V sobotu 18. dubna se konal VII. ročník závodu „O Jílovský dukát“, podle zkušebního řádu SKS Tart (se zapsáním zkoušky při splnění bodového limitu). Závod posuzovali pan Oldřich Šnytr a pan Zdeněk Babor, figurovali pan Jiří Veselý a pan Jan Kříž. Tímto bychom chtěli všem čtyřem poděkovat za jejich kvalitně odvedenou práci. V letošním roce se závodu účastnilo 28 psovodů se svými svěřenci.

Čtěte dále
Publikováno: 24.4.2015 16:09:13
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ
Samojed na fotografii

Usměvavý elegán, příjemný společník, bílé chlupaté klubko radosti s neutichajícím entuziazmem a něžný přítel – to je samojed, model nové fotosoutěže na tento měsíc. Snímky svých bílých krasavců o velikosti 300 kB spolu se svým jménem a poštovní adresou nám posílejte na fotosoutez@pespritelcloveka.cz do 8. května. Vybrané odměníme.

Ilustrační foto: P. Daňsová

Publikováno: 24.4.2015 11:14:33
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Květen
Máj, lásky čas - nová fotosoutěž

Přichází nejkrásnější měsíc v roce, a s ním i naše nová fotosoutěž. Nejen lidi, ale i zvířata si umí něžně projevovat náklonnost, proto je novým tématem právě „Máj, lásky čas“. Snímky svých "zamilovaných" čtyřnohých přátel spolu se svým jménem a poštovní adresou nám posílejte na fotosoutez@pespritelcloveka.cz do 8. května. Vybrané odměníme.

Ilustrační foto: M. Němcová

Publikováno: 24.4.2015 11:11:04
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Květen

Číslo 5 PPČ je opět nabité informacemi, seriály, rozhovory a tipy, jak si užít jarní čas se svým psím parťákem. Položili jsme si otázku, jak poznat dobrý cvičák a tedy dobrého výcvikáře a tři naši čtenáři na ní odpověděli. Jak? To si přečtete v našem tématu měsíce. Rubrika chov přináší vše o průběhu krytí včetně odpovědí na mnoho otázek. V novém seriálu o agility se budeme věnovat tunelu a freestyle, a v dogdancingu vás naučíme, jak na cviky „Popros“ a „Poklona“. Z obálky se na vás usmívá bílý medvídek – samojed, severský saňový pes a parťák pro veškeré sporty. Naleznete nejen obsáhlý portrét plemene, ale i rozhovory s chovateli a mushery. S jarním obdobím přichází i čas parazitů, takže jistě oceníte rady, jak se zbavit blech. Příběhy, zkušenosti, rady a příjemné čtení, to je Pes přítel člověka číslo 5 – právě v prodeji!

Čtěte dále
Publikováno: 24.4.2015 8:43:13
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

V sobotu 18. dubna se v kynologickém areálu v Kolíně-Sendražicích konala Klubová výstava Klubu chovatelů anglického mastifa. Pozvání přijal portugalský rozhodčí pan Luis Catalan. Vítězem plemene se stal CH. Bathory pod Širým nebem majitele Lukáše Podlezla.

Čtěte dále
Publikováno: 20.4.2015 14:30:21
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Klub chovatelů rhodéských ridgebacků vás zve na dvě klubové výstavy, které se uskuteční o víkendu 9. a 10. května v penzionu Jangelec u Vysokého Mýta.

Čtěte dále
Publikováno: 20.4.2015 13:39:38
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Kynologický klub Satori pořádá v neděli 16. srpna na fotbalovém hřišti ve Droužkovicích v okresu Chomutov voříškiádu "Česká Miss Vořech". Součástí prohlídky budou soutěže: Úvodní defilé s představením závodníků, Pes Šikula, Pes Sympaťák, Promenáda v plavkách a Módní přehlídka ve večerních šatech.

Čtěte dále
Publikováno: 20.4.2015 13:36:15
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Krajská a oblastní

Tak znělo jedno z témat tiskové konference, kterou společně uspořádala Českomoravská kynologická unie s Komorou veterinárních lékařů ve čtvrtek 9. dubna. Na dotazy novinářů zde za ČMKU velmi věcně a fundovaně odpovídala Vladimíra Tichá.

Čtěte dále
Publikováno: 16.4.2015 10:33:27
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Kouše-li pes dobře na klínového peška, můžeme přejít na kousání na klínové kousadlo. Rozdíl mezi peškem a kousadlem je nejen v rozdílné konstrukci, ale především v tvrdosti. Klínová kousadla jsou o poznání tvrdší než klínové pešky a ne každý mladý pes (nebo dokonce štěně) je schopen přejít z kůže nebo hadru přímo na tuto pomůcku. Přechod z peška na kousadlo bychom měli pečlivě zvažovat. Ke kvalitnímu zákusu je zapotřebí nejen odvaha, ale i síla stisku." Tak začíná další díl seriálu o výcviku psa pro sportovní obranu od mistra sportu Ladislava Macha. Najdete jej v čísle 4 PPČ, které je nyní stále ještě v prodeji. A co se v článku také dozvíte?

 

Čtěte dále
Vložil: lzachova
Publikováno: 15.4.2015 14:14:41
Kategorie: Výcvik a sport

KK BaF Brno pořádá v sobotu 25. dubna ve Zbraslavi u Brna Velký závod pro malá plemena o brněnskou jitrničku. Soutěžit se bude v kategoriích ZZO, ZMMP, ZMP1 a ZMP2.

Čtěte dále
Publikováno: 13.4.2015 15:42:20
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ
<<<123>>>