Bazén pro psa? Proč ne?

Bazénů kolem rodinných domků poslední roky přibývá jako příslovečných hub po dešti. Proč vlastní bazén v letních, téměř tropických, dnech nedopřát i našemu psovi? Rozhodně nás nečeká nespočet terénních úprav ani velké finanční náklady jako u bazénu lidského. Jak si ale vybrat bezpečný a alespoň trochu odolný bazén pro psa? Na to jsme se zeptali pana Petra Forala, jehož firma bazény pro psy již roky nabízí…

Podle jakých kritérií má majitel vybírat bezpečný a odolný bazén pro psa?
Nejčastější chybou při výběru bazénu pro psa je koupě dětského pískoviště. Tento typ materiálu je pro psy nebezpečný, pokud se pejsek do bazénu zakousne a vzniknou tak ostré hrany, o které se může poranit. Náš bazén je vyroben ze speciálního plastu, který pejskům „nechutná“ a nedochází tak ke vzniku ostrých hran. Pískoviště je vyrobeno z lehkých a tenkých plastů. Bazén pro psa má být pevný a stabilní.

Existují i typy bazénů (a jak jsou řešeny), kde majitel nemusí pracně vylévat vodu kýbly a pak za pomoci souseda bazén vylít k možnému napuštění čisté vody?
Výhodou a nedílnou součástí každého bazénu pro psa je vypouštěcí zátka, aby se voda v bazénu mohla měnit. Pokud budete vodu vylévat nakloněním bazénu, může dojít k jeho poškození.

Celý rozhovor si můžete přečíst v čísle 7 PPČ anebo zde na konci článku. 

Kromě toho se dozvíte, jak vypadá a jak se používá rampa do bazénu, z jakého materiálu je vyrobena, jak se připevňuje na okraj bazénu a jakou má nosnost.

Máte znalosti o první pomoci při tonutí psa? jak podat první pomoc malému a jak velkému psovi?
Je mořská slaná voda po pro psa nebezpečná? Co dělat při nadměrném požití mořské vody?

Odpovědi na tyto otázky najdete zde.

Publikováno: 23.7.2018 12:57:46
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní