Klub Novofundlandský pes ČR pořádá v sobotu 27. září v kempu Kajlovec Klubovou výstavu bez zadáváni titulu Klubový vítěz.

Čtěte dále
Publikováno: 31.7.2014 9:16:05
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Klub chovatelů německých dog pořádá v sobotu 16. srpna ve Zbraslavi u Brna Klubovou výstavu.

Čtěte dále
Publikováno: 31.7.2014 9:05:50
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

…a nejen to, je to v absolutní většině případů zbytečné, zejména když jde o dítě. V létě nicméně jsou podle údajů Státního zdravotního ústavu počty poranění způsobené psy četnější. Za posledních šest týdnů jde o dva až šest případů týdně.

TISKOVÁ  ZPRÁVA 29. července 2014

Čtěte dále
Publikováno: 30.7.2014 15:21:05
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Již 9. ročník mezinárodního závodu ve sportovní kynologii podle IPO3 se zadáním titulu CACIT se počtvrté konal v Dobříši ve dnech 19. - 20. července. Proběhly při něm i závody v agility a canicross. Samotný závod dle IPO 3 posuzovali: oddíl A - stopy: pan Vladimír Košťál (Česká republika), oddíl B- poslušnost: pan Jozef Adamuščin (Slovensko) a oddíl C- obrana: pan Gerold Scheyer (Rakousko). Figurovali: Jiří Mach - technická část a Jan Böhm - kontrolní výkon.

 

Čtěte dále
Publikováno: 29.7.2014 11:13:51
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Tohtoročné letné skúšky agility sa konali v nedeľu 20. júla. Organizátori pre toto podujatie vybrali areál kynologického klubu Anička v Košiciach. Na skúškach sa zúčastnili dvojice z celého Slovenska, aby mohli predviesť to najlepšie, čo dokážu.  A naozaj sa bolo na čo pozerať. Tými predviedli vynikajúcu súhry medzi psovodmi a psami.

Pre divákov, ako aj pre súťažiacich, sa areál otvoril o ôsmej ráno. Súťaži predchádzala registrácia tímov. Tímy sa mohli rozcvičovať počas celého dňa na skočkách a kladine, ktorá bola vedľa súťažnej plochy, čo je pre dôležité pred každým súťažným behom - poriadne sa rozcvičiť. A mohli sa začať prvé súťažné behy.

Čtěte dále
Publikováno: 29.7.2014 9:17:36
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Divadlo Oskara Nedbala v Táboře vás srdečně zve na charitativní koncert ve prospěch týraných zvířat, který se uskuteční ve čtvrtek 2. října od 19. hodin.

Čtěte dále
Publikováno: 28.7.2014 16:36:39
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Interclub Orient pekinéz a japan-chin pořádá v neděli 5. října v hotelu Svornost v Dolních Počernicích Klubovou výstavu bez zadávání titulu Klubový vítěz.

Čtěte dále
Publikováno: 28.7.2014 15:12:56
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Kde začít jinde než na začátku. Na začátku byla naše domácnost ryze kočičí. Rodiče o psovi nechtěli ani slyšet. Podle nich pes do bytu nepatří. Navíc já jsem byla přeci odjakživa na kočky než na pejsky. Všechno se ale mění, a když jsem poprvé v televizi viděla tančící border kolii, sešlo z koček a chytila mě psí mánie. Od té doby jsem netoužila po ničem jiném než po malém borderčím prckovi. Ale když jsem na internetu našla stránky s psími útulky, nezávazně jsem si je procházela a rozhodla se, že až to půjde, nebude u mě doma borderka, ale nějaký útulkáč.

Čtěte dále
Publikováno: 28.7.2014 15:01:55
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Klub saharských chrtů pořádá v sobotu 13. září v areálu zámku v Častolovicích Klubovou výstavu pro plemena azavak a sloughi.

Čtěte dále
Publikováno: 28.7.2014 10:29:25
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Nikdy mě nepřestane překvapovat, jak snadné je pro některé odsoudit někoho (a to velmi osobně až nevybíravě) za něco, o čem neví prakticky NIC. Za něco, čemu nedali ani možnost – neseznámili se s tím, co kritizují. Po každém vyjití časopisu jsem jen v šoku, jak někteří, aniž by časopis vůbec měli v ruce, už vše vědí, kritizují a haní, nejlépe s osobními ataky na autora materiálu a fotografií a výkřikem o šéfredaktorce na závěr… Ano, kynologie je smutným odrazem agresivní doby kolem nás, byť tomu moc nerozumím. Pro mě je kynologie stále záliba, láska, kterou jsem si dobrovolně zvolila. Díky ní mohu zažívat chvíle pohody a přátelství, a nevím, proč tam vpouštět agresivitu, závist a zlobu jiných. Je jen na nás, koho a co do svého prostoru, do svého života vpustíme…

A tak třeba jeden z příspěvků za všechny (jméno si nechám pro sebe, slečna či paní se jistě pozná, a víc není třeba…):  „Také jsem se pozastavila nad výběrem fotografie jedince, který by měl představovat to nej z plemene… a borderky jsou opravdu k pasení šlechtěné… to zas bude počteníčko… Asi po dlouhé době napíšu také nějaký článek do Psa – paní šéfredaktorce.“

Čtěte dále
Publikováno: 28.7.2014 10:22:45
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
<<<123>>>