Český kynologický svaz vás zve na Mezinárodní výstavu psů všech plemen která je pořádaná pod záštitou Mezinárodní kynologické federace - FCI ve dnech

2. - 3. května 2015 v PVA EXPO Praha, Beranových 667, Praha 9 - Letňany

III. uzávěrka - 27. 3. 2015

Čtěte dále
Publikováno: 26.3.2015 15:03:52
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP

Časopis pes přítel člověka je tu pro vás, naše čtenáře, a vaše příběhy. První příběh je vyprávěním Kateřiny Mráčkové o její fence Nině, které v dorosteneckém věku při mírném průjmu vyhřezl konečník, a je příběhem i o tom, že pro svého nejlepšího přítele uděláme cokoli, a nejtěžší je jen v sobě najít sílu a nevzdat se. Že se to ve dvou lépe táhne? To rozhodně! A s pomocí veterináře, kterému důvěřujeme, jde vše úplně nejlépe. Léčba však není nikterak rychlá a ze strany majitele vyžaduje velkou pečlivost a sílu. A příběh druhý nám přiblíží život se psem postiženým epilepsií. Ve dvou letech propukl u šeltie Jitky Kropáčkové první záchvat.

Čtěte dále
Publikováno: 26.3.2015 11:19:03
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Interclub Orient pekinéz a japan-chin uspořádal v neděli 15. března v Praze – Dolních Počernicích klubovou výstavu s udělováním titulu Klubový vítěz. Majitelé přihlásili 41 pekinézů a 33 japan-chinů. Posuzovala paní Hana Ahrens z Rakouska. Vítězem plemene pekingský palácový psík se stal Timothy Černý démant majitelky I. Dosedělové, i japan-chinů vyhrál Simsalachin Poeto Mohito majitelky H. Janíčkové.

Čtěte dále
Publikováno: 26.3.2015 10:50:21
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

První z výběrových soutěží na mistrovství republiky v ZVV3 se konala první jarní den v Rakovníku, a to za účasti deseti psů a jejich psovodů – z toho bylo osm německých ovčáků, jeden velký knírač, jeden chodský pes. Na prvním místě skončil Josef Králík a jeho fenka německého ovčáka Rea z Dvořákova sadu (90, 74, 89 – 253 bodů), která měla zároveň i nejlepší obranu.

Čtěte dále
Publikováno: 25.3.2015 8:24:34
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Boxerklub ČR - územní pobočka Brno pořádá v sobotu 28. března od 9:00 hodin v areálu KK Brno - Rybníček první letošní Den boxera pro milovníky tohoto plemene.

Čtěte dále
Publikováno: 23.3.2015 12:53:26
Kategorie: Výcvik a sport

Sportovní kynologie není výsostnou doménou jen belgických ovčáků malinois či německých ovčáků. Pokud se narodí skvělý pes a vede jej psovod, který ví, co dělá, má pro svého psa cit a zná jeho povahu, je to dokonalá souhra, za kterou jsou pak i výsledky na závodním poli. A přesně tak to funguje i mezi Ingrid Butorovou a její Morkou. Maliňák? Nikoli, Morka (Erssinta Eminentia Sibra) je briard! Jak se pracuje s briardem, co všechno už spolu Ingrid a Morka dokázaly, si můžete přečíst v rozhovoru v čísle 4! A budete se divit, čím vším si spolu tyto dvě dámy prošly…

Čtěte dále
Publikováno: 23.3.2015 12:09:22
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO
Jaro je tady! - nová fotosoutěž

Po dlouhé zimě přichází konečně jarní čas, kdy se začíná příroda probouzet ze zimního spánku a přímo vybízí nás i naše psy k procházkám do sluncem zalité krajiny. Jarní fotografie svých čtyřnohých miláčků nám můžete posílat do nové velké fotosoutěže „Jaro je tady!“ spolu se svým jménem a poštovní adresou na fotosoutez@pespritelcloveka.cz do 8. května. Vybrané odměníme tříměsíčním předplatným PPČ.
Ilustrační foto: B. Karmitzová

Publikováno: 20.3.2015 10:34:58
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Duben
Šeltie na fotografii

Malá, sympatická, usměvavá, šibalská, neposedná, rošťácká, s kouzelnýma očima a něžným pohledem. Taková je šeltie, naše plemeno měsíce i model nové fotosoutěže pro vás. Snímky svých šeltiček o minimální velikosti 300 kB spolu se svým jménem a poštovní adresou nám posílejte na fotosoutez@pespritelcloveka.cz do 8. dubna. Vybrané odměníme předplatným na tři měsíce.
Ilustrační foto: J. Pončík

Publikováno: 20.3.2015 10:31:48
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Duben

Dubnové číslo časopisu Pes přítel člověka je opět plné zajímavých rozhovorů, vašich příběhů i skvělých tipů, jak vyplnit náš společný čas se psem. V novém seriálu agility se dozvíte, jak správně psa motivovat k běhu, a pro ty pokročilé otevíráme téma nad jiné diskutované – zóny! Sbíhat, nebo zastavovat? V seriálu o dogdancingu vás naučíme nové cviky pomocí názorné fotogalerie. Pokud chcete vyzkoušet dogfrisbee nebo canicross, je jedno, jakého plemene je váš pes. Nevěříte? Možná vás přesvědčí právě naše rozhovory. Velký portrét a množství rozhovorů s chovateli a výcvikáři jsou věnovány oblíbenému a půvabnému ovčáckému plemeni – šeltii. S jarem máme mnozí spojená slova úklid (a proč tedy ne – proč neuklidit a nedezinfikovat i příbytky psů?) a naši psi si možná zase neradi vybaví klíšťata… I to jsou naše další velká témata v novém čísle PPČ! Nenechte si jej ujít!

Čtěte dále
Publikováno: 20.3.2015 9:14:21
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
Uspěli jste na Crufts 2015? Pochlubte se nám!

Zúčastnili jste se letošního ročníku nejprestižnější výstavy psů na světě - CRUFTS - v anglickém Birminghamu? Získali jste se svým psem zajímavé ocenění? Pochlubte se nám! Pošlete nám fotografie svých úspěšných psů a napište nám své dojmy z této největší výstavy! Vaše postřehy čekáme na adrese redakce@pespritelcloveka.cz do 1. dubna a rádi je zveřejníme na našem webu i v časopise PPČ v čísle 6!
Reportáž s fotografiemi vítězů skupin najdete v čísle 5, které je v prodeji od 20. března!

Publikováno: 19.3.2015 15:52:31
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP
<<<123>>>