Poznáte plemeno na fotografii v čísle 4/2018 na straně 25? Napište nám na adresu redakce@pespritelcloveka.cz spolu se svým jménem a poštovní adresou nejpozději do 4. dubna. Čtyři výherci získají Antiparazitní obojek DUAL ACTION s účinkem až 6 měsíců.

Čtěte dále
Publikováno: 23.3.2018 10:11:27
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Duben
Beauceron na fotografii

Je to právě beauceron, kdo vás provází životem? Pošlete nám jeho fotografie! Snímky o velikosti 600 kB a více spolu se svým jménem a poštovní adresou nám posílejte na fotosoutez@pespritelcloveka.cz nejpozději do 30. dubna. Vybrané odměníme.

Publikováno: 23.3.2018 10:08:41
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Duben
Každý chvilku tahá pilku

Dva jsou víc než jeden a ve dvou je vždy větší zábava. Snímky o velikosti 600 kB a více nám spolu se svým jménem a poštovní adresou posílejte na fotosoutez@pespritelcloveka.cz do 30. dubna. Vybrané odměníme.

Publikováno: 23.3.2018 10:06:20
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Duben
Ranní ptáče dál doskáče

Začíná nová velká jarní fotosoutěž. Posílejte nám fotografie svých aktivních a neúnavných pesanů, které v jejich nezbednostech nezastaví žádné počasí. Snímky o velikosti 600 kB a více nám spolu se svým jménem a poštovní adresou posílejte na fotosoutez@pespritelcloveka.cz do 30. května. Vybrané odměníme.

Publikováno: 23.3.2018 10:02:26
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Duben

Množírny, množírny… Téma, které se pořád omílá v médiích i na sociálních sítích. Přinášíme nejděsivější případ množírny v ČR v Kamenici nad Lipou a osud 212 malých psů, a kromě toho se podíváme i na jinou množírnu – chovatelskou stanici s PP. Ano, i takové žel existují… Na toto děsivé téma navazuje článek velmi související Proč je tak důležitý chovatel? Jak vybírat a jak rozeznat kvalitního a poctivého chovatele od těch nepoctivých? Co přináší chovatel do života našeho štěněte?

Příběh bojovníka Arese určitě nenechá nikoho chladným. Možná se i zamyslíme nad otázkami, zda má smysl investovat prostředky a čas do nemocného psa, co nám může přinést a co my jemu…

Plemenem měsíce je venkovský šlechtic z Francie – beauceron, král francouzských ovčáků. Impozantní, ale na straně druhé nenápadný, multifunkční a přitom pohodář – i takový je beauceron. Nejen k němu patří paspárek. Nevíte, co to je? Pro vás je článek o paspárcích a pátém prstu, který je prstem prvním….
Podíváme se na rozdíly mezi holandským a pikardským ovčákem, představíme vám neznámé plemeno huntaway z Nového Zélandu, svůj prostor dostane i bearded kolie v článku o úpravě srsti, a v rubrice Výchova psa si představíme středoasijského pasteveckého psa.

Čtěte dále
Publikováno: 22.3.2018 15:39:15
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Do připravovaného portrétu plemene pražský krysařík hledáme kvalitní fotografie jedinců všech povolených barev a typů srsti v postojích, portréty hlav, ze života, sporty, štěňata... Napište nám něco o svém krysaříkovi! Fotografie v plné kvalitě bez úprav a příběhy nám posílejte na redakce@pespritelcloveka.cz nejpozději do 29. března.

Čtěte dále
Publikováno: 22.3.2018 13:32:35
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: N

Včera skončil další ročník nejprestižnější výstavy psů na světě - Crufts 2018 v anglickém Birminghamu. Přihlášeno bylo dohromady 21.032 psů a fen ze 49 zemí světa. Česká republika se 100 zástupci zabírala 12 příčku.
Vítězkou BIS se stala fena vipeta CH COLLOONEY TARTAN TEASE JW WW'17 majitelů MR & MRS D G SHORT.

Res. BIS vyhrála fena pointra SH CH KANIX CHILLI majitelky MISS H BLACKBURN-BENNETT

Čtěte dále
Publikováno: 12.3.2018 9:32:20
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP

Ve dnech 8.-11. března se koná další ročník největší a nejprestižnější výstavy psů na světě - Crufts 2018. Držíme palce všem účastníkům z České republiky a věříme, že se v silné konkurenci neztratí a přinesou domů spoustu velkých ocenění.

Čtěte dále
Publikováno: 9.3.2018 13:31:24
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP

Právě tuto čtveřici různorodých psů vám představujeme v aktuálním čísle Pes přítel člověk č. 3. Velký portrét s rozhovory je  věnován dobráckému a věčně dobře naladěnému bulmastifovi. Pro mnohé pak bude zajímavé srovnání s vzhledově podobným, ale povahově naprosto odlišným boerboelem. Své místo zde patří i nepřehlédnutelnému komondorovi, u kterého nám chovatelka a majitelka odpoví na otázky, jak jej vychovat. Položili jsme ji otázky zajímající majitele velkých plemen psů obecně (Tahá váš pes na vodítku? Pokud ne, jak jste jej to odnaučili? V čem psa přepravujete? Máte psa ustájeného venku, či s vámi žije v bytě? Jaký typ podlahy máte, a řešili jste ji nějak s ohledem na psa? Krmíte granulemi, BARFem, přidávala jste nějaké doplňky v období růstu? Jak se váš pes chová na veterině? Pokud byl někdy zraněn, nemocen, jak obtížná byla manipulace s ním?). Příště nám na stejné otázky odpoví majitelka středoasijského pasteveckého psa). A kdo je onen tajemný karakachan?

Čtěte dále
Publikováno: 6.3.2018 16:05:00
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: II. skupina

Třeba pro Janu Henychovou - českou musherku světového jména a proslulosti. Jako jediný musher z Čech dokončila tři nejtěžší evropské longové závody: Finnmarkslopet 1000 a 500 km a  Femundlopet 600 km. Za svůj největší úspěch považuje dokončení 1000km závodu Finnmarkslopet v roce 2009, vedoucí nehostinnou polární krajinou na severu Norska. Janu jsme zastihli ve Švédsku, kde se připravuje na závod Finnmarkslopet dlouhý 1200 km, který odstartuje 9. března v norské Altě. Právě s ní najdete v aktuálním čísle Pes přítel člověka č. 3, které je nyní na trhu – ideální počtení na nadcházející víkend, co říkáte? Jano, vždy jste měla sibiřské husky. Proč? Lákalo vás někdy i jiné plemeno? Vím, že jste zastánce čistokrevných plemen…
Sibiřský husky je prostě sibiřský husky, a když budeme mít štěňata, zase to budou sibiřské husky. Sibiřský husky má svoji specifickou povahu a není určený pro všechny lidi. Když si tohoto psa pořídíte, zjistíte, že je vše kapku jinak než u ostatních psů. Jsou to úžasně svobodomyslní psi a vy se musíte naučit všechny akce domýšlet do těch nejhorších katastrofických konců. Musíte být vždy o krok napřed. Musíte být o kousek chytřejší než tito psi a to je vážně občas náročné. Když začnete myslet jako husky, už vše klape. Buďto si tohoto psa zamilujete natolik, že už bez něj nedokážete žít, anebo to skončí nějakým hrozným fiaskem.

Čtěte dále
Publikováno: 2.3.2018 14:08:34
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Mushing
<<<123>>>