Věděli jste, jak vznikají livestreamové prenosy z mezinárodných výstav psů? P1 Dog Shows je firma, která přenáší přenosy ze závěrečných soutěží, které můžeme sledovat online přes internet. Vyzpovídali jsme manažera Richarda Volárika.

Čtěte dále
Publikováno: 13.2.2019 14:53:39
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP

Objednání předplatného časopisu Pes přítel člověka je opět o něco jednodušší. Na webové stránce www.casopisyknihy.cz můžete najít náš časopis a vybrat si z nabídky ročního (564 Kč), půlročního (392 Kč) nebo čtvrtletního (188 Kč) předplatného. Zároveň máte možnost objednat si starší čísla, které již nejsou v prodeji.

Čtěte dále
Publikováno: 13.2.2019 8:24:20
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Není to vždy jednoduché, ale vše se dá překonat. V nejnovějším čísle PPČ 2 vám představíme hluchou fenku Glorii a fenku Seboru s amputovanou přední končetinou. Jak se s tím jejich majitelé poprali?

Čtěte dále
Publikováno: 11.2.2019 16:56:18
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
Romaňolský vodní pes na fotografii

Patříte k těm šťastným majitelům tohoto atraktivního plemene? Pošlete nám jeho fotografie! Snímky o velikosti 600 kB spolu se svým jménem a poštovní adresou nám posílejte na fotosoutez@pespritelcloveka.cz nejpozději do 4. března. Vybrané odměníme.

Publikováno: 8.2.2019 9:29:23
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Únor

Naše čtenářka Petra Válová cvičí se dvěma fenkami stafordšírského bulteriéra a říká: První, co mě napadne, když se někdo zeptá: „Jak se cvičí se stafíkem?“ je: „Vesele!“ Jinak to snad ani nejde s pejskem, který má tak krásný široký úsměv.

Jak se nejen cvičí, ale i žije se stafíkem?

Čtěte dále
Publikováno: 8.2.2019 8:56:04
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Mnozí lidé si myslí, že když je pes neklidný, je to způsobeno jeho nedostatečným vytížením. Určitě má příliš málo pohybu – nebo má pohyb, ale nemá „zaměstnanou hlavu“. Jiní to vehementně popírají a upozorňují, že předkové našich psů (hlavně užitkoví psi!) většinu času proleželi na dvoře nebo v kotci a mívali příležitost k pohybu nebo zaměstnání jen příležitostně. Takže naši psi také nepotřebují neustále zaměstnávat! Co je tedy správně? To, jak často své psy venčíme nebo zaměstnáváme, je podmíněno především kulturně: my Češi jsme národ nadšených procházkářů – běhej raději se psem! V jiných zemích (například v USA) se psi, ať jakýchkoli plemen, berou na procházky, cvičí nebo zaměstnávají jen zřídka. Ovšem pes, který touží po pohybu, k němu musí dostat příležitost! Přitom je však důležité ho sledovat a případně zajistit, aby se pohybem ještě více nerozrušil („nevytočil“).

Čtěte dále
Publikováno: 6.2.2019 8:40:18
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Lagotto byl vyšlechtěn pro vyhledávání a přinášení zastřelených vodních ptáků v lagunách, mokřadech a bažinách v okolí Raveny. Byl nejen dobrým plavcem, ale i náruživým aportérem. Po staletí byly bažiny postupně vysušovány, přeměňovány v ornou půdu, čímž lagotto ztratil svoji původní práci vodního psa. Lagotto se tedy vzhledem k svému skvělému a jemnému nosu postupně přeorientoval na práci psa pro vyhledávání lanýžů, houby skvělé chuti, velmi ceněné a drahé.  A co dnes?

Čtěte dále
Publikováno: 1.2.2019 9:30:29
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: VIII. skupina

Chodníky a různé klikaté cesty jsou v zimním období v některých oblastech až moc posypány solí. Ta na většině míst zůstává ležet hodně dlouho. Někdy až do většího jarního deště nebo pořádného tání. Ve městech před ní není úniku. Pejsek je na tom o poznání hůře než naše boty. Jeho kůže na tlapkách je citlivá a může být vlivem soli velmi vysušená, podrážděná. Stříhat, či nestříhat psa v zimě? Jak psa správně obléct? Je do sněhu opravdu vhodný pletený svetr? Jak má vypadat psí bouda v zimě?

Čtěte dále
Publikováno: 31.1.2019 11:16:49
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

„Jak začít? Vím, že takových psů je hromada, vím, že nejste žádná poradna, ale komu se svěřit, kde si poplakat...? Když jsem vám kdysi psala o Sarče, těšila jsem se, že napíšu do vašeho časopisu i o mém novém přírůstku, goldence Adélce. Adélka byla nejmenší a nejtemperamentnější štěňátko z vrhu. Je to miláček, mazlíček, zlatíčko. Ač je, díky bohu, bez problémů, na povinných RTG jí zjistili DKK 3/3. Bereme kloubní výživu, cvičíme, chodíme pravidelně na dornovku. Zkrátka se snažím dělat vše pro to, aby jí tenhle stav vydržel co nejdéle, ideálně pořád! Ano, vím, že stát se to může, i když její rodiče jsou „čistí“. Nejvíc mě ale mrzí to, že paní chovatelka s námi přestala komunikovat, smazala si nás z přátel na Facebooku. Je to jedna z nejznámějších a nejstarších chovatelských stanic u nás! Na webu má jen dobré výsledky. Prý jsem si to zavinila sama. Kdyby byla do roka zavřená, nestalo by se to. Nepřetěžovala jsem ji, není to můj první pes. O Ádu nemá vůbec žádný zájem. Já Adélku miluji, nedám ji a udělám pro ni vše, co bude třeba. Jen si tak říkám: příště si raději vezmu nějakého pejska z útulku a za našetřených a ušetřených 17 tisíc Kč se bude mít nějaký čas jak prasátko v žitě. Vaše čtenářka“
Reakci na dopis naší čtenářky jsem věnovala úvodník aktuálního čísla Pes přítel člověka č. 2.

Čtěte dále
Publikováno: 28.1.2019 10:58:22
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Únorové číslo, které můžete na stáncích najít již teď, je opět plné zajímavých informací, příběhů, zkušeností, odborných článků i pozvánek na velké kynologické akce letošního roku.
Začínáme pozvánkou na akci letošního roku u nás – Mistrovství světa belgických ovčáků FMBB, které se uskuteční již potřetí v České republice, tentokrát v Písku.
Tématem měsíce jsou zimní neduhy, které můžou trápit našeho psa. Články „A opět máme „psí počasí“…“, „Pozor na zamrzlé rybníky“ a „Co může psa (nejen) v zimě trápit?“ vám poskytnou odpovědi na všechny otázky týkající se zimy, mrazů, sněhu a následné péči o psa.
Plemenem měsíce je Romaňolský vodní pes (lagotto romagnolo) – starobylé plemeno vodního psa z Itálie rustikálního vzhledu a širokého využití (hledání lanýžů, nosework, canisterapie, canicross a další) díky jeho přátelské povaze, skvělému čichu a mimořádné učenlivosti. Jeho blízkým příbuzným je francouzské plemeno vodního psa – barbet.

Čtěte dále
Publikováno: 25.1.2019 10:18:01
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
<<<123>>>