Jedno pondělní ráno se nám doneslo, že se u nás v Helppsí škole bude konat den otevřených dveří. Co to asi je? Napadlo obě psiska. Už ve středu 16. července se prý dozvíme …….

Ve středu od rána jsme byli celí natěšení, co že to ten „Den otevřených dveří“ vlastně je. Vše jsme pochopili v 10 hodin, kdy se otevřela brána do Helppsího areálu na Plzeňské ulici. Hned na desátou dorazila skupinka, pro nás zatím docela neznámých lidí, kteří se začali zajímat, jak to u nás chodí a jak si bydlíme a tak a začali si vše zapisovat a fotit.

Čtěte dále
Publikováno: 22.7.2014 9:55:57
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie

Máte i vy doma psa – slídiče a chcete se věnovat loveckému výcviku? Základem jakéhokoli výcviku, tedy i loveckého, je poslušnost. Lovecký pes musí být ovladatelný, až poté můžeme přistoupit k samotnému výcviku v honitbě. Pokud zde však hledáte přesný „návod“ na výcvik každého cviku, asi vás zklameme – tak snadné to bohužel není. V loveckém výcviku platí více než kdekoli jinde, že volba výcvikových metod a postupů záleží na povaze konkrétního psa i majitele.

Čtěte dále
Publikováno: 22.7.2014 8:15:38
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Myslivost

Řekne-li stres, znamená to pro většinu z nás nepříjemnost. „Jsem ve stresu, nestíhám!“ bývá častá věta kamarádů, když po nich chcete něco navíc, co už prostě nemohou zvládnout. „Mého psa stresují dělobuchy na Silvestra,“ bývá častý problém pejskařů. Já osobně se zase snadno dostávám do stresu, když na mě mluví naráz všechny tři děti a každé chce něco jiného. Všechny tři případy mají něco společného – živočich je v situaci, která je nad jeho síly a on ji přestává zvládat. Slovy odborné analýzy živočich není schopen dát přiměřenou reakci na podnět, protože tento podnět je buď příliš silný (dělobuch), nebo je příliš pozdě ho řešit (nestíhám), nebo je podnětů přesila (tři děti s různými požadavky naráz) a tak podobně. Zkrátka a jednoduše najednou je toho moc a organizmus začíná kolabovat. Jenže chvíle, kdy kolabujeme, to je jen jedna fáze stresu, ta horší.“ Autorem tohoto unikátního materiálu je František Šusta a najdete jej v č. 7 našeho časopisu, které je posledních pár dní na trhu. Opravdu si jej nenechte ujít!

Čtěte dále
Publikováno: 21.7.2014 14:34:57
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Agility European Open proběhne již 24. – 27. července v Taszár (Maďarsko). Kdo nás na něm bude reprezentovat? Mimo jiné i autorka seriálu o agility u nás - Bc. Adriana Slezáková. A také Eliška Panáčová, se kterou si budete moci přečíst krásný rozhovor s názvem „Je bezva vlastnit psa, co používá hlavu“ v novém čísle našeho časopisu č. 8, které bude na konci týdne již v prodeji.
A jaké naše týmy jsou tedy kvalifikovány na EO?

Čtěte dále
Publikováno: 21.7.2014 14:30:38
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

V předchozích dílech o dogfrisbee jsme si vysvětlili, jak naučit psa chytat disk ze vzduchu a jak házet delší hody. V ideálním případě se vám tedy již daří hodit delší pro psa chytatelný backhand a pes se nemůže dočkat, až za diskem vyrazí. V téhle fázi se můžete setkat s problémem, který je poměrně častý.

Čtěte dále
Publikováno: 21.7.2014 10:12:27
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Dogfrisbee

Na cvičácích se můžeme setkat s různými plemeny, ale upřímně, komu by se při pomyšlení na cvičák vybavil malý francouzský aristokrat papillon? O tom, že tito psi opravdu nepatří jen do výstavního kruhu, vás možná přesvědčí Jana Zavadilová v následujícím rozhovoru. Ta se svojí fenkou papillona Cadbury Lady Avillon alias Sunny skládá jednu zkoušku ze sportovní kynologie za druhou a dokonce se úspěšně věnuje záchranařině.

Čtěte dále
Publikováno: 18.7.2014 8:19:09
Kategorie: Výcvik a sport
Fotosoutěž s československým vlčákem ukončena!

Naše národní plemeno československý vlčák se těší velké oblibě - to dokazuje mešíční fotosoutěž s tímto plemenem, do které jste nám poslali množství krásných snímků. Najdete je v sekci Fotogalerie a vítězné fotografie zveřejníme v čísle 9.

Publikováno: 16.7.2014 8:47:09
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Červenec
Fotosoutěž "Tu hračku nedám" ukončena!

Končí další úspěšná fotosoutěž, do které jste nám poslali zajímavé i vtipné momentky. Za všechny moc děkujeme a vítězné snímky najdete v čísle 8.

Všechny soutěžící snímky si můžete prohlédnout v sekci Fotogalerie.

Publikováno: 16.7.2014 8:38:19
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Červenec
„Dva jsou víc než jeden!“ - fotosoutěž pokračuje!

Někdo tvrdí – jeden pes, žádný pes! Pokud máte psy dva, je jich najednou plný byt či dvůr. S jedním psem může být úžasná zábava, se dvěma bývá většinou opravdová psina. Co všechno dokážou psi vymyslet za lumpárny! Hry, laškování a „zlobení“ psích nezbedů jsou námětem na novou velkou fotosoutěž, která k létu prostě patří. Fotografie o minimální velikosti 300 kB spolu s vašim jménem a poštovní adresou nám posílejte na adresu fotosoutez@pespritelcloveka.cz do 15. srpna. Nejzajímavější odměníme.

Soutěžící snímky si můžete prohlédnout v sekci Fotogalerie

Publikováno: 16.7.2014 8:35:32
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Červenec

Dlouhosrstí vipeti jsou u nás stále ještě relativní raritou, a ač nejsou ofi ciálně uznáni FCI, nic jim nebrání běhat ve výstavním kruhu i s větrem o závod na dostihové dráze. Dostihy ke svým koníčkům zařadila i Veronika Doleželová, respektive její dlouhosrstý vipet Energizer Beami Šahrak. V roce 2013 si dokonce vyběhal titul Dostihový vítěz.

Čtěte dále
Publikováno: 16.7.2014 8:15:21
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Dostihy
<<<123>>>