Zpráva z klubu ICO

Jste příznivci pekinézů či japan-chinú? Pak je tato zpráva určená pro vás. Přinášíme přehled krytí a narozených štěňata v Interclubu Orient pekinéz a japan-chin.

ZPRÁVA ZA ROK 2012 PRO PLEMENO PEKINÉZ
U plemene pekinéz se bohužel nepodařil zastavit pokles odchovů, který lze prakticky sledovat od roku 2002. Trend odchovů stagnuje a v roce 2012 se narodilo celkem 30 štěňat, zapsáno v plemenné knize bylo 27 štěňat. Před zápisem uhynula tři štěňata.
Bylo vystaveno celkem 22 KL, ke krytí bylo využito 19 KL. Bohužel, ve čtyřech případech feny nezabřezly, v jednom případě uhynul celý vrh a v jednom případě březost skončila potratem a kastrací feny. Ke krytí bylo využito celkem devět krycích psů. Nejvíce krytí měl lCh. LivandaTiago (3x), Gaffi Black Klenot Achátu (2x).

Text: Ing. Ladislav Kracík (HPCH ICO pro plemeno PPP)

 

 

 

 

 

 

 

ZPRÁVA ZA ROK 2012 PRO PLEMENO JAPAN-CHIN
Za rok 2012 bylo u plemene japan-chin na žádost chovatelů vystaveno 26 krycích listů, což je o pět KL méně než v předešlém roce. Z počtu 18 vrhů se narodilo 51 živých štěňat – z toho 26 pejsků a 25 feneček. Počet štěňat narozených v 1 vrhu se pohybuje od 1 do 6 jedinců, což je v průměru 2,83 štěněte na 1 vrh. Před zápisem do plemenné knihy ČMKU uhynulo osm štěňat (6 psů a 2 feny), 3 feny nezabřezly a 1 fena porodila předčasně celý vrh mrtvý. Nejčastěji byli ke krytí použiti tito psi: Kay-Samuraj ze Stříbrných nocí (2x), Simsalachin King of Chin (2x), Sendy od Mojského lesa (2x). Ostatní chovní psi byli použiti ke krytí jednou.
Text: J. Štěpánová (HPCH ICO pro plemeno JCH)

Vložil: IvetaP
Publikováno: 22.3.2013 13:00:00
Kategorie: Chovatelské kluby spolupracující
Rubrika: IX. skupina