republika, hlavní přepravní partner projektu, odhaduje, že letos odveze více jak 7 tun vánočních dárků. Generálním IT partnerem kampaně je Leksys Olomouc.

Čtěte dále
Publikováno: 18.11.2015 10:10:13
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
<<<123>>>