Závod, který je součástí kvalifikace na mistrovství České republiky 2016 a do reprezentace KAČR na mistrovství světa FCI 2016, European Open 2016 a IMCA 2016, se konal ve dnech 23. - 24. dubna na fotbalovém stadionu v Děčíně. Posuzování závodu se ujali René Blank (Německo), Linda Bourasse a Dominique Dreyer (Francie) a Alice Boháčová (Česká republika).

Čtěte dále
Publikováno: 2.5.2016 17:57:31
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Druhý a zároveň poslední kvalifikační závod na mistrovství Evropy a mistrovství světa se konal v neděli 1. května ve Vraném nad Vltavou. Závod posuzovaly rozhodčí Petra Malá, Andrea Rezková a Anna Říhová. 
Foto: M. Irglová

Čtěte dále
Publikováno: 2.5.2016 10:22:31
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: dogdancing

Je čas venčení. Nasadím Soberanovi na zadní nohy ochranné botičky, obléknu mu termotrikot a obleček, nasadím mu závěsný postroj na zadní nohy a vyzvu ho, aby se postavil. Soberano se zapře na předních nohou a já mu zvedám postrojem zadek nahoru. Pořádně si madla upevním v ruce, několik desítek kilogramů teď ponesu celou dobu venčení. Není to žádné pírko, ale 35 kg živé váhy. Venku mu sundám pás s plenkou, který doma musí neustále nosit. Zvládneme pár metrů chůze, pak si dřepnu, jeho zadek si posadím na stehno a chvíli se jen rozhlížíme. Po odpočinku projdeme dalších pár metrů…

Čtěte dále
Publikováno: 2.5.2016 9:16:29
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Tento cvik je v NZŘ nazýván „průzkum terénu“, v MZŘ IPO „vyhledání figuranta“ a pes při něm systematicky vyhledává figuranta. U MZŘ IPO se revír provádí zásadně na umělé úkryty – zástěny. Pouze u NZŘ je možné provádět průzkum – revír v přírodním terénu. Až na ojedinělé výjimky se revír i u tohoto ZŘ provádí na zástěny – makety umístěné na cvičišti nebo na hřišti. Požadavky na provedení jsou však prakticky stejné, proto si tento cvik probereme v této všeobecné části, a pro jednoduchost budu používat zažitý název „revír“. S jakými problémy se můžeme v nácviku u provádění setkat?

Čtěte dále
Publikováno: 2.5.2016 9:13:00
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

ZKO Rakovník pořádá další ročník BULL POWER SHOW která se koná 6.-8. května v Rakovníku. Na soutěžící i diváky čekají atraktivní soutěže s plemeny typu bull, jako jsou stafordi, pittbulové, stafbulové, atd. a také jejich kříženci.

Čtěte dále
Publikováno: 28.4.2016 15:45:04
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Weight pulling

P ČMKU schválilo dne 14. 4. 2016 úpravy Zápisního řádu ČMKU – čl. XII Zápis do registru:

Čtěte dále
Publikováno: 28.4.2016 14:48:04
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
Jsem pes stopař!

Ať už se se svým psem věnujete stopování, či máte doma náruživého „čtenáře“ všech zpráv, tato soutěž je pro vás to pravé! Fotografie o minimální velikosti 300 kB spolu se svým jménem a poštovní adresou nám posílejte na adresu fotosoutez@pespritelcloveka.cz do 30. května. Tři výherce odměníme 2,27kg balením biologicky vhodného krmiva ACANA od firmy Weber-mlýn. Krmivo ACANA Ranchlands je vyráběno z čerstvých a kvalitních kanadských surovin. Obsahuje 60 % masa, jako např. jehněčí, bizoní, či hovězí. Dále obsahuje 40 % ovoce, zeleniny, bylin a je zcela bez obilovin a brambor. Více na www.weber-mlyn.cz.
Ilustrační foto: V. Hasová

Publikováno: 28.4.2016 10:34:02
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Květen

Flam je cca 3-4 roky starý kříženec teriéra. Jako správný teriér je to akční pes, který hopsá jak pružinka. O Flamově předchozím životě nic nevíme, ale co jsme ho měli možnost prozatím poznat, tak je to pohodář.

Čtěte dále
Publikováno: 27.4.2016 20:20:25
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Když se řekne „jitrnička“, většina lidí si představí zabijačkový výrobek. Ale ti psovodi, kteří cvičí s malým plemenem, si vybaví závod, jehož dlouhý název „Velký závod pro malá plemena o brněnskou jitrničku“ se používá již jen na oficiálních dokumentech. Doufám, že si při tom také vybaví skvělou atmosféru závodu, ve kterém si závodníci navzájem fandí a obdivují své výkony. Že si vybaví závod, kam přijíždějí mistři, přestože v něm není otevřená mistrovská kategorie, jen proto, aby podpořili sportovní výcvik malých plemen a ukázali těm, kdo začínají, jak vypadají cviky ve vyšších kategoriích (a že i mistr tesař se někdy utne).

Čtěte dále
Publikováno: 27.4.2016 16:34:30
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Kolem nás kolují příběhy nešťastných majitelů, kteří si zakoupili psa s PP a nyní řeší jeho zdravotní problémy. „Za to může chovatel!“, tak zní nejrychlejší a nejčastější odpověď na sugestivní otázku nešťastného majitele: „Kdo za to může? Mám přece psa s PP…“Průkaz původu je ale „jen“ doklad o původu psa, něco jako naše občanka. Podle FCI má na něj nárok KAŽDÝ pes, u něhož lze doložit doklad o rodičích s PP pod záštitou FCI. Mnohé kluby jdou cestou zpřísnění požadavků na chovná zvířata jimi zastřešená, a tak požadují konkrétní zdravotní vyšetření, prezentaci na výstavě nebo povahový test, což je rozhodně chvályhodná a dnes velmi nelehká cesta. Díky ní se může dařit snížit počty jedinců-nositelů konkrétních zdravotních problémů, které se v plemeni častěji vyskytují. Rozhodně ale nelze zaručit, že štěně po zcela zdravých, vyšetřených rodičích bude také zdravé. Zákony a taje genetiky dokáží mnohé… Zákony a taje genetiky dokáží mnohé… Za vše rozhodně ale nemohou!

Čtěte dále
Publikováno: 27.4.2016 14:50:25
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
<<<123>>>