09 Motivační foto/video Aneta Adamcová

Dalším zaslaním videem, devátým v pořadí, je video Anety Adamcové.

Jmenuji se Aneta Adamcová, je mi 15 let a mám doma téměř dvouletého labradorského retrívra Marleyho.

Jako malá jsem vždycky toužila po psovi, ale rodiče mi ho nikdy nechtěli dovolit. Když mi bylo 7 nebo 8 let, tak jsme si pořídili křížence jezevčíka a pojmenovali jsme ho Benny, ale měla jsem ho hlavně na mazlení. Jinak se o něho starali rodiče. Jednoho dne nám ho někdo otrávil. Veterinář říkal, že je na tom moc špatně, a šance na záchranu života je téměř nulová. Rodiče ho proto nechali utratit, aby se netrápil. Dožil se pouze dvou let. Bylo to smutné, když už s námi nebyl. Dalších 5 let jsme žili bez psa, ale pak jsme se domluvili a řekli jsme si, že si pořídíme dalšího pejska.

Byl to právě labradorský retrívr. Přečetla jsem si něco o tom, že pes musí zvládat základní povely. Psa jsem chtěla převážně na procházky a mazlení, ale jednou jsem si přečetla, že existuje "nějaký" dogdancing. Tento psí sport mě nehorázně fascinoval, vždycky jsem seděla u počítače a pouštěla si videa, kde se právě předváděla dogdancingová vystoupení. Říkala jsem si: "Kéž bychom jednou byli jako oni". Z toho důvodu jsem Marleyho už odmalička učila lehké psí triky (samozřejmě až po těch základních). Šlo nám to výborně,

Marley se rychle učil nové kousky. Bavilo nás to natolik, že jsem začala natáčet videa a zveřejňovat je na internet. Dneska Marley zvládá už skoro 90 triků a za měsíc nás čeká veřejné vystoupení před mnoha lidmi... Sice první, ale můj sen se splnil. Ano, děláme dogdancing už na pokročilé úrovni. Kromě DD jsme začali dělat i agility (a měli jsme jít i na závody) a dogfrisbee, který nám taky celkem jde. Nemůžu uvěřit tomu, že za rok jsme dokázali tolik věcí.

Marley si taky získal hodně fanoušků na Facebooku. Pokaždé se těší na jeho nové video a chválí ho, a to mi dělá taky velikou radost. Je to neuvěřitelné. Musím přiznat, že neznám žádného jiného labradora, který by vynikal v dogdancingu, agility a frisbee. V těchto sportech jsou hlavně dobré border kolie a podobná plemena, ale labrador? Kromě natáčení videí se věnuji i focení, ale dělám to hlavně jako koníček převážně pro sebe, protože nevlastním žádný kvalitní fotoaparát v podobě zrcadlovky. Fotím kompaktním foťákem a myslím si, že mi prozatím stačí.

Doufám, že vás náš "krátký" příběh zaujal a zde vám posílám jedno video. Doufám, že se vám bude líbit.

Jejich video si můžete prohlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=LnZuz7ZYHkg

Na základě vašich připomínek jsme se rozhodli pozměnit pravidla a pojmout celou soutěž trochu jinak. Nyní již v soutěži nebudou rozhodovat lajky, ale nově budeme výherce (i jejich počet) vybírat v redakci. Zajímá nás příběh dvojice, jejich věk, aktivity a cíle. I proto jsme vám je nyní začali představovat textem, který nám byl s videem či fotografií zaslán. Všechny najdete na www.pespritelcloveka.cz.

Zapojit se můžete i vy! Pošlete nám svoje motivační foto/video s příběhem o sobě a o svém psovi na fotosoutez@pespritelcloveka.cz. Máte možnost získat roční předplatné, a pokud jste již naším předplatitelem, dostane ceny v hodně nejméně 2000 Kč.
Fotografie nám posílejte v minimální velikosti 300 kB.

Pozor! Video neposílejte do e-mailu ani přes žádné internetové úschovny! Pouze nahrajte na Youtube jako veřejné a pošlete nám odkaz. Zaslaná videa nebudeme stahovat, zveřejňovat budeme výhradně vaše odkazy na Youtube. Můžete získat roční předplatné, a pokud jste již naším předplatitelem, dostane ceny v hodně nejméně 2000 Kč!

Publikováno: 20.12.2015 10:03:13
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Leden