Aby Vaše miláčky nebolely klouby!

Stejně jako lidi i psy trápí obtíže s klouby (osteoartróza, dysplazie kloubů). Bohužel pes si nemůže svému páníčkovi postěžovat, co ho bolí a při jakém pohybu. Většinou statečně trpí, hůře vstává, snaží se běhat, ale svého pána nechce zklamat. Páníček to nakonec pozná, až když jeho věrný přítel kulhá, odlehčuje bolestivé noze a kňučí bolestí.
Obtíže s klouby jsou u některých plemen dědičnou záležitostí (vrozené vývojové vady, jako je dysplazie kyčlí, loketního kloubu, ale také osteochondróza ramenního, kolenního či hlezenního kloubu – především u velkých plemen, luxace čéšky – u malých a trpasličích plemen). Následky úrazů, poranění kloubů, operací jako jsou zkřížené kolenní vazy, kloubní fraktury mají za následek postupný rozvoj artrózy. Dnes máme k dispozici mnoho různých variant řešení, od doplňků stravy, které se snaží o prevenci, náročné operace kloubů až po léčbu vlastní plazmou. Cenově nejdostupnější a nejméně invazivní jsou kvalitní doplňky stravy, které mohou pomocí účinných látek oddálit projevy artrózy nebo dysplazie kloubů. Dnešním trendem jsou čistě přírodní prostředky s obsahem chondroprotektiv, kyseliny hyaluronové, ale i přírodních analgetik bez obsahu MSM.

Novinkou na trhu je výrobek ProfiVet Chondro Complex® od společnosti PRAGOMED. Uveden byl na trh v březnu 2018. A čím je ProfiVet Chondro Complex unikátní? Absolutně jedinečný je svým složením, které kombinuje účinné látky nejen pro zdravé klouby, ale i kosti a svaly. Na rozdíl od jiných preparátů, které se zaměřují na řešení pouze 1 problému, ProfiVet Chondro Complex ® díky svému komplexnímu složení řeší spojené obtíže kloubů, kostí a svalů. Nástup účinku pozná páníček během pár dní. Pes přestává kňučet bolestí, začíná se radostněji pohybovat, je aktivnější a má opět radost z pohybu a ze života. I starší pes s Vámi poté zvládne mnohem delší procházky, kde si společně vychutnáte vzájemnou radost z pohybu. Díky komplexnímu účinku na klouby, ale i kosti a svaly si spolu se svým psem vychutnáte radostný pohyb!
Přípravek je možné podávat aktivním psům, starším zvířatům, ale i štěňatům. Vhodný je při agility a vysoké zátěži. Byl vyvinut českými veterináři a díky znalosti potřeb psů je ve formě ochuceného sirupu, což je nejoblíbenější forma užití. Na základě dlouhodobého testování byla zvolena hovězí příchuť, kterou psi milují. Navíc obsahuje čistě přírodní složky a je vyráběn v České republice. Jak ProfiVet Chondro Complex ®dávkovat? Jednoduše protřepat a nalít na granule!
Pro?Vet® Chondro COMPLEX má příznivé účinky na zdraví kloubů všech plemen a velikostí psů. Napomáhá k urychlení regenerace kloubů, chrupavek, vazů a svalů při zvýšené zátěži. Usnadňuje hojení po úrazech a po chirurgickém zákroku. Uvolňuje ztuhlost kloubů a snižuje bolestivost při pohybu. Přispívá ke zpomalení procesu osteoartrózy či dysplazie kloubů. Preventivně se doporučuje podávat větším plemenům, aktivním psům, služebním plemenům, loveckým psům i starším zvířatům a štěňatům, která rychle rostou.
O zdravé, pružné a správně fungující klouby pečují složky glukosamin a chondroitin sulfátu doplněné o kolagenní peptidy II. typu a kyselina hyaluronová. Boswellia serrata působí protizánětlivě a pomáhá tak udržet klouby zdravé a pružné.
Glukosamin sulfát a chondroitin sulfát
se přirozeně vyskytují v kloubní chrupavce, vazech a šlachách. Proteoglykany jsou základní stavební složkou kloubní chrupavky a spolu s kolagenem tvoří pružnou a zároveň pevnou hmotu chrupavek. Glykosaminoglykany snižují aktivitu enzymů, mírní bolest a průběh zánětu kloubu. Zpomalují rozvoj degenerativních změn kloubů a chrupavky.
Kolagen II. typu
se přirozeně vyskytuje v kloubních chrupavkách. Kolagen představuje až 50 % hmoty chrupavky a zajišťuje její pevnost. Společně s proteoglykany, které v chrupavce zajišťují pružnost, tvoří základní stavební hmotu chrupavky. Kolagen napomáhá zlepšit pohyblivost a zmírňuje bolest. V případě jeho nedostatku dochází k narušení a úbytku chrupavky.
Kyselina hyaluronová
tvoří významnou složku kloubního mazu a funguje jako mazivo a tlumič nárazů. Její dostatek podporuje zpomalení procesu degenerace chrupavky.
Extrakt Boswellia serrata
se získává z pryskyřice stromu kadidlovníku pilovitého. Obsahuje velké množství boswellových kyselin, které mají protizánětlivé účinky. Působí protizánětlivě a analgeticky při bolesti. Zlepšuje hybnost a napomáhá k udržení zdravých a pružných kloubů a ochraňuje je před dalším poškozením.
Další účinné látky jsou L-karnitin, vápník a hořčík, které pomáhají udržet kosti, šlachy a srdce
ve zdravé kondici, snižují riziko osteoporózy. Stopový prvek zinek podporuje zdraví kůže a srsti psů. L-karnitin pomáhá navíc snižovat hladinu cholesterolu a cukru v krvi, podporuje zdraví srdce a oběhové soustavy. Stopový prvek zinek podporuje zdraví kůže a srsti psů.
Poslední velmi důležitou účinnou složkou je L-lysin, který významně napomáhá rychlejší regeneraci svalů po pohybové zátěži, při zraněních nebo po chirurgických zákrocích.
Za dostupnou cenu 790 Kč získáte jedinečný špičkový produkt, který komplexně pečuje o zdravé klouby, kosti a svaly Vašeho psa.
ProfiVET Chondro Complex® PRO ŠŤASTNÝ POHYB VÁS OBOU!
www.profivet.cz

Publikováno: 15.4.2018 9:28:14
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní