Objednání předplatného časopisu Pes přítel člověka je opět o něco jednodušší. Na webové stránce www.casopisyknihy.cz můžete najít náš časopis a vybrat si z nabídky ročního (564 Kč), půlročního (392 Kč) nebo čtvrtletního (188 Kč) předplatného. Zároveň máte možnost objednat si starší čísla, které již nejsou v prodeji.

Čtěte dále
Publikováno: 18.3.2019 12:24:20
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
Majitelé sibiřských husky, bíglů a velšteriérů POZOR!

Do připravovaných portrétů hledáme fotografie uvedených plemen, a také informace, zkušenosti s chovem, výcvikem, sportem apod. Své fotografie o minimální velikosti 600 kB posílejte na redakce@pespritelcloveka.cz.

Ilustrační foto: M. Svoboda, L. Kurešová, J. Knoblochová

Publikováno: 15.3.2019 12:01:10
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

V čísle 3 PPČ jsme otevřeli téma chovu psů s PP z pohledu dnešních chovatelů a poradců chovu. Má chovatel nést zodpovědnost za své odchovy? Má zodpovědnost za stav plemene v zemi nést klub? Jak je to s informovaností chovatelů o chovných psech a fenách z hlediska exteriéru, povahy a zdraví? Odpověděly nám 4 chovatelky: Ing. Michaela Přibáňová (poradkyně chovu pro jezevčíky), Karin Mikolášová (poradkyně chovu pro komondory), Marie Rundová (členka výboru Klubu pyrenejských plemen) a Denisa Lajmarová (majitelka Parson Russell teriéra). 
Ilustrační foto: A. Hasalíková

Čtěte dále
Publikováno: 15.3.2019 9:49:09
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Otáčení hlavy nebo kývání hlavou jsou cviky, které vypadají složitě, ale v podstatě jsou velmi jednoduché a psi je dělají rádi. Za málo snahy dostanou velkou odměnu, ale tou největší je aktivita s majitelem. Každý cvik, každý trik zlepšuje ovladatelnost psa i váš vzájemný vztah. Mnohé můžete cvičit z pohodlí domova, každý den a právě takový vám přinášíme v našem seriálu.

Čtěte dále
Publikováno: 12.3.2019 8:25:56
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Tanec se psem

Ve dnech 7. – 10. března se již po 128. v anglickém Birminghamu konala největší výstava psů na světě Crufts, na kterou bylo přihlášeno 20 631 psů ze 45 zemí světa. Nejvíce jedinců 17 020 bylo z Velké Británie, Česká republika se 127 jedinci obsadila 10. příčku.
Soutěž Best in Show posuzoval rozhodčí Dan Ericsson ze Švédska a poprvé v historii Crufts stanul na postu nejkrásnějšího psa jedinec plemene papilon CH Planet Waves Forever Young Daydream Believers, maj. K. Roosens. Titul res. BIS si odnesl pes plemene malý hrubosrstý vendéeský baset CH Soletrader Magic Mike, maj. S. Robertson a W. Doherty.
Foto: Kynoweb.com

Čtěte dále
Publikováno: 11.3.2019 9:55:04
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP

(Úvodník z čísla 3, které je právě v prodeji)

V našem časopise pracuji již bezmála jedenáct let. Deset let se setkávám s novými projekty, kdy závratná a „doložitelná čísla“ jejich prodeje a čtenosti na vás útočila snad i z ledničky. A kolik jich skončilo v horizontu dvou let? Kolik časopisů svou „úspěšnost“ dokládá dvouměsíčním odstupem vydání či stále se snižujícím počtem stran? Anebo se zbavují titulů ze svého portfolia…? Kolik internetových megaprojektů „takyčasopisů“ takřka světového kalibru jste sami zaznamenali? A kolik jich poměrně rychle upadlo v zapomnění, anebo zmenšovalo a zmenšovalo svou aktivitu, všudypřítomnost on-line? Baví mě také časopis, jehož koupí přispíváte na útulky, kolik peněz z prodeje to je, se však nedozvíte. Ani kolik to bylo za rok. Ano, kolikrát se mi chtělo bezmocí nad těmi lživými čísly, prezentacemi zařvat, ale… Byla by to ztráta času, raději vám představíme náš nový e – shop a nové partnerské časopisy, které najdete i zde na našem webu. A teď k tomu co se týká nás všech…

Čtěte dále
Publikováno: 7.3.2019 11:18:41
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

V čísle 3 PPČ si blíže představíme otravu ethylenglykolem, který je často součástí nemrznoucích směsí do aut. Ač se nám blíží konec zimy, často lidé mají celoročně v garážích či skříňkách schované kanystry se zbytky nemrznoucích směsí do ostřikovačů.
Ethylenglykol, jinak také známý jako Fridex, je využíván nejen jako příměs do nemrznoucích směsí do ostřikovačů, ale i do kapalin v klimatizacích či brzdových systémech. Jedná se o velmi sladkou tekutinu bez zápachu. A právě díky své sladké chuti je atraktivní pro psy či kočky.

Čtěte dále
Publikováno: 28.2.2019 6:42:24
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Rčení „Být klidný jako Angličan“ platí nejen pro lidské obyvatele Velké Británie, ale také pro anglického buldoka, který je považován na britský národní poklad.

Jak se z bula stal buldok

Jedna teorie praví, že buldok byl poprvé vyšlechtěn na britských ostrovech a jeho výhradním úkolem byly „bull-baiting“ – zápasy s býky, což bylo mimořádně barbarské, v Anglii však velmi oblíbené trávení času. Obliba zápasů byla tak velká, že mezi 13. a 18. stoletím se staly národním sportem. Býk byl přivázán za provaz k velkému háku upevněnému v podlaze. K němu byl vpuštěn jeden pes nebo skupina psů a ti stiskli a drželi býka za uši, tlamu a mulec před tisíci nadšenými diváky. Nos je považován za nejcitlivější část býčího těla, a proto zde byl býk nejzranitelnější. Psi byli zvláštním způsobem cvičeni k útočení a nebylo nic neobvyklého, když během zápasu byli zraňováni či zabíjeni. Diváci často na vítěze tohoto nechutného představení sázeli. Dalším neméně oblíbeným anglickým „sportem“ bylo honění volně běžících býků smečkou buldoků.

Čtěte dále
Publikováno: 27.2.2019 14:34:16
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: II. skupina
Na procházce

Procházky jsou veselé, zajímavé, inspirativní, plné vůní, slunce, zábavy a nových zážitků… Zkrátka fajn :) Snímky o velikosti 600 kB a více spolu se svým jménem a poštovní adresou nám posílejte na fotosoutez@pespritelcloveka.cz nejpozději do 4. dubna.

Publikováno: 27.2.2019 8:58:02
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Březen
Anglický buldok na fotografii

Patříte k majitelům hravých buldočích krasavců? Pošlete nám jejich fotografie! Snímky o velikosti 600 kB a více spolu se svým jménem a poštovní adresou nám posílejte na fotosoutez@pespritelcloveka.cz nejpozději do 30. března. Vybrané odměníme.

Publikováno: 27.2.2019 8:51:09
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Březen
<<<123>>>