Flat coated retrívr na fotografii

Jeden z nejkrásnějších retrívrů – Flat coated retrívr – se u nás stává čím dál oblíbenějším pro svůj půvabný vzhled a příjemnou povahu. K portrétu plemene se váže i naše nová fotosoutěž. Snímky svých fletů v minimálním rozlišení 300 kB spolu se svým jménem a poštovní adresou nám posílejte na adresu fotosoutez@pespritelcloveka.cz do 15. prosince. Vybrané odměníme plánovacím kalendářem.
Ilustrační foto: Dominika Kylíšková

Publikováno: 21.11.2014 12:41:31
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Prosinec

Ve čtvrtek 11. prosince od 15 hodin se v útulku na Vršavě uskuteční tradiční událost VÁNOCE V ÚTULKU, která má za cíl podpořit zvířata v nouzi. Akci organizuje Němá tvář ve spolupráci s 5. ZŠ (Základní Škola Komenského II.).

Čtěte dále
Publikováno: 21.11.2014 11:08:49
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Český Dog Racing Klub vás zve na Mikulášský hobby závod v racingu, který se uskuteční v sobotu 6. 12. v ZKO Starý Hloubětín, Praha 9.

Čtěte dále
Publikováno: 21.11.2014 10:36:37
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Coursing

Čas sváteční se blíží, nastává doba shonu a stresu, ale taky příjemných povinností pro své blízké i své čtyřnohé miláčky. Zkuste trochu zvolnit a přečtěte si nové číslo Psa, časopis plný zajímavého – nejen vánočního – čtení. Tématem měsíce jsou Vánoce – přinášíme vám tipy, jak letošní svátky zpříjemnit vašemu mazlíčkovi, i jaká možná nebezpečí na něj mohou o svátcích číhat. Plemenem měsíce je elegantní Flat coated retrívr, který dostal v tomto čísle velký prostor díky jeho všestrannosti a stále větší oblíbenosti. Veterina se věnuje imunitě, pokračuje seriál o etologii a ve velké fotoreportáži se ohlédneme za Evropskou výstavou, která se konala koncem října v Brně. Čekají vás také zajímavé reportáže a rozhovory ze všech oblastí kynologie, ostatně posuďte sami!

Čtěte dále
Publikováno: 20.11.2014 13:53:42
Kategorie: Výcvik a sport

Byli vaši pejsci po celý rok hodní? Nebo máte doma psího zlobivce? Ať už je to tak či onak, vezměte je v sobotu na tradiční Mikulášskou pro všechny hodné (i zlobivé) pejsky do Helppesu.

Čtěte dále
Publikováno: 20.11.2014 11:13:47
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie

Alodie, fenka grejhaunda, byla nejspíš odcizena na Slovensku a převezena přes hranice. Naposled byla údajně viděna u Kauflandu ve Zlíně. Její rodina ji zoufale hledá. Prosím, nebuďte lhostejní, pomozte, sdílejte! Děkujeme!

Čtěte dále
Publikováno: 13.11.2014 16:46:59
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

V čísle 5/2014 jsme vyhlásili soutěž Šťastný útulkáč, do které jste nám měli zaslat svůj příběh, jak jste „potkali“ psa z útulku, zda jste mu poskytli domov či jste mu změnili osud k lepšímu jinak. Měli jste nám napsat, co jste spolu zažili a překonali a jak pes z útulku změnil právě váš život. A pomohli jste tak rovnou dvakrát: Sami jste si mohli zvolit útulek, depozitum či spolek, který si zaslouží odměnu v podobě krmení, šamponků... Všechny soutěžní příběhy najdete na http:// www.dovolena-se-psem.cz, některé jsme otiskli v našem časopise. Děkujeme všem za jejich soutěžní příspěvky a především za to, že nebyli a nejsou lhostejní k psímu smutku a bolesti. Určitě vaše příběhy inspirují další lidičky, aby se nebáli vzít si psa z útulku.

Čtěte dále
Publikováno: 13.11.2014 14:19:21
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Maďarská a rumunská plemena z deseti států se sešla na XI. speciální výstavě dne 25. října při Evropské výstavě psů v Brně-Zbraslavi, kterou pořádal Pannonia klub. Posuzoval maďarský rozhodčí Gábor Hargitai. Vítězem BIS se stal komondor Pasa von Thüringen majitelky A. Anda-Marócsek.

Čtěte dále
Publikováno: 11.11.2014 14:42:58
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

V neděli 19. října se konala 5. samostatná výstava Klubu pyrenejských plemen v Kadlcově Mlýně poprvé v historii za účasti všech zastřešených plemen. Přihlášeno bylo celkem 58 psů ze 7 zemí, které posoudili rozhodčí E. Vespa z Itálie a M. Václavík z ČR. Vítězem výstavy se stal pyrenejský mastin Fredy Almanach majitelky, H. Malcové.

Čtěte dále
Publikováno: 11.11.2014 14:36:43
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

V minulých dílech našeho seriálu jsme si podrobně představili nejznámější plemena slídičů, řekli jsme si něco o výchově a správném loveckém vedení psa již od raného věku a dále jsme se zabývali domácím výcvikem klíčové poslušnosti a ovladatelnosti. V posledních třech dílech jsme probírali výcvik v honitbě, který obvykle dělíme na výcvik v poli, v lese a ve vodě. Všechny tyto disciplíny jsme si podrobně rozebrali. Předpokládejme, že máme psa vycvičeného a řádně připraveného na zkoušky. Ale jak takové zkoušky vlastně probíhají, na co se má nezkušený vůdce – psovod soustředit a na co si má dát pozor?

Čtěte dále
Publikováno: 11.11.2014 13:36:13
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Myslivost
<<<123>>>