26 Motivační foto/video Kristýna Opavová

26. příspěvěk v soutěži! Dnešní příspěvěk je od Kristýny Opavové. Co nám poslala za video a co nám k němu napsala?

Jelikož už jsem psala náš příběh a celkem jsem se rozepsala, tak jsem se rozhodla pojmout toto trošku jinak.  
Často slýchávám narážky a různé negativní názory na plemeno yorkšírský teriér a občas to jsou opravdu ošklivé názory. Ano lidi si bohužel myslí, že je to gaučák nebo nějaký pes do kabelky, ale opak je pravdou. Yorkšíři byly dříve větší, více vydrželi a to, že jsou považováni za psy do kabelky z nich bohužel udělali jen a jen lidé!  Nikdy jsem nijak zvlášť toto plemeno nemusela, ale rozhodně jsem ho ani nijak neurážela. Před 2 lety jsem měla to štěstí a toto plemeno jsem dostala, i když jsem výslovně chtěla většího psa. No, když už jsem ho tedy měla doma, tak jsem se rozhodla, že to nebude jen tak obyčejný pes! Když se mi to pomalu ale jistě začalo plnit začala jsem si více všímat okolí a jejich negativních narážek na toto plemeno. Slyšela jsem dost negativních věcí ale nejvíce mě odrovnala ta, že york není pes! V tu chvíli jsem si něco uvědomila a zároveň si nasadila brouka do hlavy. Řekla jsem si, že to prostě musím změnit a ukázat lidem, že každý pes může něco dokáže. Jenže moje sny, plány nebo jak tomu říkat nějak vyprchaly když jsem nevěděla jak jim to dokázat. Napadlo mě dost věcí, ale nic opravdu úžasného aby si toho lidi všimli. Nedávno mě napadl takový menší plán, který asi moc nepomůže ale bude to snad lepší než nedělat nic. Plánuji udělat jedno velké video, kam přidám různé yorky jak dělají různé sporty a žijí aktivním životem. Až toto video dodělám mám v plánu se ho pokusit rozeslat po internetu a modlit se, ať se dostane někam dál mezi lidi, aby si toho taky všimli.  
Můj další plán nespočívá ani nijak nesouvisí s internetem, ale mělo by to ukázat „obyčejným“ lidem, že triky dokáže i jiný pes než ten, kterého viděli v televizi. Chtěla bych objíždět školky, školy, nějaké akce a nebo cokoliv, kde je nějaký počet lidí, kterým by se to mohlo líbit. Tento plán se dá počítat spíše jako náš cíl, který chceme  dosáhnout. Jelikož Tedík miluje děti a děti milují pejsky, tak by to mělo být ve školkách jednoduché, už jenom proto, že děti doslova žerou každý pohyb co pejsek udělá. Už mám i odzkoušené, že Tedík vyskočí chlapečkovi na záda a děti z toho mají hroznou radost a pak to chtějí zkoušet sami a hrozně je to zabaví i pobaví! Ale jelikož bohužel zatím nevím kde se optat nebo kde hledat, tak to je zatím takový "vzdálený" sen.  
Na závěr bych tedy chtěla říci, že nezáleží na plemeni ani na věku pejska ale záleží pouze na pánovi jak se k tomu postaví. Ne nadarmo se říká, že pes je odrazem svého pána! Jsem opravdu zastánce toho, že každý pes může něco umět a něco dokázat, musí se jen chtít a učit vše aby to psa hlavně bavilo!  
 Doufám, že si toto někdo přečte a třeba si i uvědomí, že něco na tom pravdy bude, a že nemůžeme házet všechny do jednoho pytle! Budu ráda když mi někdo doporučí třeba nějakou školku či něco podobného nebo mi aspoň poradí pořádně jak na to.

 

Jejich video si můžete prohlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=HuzfAllF84c

Točte a foťte dál! Videosoutěž pokračuje i další měsíc! Zúčastnit se můžete i vy! Připravili jsme si pro vás spoustu skvělých cen. Více informací se dozvíte zde: http://pespritelcloveka.cz/kategorie.aspx/ostatni/clanek/tocte-a-fotte-dal-videosoutez-pokracuje-i-dalsi-mesic

(Příspěvek neprošel redakční ani jazykovou úpravou.)

Publikováno: 1.3.2016 9:07:14
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Březen