Jak už jistě víte, Modráskovi alias Fornymu ze Soutoku Sázavy a Honzovi Böhmovi patří druhé místo z nejprestižnější kynologické akce roku - Mistrovství světa FCI IPO! A proč Modráskovi? Protože belgický ovčák malinois Forny má nestandardní modrou barvu kožichu. Modrá je v kombinaci s tím, kdo ji unese, prostě ta nejlepší! V novém čísle našeho časopisu jsme vyzpovídali tři naše úspěšné reprezentanty: Honzu Böhma, úspěšného matadora Petra Foltyna a „překvapení roku“ Vladislava Glogara, a jejich odpovědi vážně stojí za přečtení! Jak například viděl Honza stopu svého Fornyho (hodnocenou 90 body)?

Čtěte dále
Publikováno: 24.10.2016 10:51:39
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Po napínavém boji známe výsledky letošního mistrovství belgických ovčáků v IPO, které se konalo o víkendu 22. - 23. 10. v Třeboni ve Sport kempu Doubí. Posuzovali zde rozhodčí Miroslav Ryneš, Martin Pejša a Theodor Krajčí. Jako figuranti zde působili Bc. Jaroslav Vyhnal, Jiří Mach a Milan Římek. Vedoucím celé akce byl pan Ing. Jan Lacina.

Čtěte dále
Publikováno: 23.10.2016 17:47:05
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO
Jde se běhat!

Běhání baví snad všechny psy bez rozdílů. U kola, koloběžky či jen tak, malé i velké, zkrátka běh je to nejlepší, co můžete svému psovi dopřát. Snímky o minimální velikosti 300 kB spolu se svým jménem a poštovní adresou nám posílejte na fotosoutez@pespritelcloveka.cz do 30. listopadu. Vybrané odměníme.

Publikováno: 21.10.2016 12:35:49
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Listopad
Gordonsetr na fotografii

Jeden z nejkrásnějších loveckých psů kraluje číslu 11, a přichází s ním i fotosoutěž. Snímky svých gordonů o minimální velikosti 300 kB spolu se svým jménem a poštovní adresou nám posílejte na fotosoutez@pespritelcloveka.cz do 30. listopadu. Vybrané odměníme.

Publikováno: 21.10.2016 12:33:52
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Listopad

Napište nám na redakce@pespritelcloveka.cz. Pošlete nám správnou odpověď spolu se svým jménem a poštovní adresou nejpozději do 4. listopadu. Hrajte o kompletní, superprémiové krmivo vyrobené v Holandsku.

Čtěte dále
Publikováno: 21.10.2016 12:29:05
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Mistrovství se bude konat o víkendu 22. - 23. 10. v Třeboni ve Sport kempu Doubí. Posuzovat zde budou rozhodčí Miroslav Ryneš, Martin Pejša a Theodor Krajčí. Figuranti mistrovství jsou Bc. Jaroslav Vyhnal, Jiří Mach a Milan Římek. Vedoucím celé akce je pan Ing. Jan Lacina.

Čtěte dále
Publikováno: 21.10.2016 11:14:45
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Podzimní mistrovství světa IPO a německých ovčáků i MS agility přinesly obrovské úspěchy pro Českou republiku! A nejen o nich však bude nové číslo Psa.

Tématem měsíce je bydlení pro psa – kotce, pelíšky a klece, a také zamyšlení nad tím, proč má mít pes své místo. Na toto téma najdete tři otázky našich čtenářů a odpovědi Stanislavy Čermákové. Gordonsetr – elegantní plnokrevník je název portrétu plemene, které dostává v tomto čísle nejvíc prostoru, a představíme vám ho také v rozhovorech s jeho chovateli a výcvikáři. Znáte retrívra, který se bojí vody? František Šusta prostřednictvím další modelové situace poradí, co v takovém případě dělat.

Veterina se věnuje cerebelární abiotrofii (CA), čili destrukci mozečku, závažnému dědičnému onemocnění, které postihuje řadu plemen. O tom, že život se spondyloartrózou může být plnohodnotný, zjistíte z  rozhovoru s majitelkou postiženého australského honáckého psa.
Rubrika Výživa přináší komplexní pohled na tuky a oleje v krmení psů.

Podzim byl bohatý na mistrovství a výcvikové akce, proto přinášíme větší množství reportáží než obvykle. Kromě rozhovorů s účastníky MS IPO v městě Nova Gorcia ve Slovinsku, odkud jsme si přinesli stříbro v jednotlivcích i družstvech, se můžete těšit na report ze závodu O liberecký pohár, ME a MR v dogfrisbee, 1. speciálu velškorgi v dogtrekkingu, závodu Canicross okolo Hradce, závodu v agility Hawaii na Mladcové, i oslav 30 let hovawartů v ČR a SR. Nechybí ani pravidelné seriály o nácviku obrany a treibballu, a samozřejmě reportáže z klubových a speciálních výstav bernardýnů, rhodéských ridgebacků, erdelteriérů, jezevčíků, ruských pasteveckých plemen a shiba inu. Přinášíme také pozvánku na prestižní akci Šampion šampionů ve formě rozhovoru s úspěšným účastníkem této soutěže.

Čtěte dále
Publikováno: 20.10.2016 11:59:30
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Mistrovství Klubu teriérů podle zkoušky IPO3 se uskutečnilo ve dnech 1. - 2. 10. v německém městě Beelitz. Posuzovali zde němečtí rozhodčí Hubert Olbing (stopy), Uwe Krachudel (poslušnost) a Manfred Wagner (obrana). Figuranty mistrovství byli Oliver Knospe a André Fermum. Za pozornost stojí fajkt, že na stupních vítězů se umístili psi ze stejné chovatelské stanice.

Čtěte dále
Publikováno: 18.10.2016 11:27:06
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

O víkendu 15. - 16. 10. se psovodi se svými psy mohli v ZKO Hodonín zúčastnit poslední výběrové soutěže na mistrovství České republiky stopařů. Dorazilo celkem 7 psovodů. Výběrovou soutěž posuzovali rozhodčí Ing. Miroslav Ulč a Vladimír Košťál. Vedoucím akce byl pan Radek Polák.

Čtěte dále
Publikováno: 18.10.2016 9:42:19
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Tradiční Justitzův memoriál, jenž je výběrovou soutěží na mistrovství světa boxerů ATIBOX a patří k němu i mistrovství České republiky dobrmanů, se konal v neděli 16. 10. v Praze. Závody posuzovali rozhodčí Karel Nedvěd a Miroslav Ryneš. Figuranti závodu byli Vojtěch Filip a Milan Římek, vedoucím akce pan Robert Fagoš.

Čtěte dále
Publikováno: 17.10.2016 16:52:46
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO
<<<123>>>