Co je to parvoviróza? Prosím čtěte a sdílejte!

Co je to parvoviróza? Fakt to není „rýmička“ psa. Na tuto nemoc opravdu mnozí psi umírají velmi bolestivou smrtí!!! Dnes je psů nakažených parvovirem každým dnem víc a víc. Psi se neočkují, nedodržují se karantény, převážejí se psi z různých lokalit s výskytem této nemoci. Parvoviróza se může dostat ke komukoli z nás, více logicky k těm, kteří pomáhají. Není to o špatném výběru, karmě, jen o množství psů, kteří ji dnes mají, a o tom, že mnohdy chceme pomoci a zapomínáme na to, že karanténa u neočkovaných psů má SMYSL.
Sama jsem to porušila x-krát, protože jsem podlehla příběhu, psovi a chtěla mu pomoci a vzala takového psa mezi několik svých. Doma ano, v útulku NIKDY. O to ale nyní nejde. Pokud se ale parvovirus vyskytne, je karanténa nutná, a oznámení veřejnosti a obeslání všech, kteří se psem mohli přijít do styku, povinností! Tohle je hnusná, bolestivá nemoc a téměř vždy i smrt! Nejde o naše ega, rádoby kamarádství s mlčenlivostí a podporou všeho. Nebudu v tuto chvíli zatím konkrétní, ale mám VZKAZ – pokud se ve vašem zařízení, útulku, společnosti prokáže u psa úhyn na parvovirózu a vy nadále vydáváte, přijímáte psy, jezdíte po návštěvách, přijímáte venčící návštěvy a nezajímá vás reálná možnost nákazy dalších psů, jejich umírání, bolesti psů i lidí, porušujete zákon o šíření nakažlivé choroby!

A co že to ta parvoviróza vlastně je?

Nabízím k šíření, sdílení materiál o této nemoci, se kterou se kvůli hlouposti a bezohlednosti mnoha lidí, majitelů i záchranářů budeme setkávat stále častěji. Toto není šíření poplašné zprávy, je to REALITA! Bohužel, počet lidí, kteří se na mě obrátili s prosbou o informace jen v minulém týdnu, a to i z řad chovatelů s PP od malých štěňat, kteří se snažili a dělali vše, a přesto jejich štěňata bojují, umírají, je ALARMUJÍCÍ! Sdílejte prosím, tohle není NIC jiného než informace, která může zachránit! Prosím!

NIKDY nezapomenu na pohled na umírající štěňata na tuto nemoc, NIKDY… Kašlete na okolí, jak se na vás bude dívat, přiznáte-li parvovirus u vás, kašlete na své ego, že vám se to přece stát nemohlo... Kašlete na sebeobviňování, obviňování okolí, vesmíru… To nikomu nepomůže a NIC neřeší. Myslete „JEN“ na psy. Jejich zdraví, anebo jejich strašlivou bolest, strach, bezmoc, představte si sebe na místě majitele a NĚCO smysluplného a zodpovědného udělejte!

Stanislava Čermáková

Publikováno: 25.10.2018 11:27:53
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní