Hovawart klub ČR má důvod k oslavám! Letos v březnu totiž uběhlo přesně třicet let od doby, kdy v tehdejším Československu spatřil světlo světa první vrh tohoto překrásného plemene. V chovatelské stanici „z Páralovy zahrady“ Ing. Luďka Nováka se 10. 3. 1986 po Falkovi v. Elbflorenz a Limě v. Elbflorenz narodilo devět štěňat, navíc symbolicky ve všech třech barevných variantách. O čtyři roky později vznikl chovatelský klub, který plemeno dodnes zastřešuje.

Čtěte dále
Publikováno: 30.9.2016 9:01:42
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: II. skupina

Vždy jednou za čas proletí médii děsivá zpráva o nevinném děcku pokousaném nevychovaným psem. Každá taková zpráva pak vzbudí bouři emocí a hromadu reakcí na internetových diskusích, ve kterých si lze počíst: „Všechny bych je dal na řetěz a pod náhubky, stejně jako jejich majitele. Nezajímá mě, proč to ten pes udělal, to není moje povinnost řešit. Tohle je svět lidí, ne psů, oni se mají přizpůsobit nám a ne my jim! A když se nepřizpůsobí, pryč s nimi!“ zní argument prvního diskutéra.

Čtěte dále
Publikováno: 30.9.2016 8:43:17
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Smutek nad zbytečnou a tragickou smrtí 5letého dítěte, Který zůstal na cizí zahradě s cizími psy bez dozoru, musel cítit každý z nás. Tak zbytečná smrt dítěte. A pak v televizních novinách vítězoslavně zazní věta: „Útok zřejmě zahájila fena křížence“. Neuvěřitelné! Ale ne fena, ne pes, ale jejich majitel vždy nese 100procentní zodpovědnost za chování svých psů. Je to stejné jako byste autem srazili chodce a pak v přímém přenosu opakovali: „Nemám to auto už rád, asi ho prodám, nebo nechám sešrotovat“. Ostatně i majitel psů měl „poučeně deklarovat“, že pokud najde psího „viníka“ nechá jej utratit… Proč? Protože, že tohoto psa špatně vychoval? Dokud nebude jako první potrestán podle už dnes stávajících zákonných intencí majitel psa, stále budou bezohlední a hloupí lidé nerespektují psa jako zvíře, u nějž musí být ZODPOVĚDNÍ a domýšlející situace dopředu. Nezodpovědné chování majitele psů vedlo ke smrti dítěte, ke smrti z nedbalosti… Není to tedy o hledání psího viníka. Ten podle záběrů, rozhovorů se sousedy je také obětí. A zvířete, za nějž je plně zodpovědný jeho majitel. 
Stanislava Čermáková, šéfredaktorka Pes přítel člověka.
Tématu Dítě a pes jsme se věnovali i v novém čísle PPČ č. 10 a to dvěma materiály, pohledy dvou kynologů.
Proč dospělý člověk vyšle své dítě vstříc psí tlamě plné zubů? Nad tím přemýšlím často na vycházkách se svými psy…

Čtěte dále
Publikováno: 30.9.2016 8:23:18
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

To říká úspěšná chovatelka středních kníračů Petra Vrchotová, která vyzkoušela při krmení svých psů jak syrovou stravu – tedy BARF – tak i granule. Zajímalo nás, proč nakonec dala přednost granulím a podle čeho je vybírá. A nezůstaly jsme jen u tohoto tématu…

Čtěte dále
Publikováno: 29.9.2016 12:31:38
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Tak zní název úvodníku nového čísla časopisu Pes přítel člověka č. 10. Již legendární otázka z oblíbené české komedie se mi tento měsíc vybavila hned několikrát… Například v den, kdy k nám do rodiny zavítal nový člen – pejsek border kolie Dáreček. A všichni naši psi jej přivítali s klidem a přívětivostí. Ostatně proč by ne? Mimina se nežerou a ego si na nich honí jen zakomplexovaný jedinec. A navíc – Dárečka jsem přivedla já. Vybavilo se mi, jak ve chvíli, kdy před necelými dvěma lety vkročil na naši zahradu moskevský strážní pes Burák, jsem slýchala, ať již přímo či nepřímo, že TOHLE bude průšvih ve smečce. Co ve smečce, v celé rodině!

Čtěte dále
Publikováno: 29.9.2016 12:13:26
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Poslední výběrová soutěž na mistrovství mládeže stopařů se konala v sobotu 24. září v ZKO Nové Strašecí, posuzoval zde pan rozhodčí Jaroslav Hartl. Vedoucím akce byla paní Ilona Morávková. Výběrové soutěže se zúčastnilo celkem 9 psovodů. Do doplňkové kategorii FPr1 nastoupilo 8 psovodů.

Čtěte dále
Publikováno: 27.9.2016 10:47:15
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Mistrovství světa v agility se konalo ve dnech 22. – 25. září 2016 v Zaragoze ve Španělsku. Rozhodčími pro toto mistrovství byli: José Luis García Álvarez (Španělsko), Traj Tamás (Maďarsko) a Ramon Poble Rosas (Španělsko).

Čtěte dále
Publikováno: 26.9.2016 11:45:18
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

35. ročník soutěže psů O liberecký pohár - memoriál Josefa Velechovského a Rudolfa Bárty proběhl pod záštitou primátora statutárního města Liberec pana Tibora Batthyányho.

Čtěte dále
Publikováno: 26.9.2016 10:36:32
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO
Mám to na háku!

Máte někdy pocit, že váš pes si z vás tropí šašky a poslouchat prostě nebude a nebude…? A ještě se vám u toho bude „smát do očí“… Kdo by ale odolal veselému psímu pohledu, je to přece váš miláček, kterému vždy všechno odpustíte.
Snímky o velikosti 300 kB a více nám spolu se svým jménem a poštovní adresou posílejte na adresu fotosoutez@pespritelcloveka.cz do 30. listopadu. Vybrané odměníme.
Ilustrační foto: D. Kylíšková

Publikováno: 23.9.2016 11:30:29
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Říjen

Znáte plemeno na fotografii, které je v čísle 10 na straně 9? Napište nám na fotosoutez@pespritelcloveka.cz. Pošlete nám správnou odpověď spolu se svým jménem a poštovní adresou nejpozději do 4. října. Hrajte o kompletní, superprémiové krmivo značky Ontario.

Čtěte dále
Publikováno: 23.9.2016 11:24:21
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
<<<123>>>