Postižení periferní nervové soustavy je velmi závažný zdravotní problém, který může být způsoben mnoha faktory a projevuje se různými formami. Jejich průběh může být jak chronický, tak i akutní. Psi s postižením periferní nervové soustavy většinou vykazují plné senzitivní vědomí, avšak bez schopnosti pohybu končetin.

Čtěte dále
Publikováno: 16.10.2014 16:16:11
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Co se vám vybaví při vyslovení italský chrtík? Většina z nás si představí malé elegantní stvoření na křehkých nožkách, které k člověku vzhlíží velkýma očima, plnýma inteligence a lásky. A v nás probouzí něhu nad křehkým tvorečkem. Avšak pozor, pod jemným vzhledem se skrývá tělo, srdce a hlavně duše sportovce. V celé své kráse se nám představí zejména při aktivitě pro něj nejpřirozenější – běhu s větrem o závod. Jedním z nejzkušenějších, kdo se u nás věnuje dostihům a coursingu s italským chrtíkem, je Václav Holoch.

Čtěte dále
Publikováno: 15.10.2014 14:01:46
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Dostihy

Soutěž "Šťastný útulkáč" už skončila, nové příběhy nám tedy už neposílejte. Se soutěžnými příbehy se budete ještě do konce roku setkávat na našem webu a v časopise Pes přítel člověka, kde v čísle 11 proběhne i vyhlášení vítězů. Tady je další z mnoha emotivních příběhů, které jste nám zaslali. Za všechny moc děkujeme!

Čtěte dále
Publikováno: 14.10.2014 12:13:06
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Stárnutí je přirozený proces a jistota života pro všechny z nás, včetně našich čtyřnohých rodinných příslušníků. Nevýhodou psů je fakt, že stárnou nepoměrně rychleji než například koně nebo my lidé. Nelze popřít, že s rostoucím poznáním, se zlepšením sociálního postavení zvířecích miláčků a s nárůstem kvality veterinární péče se prodlužuje i relativní věk psů.

Čtěte dále
Publikováno: 13.10.2014 16:51:06
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Krásné zdravé zuby jsou pro psa zdravotním štěstím a pro majitele oprávněnou chloubou. Tato chlouba by měla být opečovávána a chráněna, každý majitel či chovatel psa by měl mít co nejvíce informací, které se zubů týkají. Téměř každý ví, že dospělý pes má v úplném chrupu 42 zubů, 20 v horní čelisti a 22 ve spodní čelisti. Je všeobecně známo, že zuby rozdělujeme na řezáky (označujeme I), špičáky (C), třenové zuby (premoláry – P) a stoličky (moláry – M).

Čtěte dále
Publikováno: 10.10.2014 12:11:15
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

V sobotu 13. září se v Horním Jelení konala Speciální výstava foxteriérů, na kterou bylo přihlášeno přes 80 jedinců. Posuzoval Ing. J. Kubala ze Slovenska.

Čtěte dále
Publikováno: 9.10.2014 16:40:14
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Podíváte-li se do očí tohoto psa, pocítíte dotek empatie, jemné inteligence, důstojnosti, přátelství a roztomilého rošťáctví, netrpělivě vyčkávajícího každý váš pohyb směřující k nějaké činnosti. Svým vzhledem je setr elegantní sportovec a jeho povahu vystihuje heslo „Vždy připraven“. A je jedno, zda k běhu, nebo k lenošení. Tím, co vás na něm určitě překvapí, je rychlost, s jakou se dokáže dostat „z 0 na 100“ a obráceně. Venku dokáže být velmi aktivní, a doma naopak velmi klidný a rozkošnicky pohodlný. Každopádně si rád bude užívat vaší společnosti v jakékoli situaci.

Čtěte dále
Publikováno: 9.10.2014 11:21:17
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: VII. skupina

Dva z našich reprezentantů - Marka Černého a Václava Ouška - na této prestižní akci jsme vám již představili v našem časopise č. 9 a nyní vám je výjimečně přinášíme i zde v plném znění. Stejně tak jako rozpis našich a první známé body našich reprezentantů.  Václav Ouška – obrana 94 bodů, Marek Černý – stopa 93 bodů, Karolína Kristová - obrana 84 bodů,  Aleš Kičmer - stopa 79 bodů.

Čtěte dále
Publikováno: 9.10.2014 11:04:08
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

V sobotu 27. září se v Bochovicích konala Speciální výstava hovawartů se zadáváním titulu CAC. Celé akce se celkem zúčastnilo 82 psů a  fen z České a Slovenské republiky. Psy posuzoval Vladimír Adlt z ČR a feny Ingrid Mikulášová ze Slovenska.

Čtěte dále
Publikováno: 8.10.2014 13:50:11
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Dogfrisbee je v České republice poměrně mladým sportem, přesto však ve dnech 5.-7. září proběhl již 8. ročník mistrovství ČR v této disciplíně. Mistrovský závod je právem považován za vyvrcholení sezony a za svátek dogfrisbee u nás. Letos proběhlo mistrovství v Brně a jeho hlavní organizátoři Lucie Seďová a Martin Stoklasa se svými pomocníky zvládli svou úlohu na jedničku.

Čtěte dále
Publikováno: 8.10.2014 13:14:04
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Dogfrisbee
<<<123>>>