Soutěž Šampion šampionů proběhla v sobotu 10. ledna již tradičně v Top Hotelu Praha. Před soutěží byli dopoledne vyhlášeni vítězové dvou celoročních soutěží – Dostihový vítěz 2014 a Pes roku. Jejich vítěze vám budeme postupně představovat v průběhu roku v dalších dílech našeho časopisu. Smutnou realitou je fakt, že mnoho z nich se nedostavilo a vyhlášení samé bylo prakticky bez diváků…

Čtěte dále
Publikováno: 23.1.2015 10:14:16
Kategorie: Výstavy
Rubrika: NVP

Do připravovaného čísla chystáme téma, které vás možná osloví, možná s ním máte zkušenost u svého psa. Je to nemoc naší doby, která se nevyhnula ani našim psím parťákům – rakovina.

Čtěte dále
Publikováno: 23.1.2015 10:11:34
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Povánoční období bývá časem klidu a zimních sportů se psy, anebo aspoň procházek zimní přírodou. Je to však bohužel i období útulků přeplněných psími nešťastníky, kteří se proti své vůli stali nechtěnými vánočními dárky. Poslední dobou velice palčivé téma nechtěných psů přináší téma na tento měsíc – Kdo je a kdo má být chovatel? Proč se někteří rozhodli chovat – různé odpovědi na tuto otázku najdete v naší anketě. Plemenem na tento měsíc je zrzavý elegán ošlehaný irským větrem – irský teriér, zvaný i strážcem chudáka, přítelem sedláka a miláčkem gentlemana. V menším portrétu představíme severské plemeno lapinkoiru. Další díl přínosného seriálu o etologii se vrací k tématu o tom, kde lidé při výcviku dělají chyby. Rubrika Veterina nabízí unikátní článek o fungování jater savců, nechybí další díly všech seriálů včetně nové rubriky o retrívrech, začátek nového seriálu – dogdancing (tanec se psem) a v rubrice o záchranářském výcviku se na sedmi stranách dočtete o práci lavinových záchranářů se psy. V reportáži se podíváme i na lednovou výstavu Šampion šampionů.

To vše a mnoho dalšího v únorovém čísle PPČ! Právě v prodeji!

Čtěte dále
Publikováno: 22.1.2015 9:09:52
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

„A našel by tvůj stopař i mého ztraceného psa, nebo kočku?“

Tuto otázku často dostáváme při našich setkáních. Klasický mantrailer (MT), cvičený na lidskou stopu, pravděpodobně ne, ale touto problematikou se zabývá další specializace, která se označuje anglickým termínem pettrailing (PT), což je výcvik pachových prací zaměřený na vyhledávání zvířat.

Čtěte dále
Publikováno: 19.1.2015 7:50:33
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Záchranářský výcvik

Může se stát a v mnoha případech tomu tak opravdu je, že ačkoli se váš pes venku doslova vrhá po hlavě do jakékoli řeky, potoku i kaluže, když ho budete potřebovat okoupat ve vaně, bude vyvádět a dělat všechno proto, aby se vám nepodařilo ho do ní dostat. Jsou však i tací psi, kteří si doma do vany či sprchy vlezou sami a dají vám tím jednoznačně najevo, že by se rádi vykoupali. Z výše popsaných příkladů je tedy naprosto jasné, že frekvence koupání různých psů je také různá. Jak často tedy psa koupat? To může být jednoduchá otázka, na kterou je odpověď nadmíru složitá.

Čtěte dále
Publikováno: 19.1.2015 7:35:54
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

V dnešní době jsou retrívři jedni z nejoblíbenějších plemen pro svůj vzhled, ale taky inteligenci, přátelskost a chuť učit se novým věcem. Jsou to však především psi lovečtí (slovo retrívr znamená přinašeč). Přinášíme rozhovory se dvěma chovatelkami retrívrů, které se se svými psy věnují loveckému výcviku, a které potvrzují, že myslivecká kynologie s retrívrem má i v dnešní době svoje opodstatnění.

Čtěte dále
Publikováno: 15.1.2015 14:45:21
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: VIII. skupina

Eurasier patří u nás k málopočetným plemenům V. skupiny FCI. Vznikl křížením plemene vlčí špic a čau čau, a prý má z obou jen to nejlepší. Jeho srst se skládá převážně z podsady a středně dlouhých pesíků. Platí tady stejné pravidlo jako u většiny psů, kteří na jaře a na podzim víc línají. U psů, kteří ale bývají střídavě více doma a méně venku, probíhá línání celoročně a majitel ani nepozná, že šlo o podzimní vylínání. Línání je také ovlivněno délkou světelného dne.

Čtěte dále
Publikováno: 12.1.2015 12:03:01
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: V. skupina

Moravskoslezský kynologický svaz Brno a Kynologický klub Hartvíkovice, pověřený Českomoravskou kynologickou unií, uspořádal v sobotu 10. ledna 2015 v Kongresové hale TOP Hotelu Praha soutěž ŠAMPION ŠAMPIONŮ 2014.

Foto: Ing. H. Brychta

Čtěte dále
Publikováno: 12.1.2015 11:49:09
Kategorie: Výstavy
Rubrika: NVP

Se šeltiemi se dnes můžeme setkat téměř všude – na výstavách i na závodech agility, dogdancingu, flyballu, dogfrisbee nebo obedience. Díky své velikosti a půvabnému vzhledu plní také funkci oblíbeného společenského psa. Už několik staletí má však v sobě šeltie především krev a vlohy pastevce, pro něž byla šlechtěna, a tak se dnes s úspěchem vrací k svému původnímu poslání – pasení –, buď na zkouškách a závodech, nebo v reálném životě. Eliška Černá využívá svoji Rosi k pasení vlastního stáda oveček.

Čtěte dále
Publikováno: 9.1.2015 16:31:33
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Pasení

Domácí vrchol sprintové sezony

Právě tím bývá každoročně mistrovství České republiky. Letos se jeho pořádání zhostil Trnka team na svých domácích tratích – ve Třech Studních v srdci Vysočiny. Už několikrát se zde MČR uskutečnilo a letos zde už proběhly dva závody. Závodníci proto měli tratě dokonale naježděné a všichni chtěli prodat, co mají natrénované. Závody na Horníku byly bohužel navzdory své kvalitě vždy trošku poznamenány nižší účastí. To se ale letos mělo výrazně změnit…

Čtěte dále
Publikováno: 9.1.2015 16:28:57
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: caniscross + skijöring
<<<123>>>