JAK KRMÍM JÁ?

Tak zní název vámi velmi oblíbené rubriky. V aktuálním čísle 6 našeho časopisu najdete zkušenosti a názory na výživu majitelky dvou impozantních „modrých“ kluků.
„Ve své smečce mám dva psy-samce německé dogy modré z chovatelské stanice Kataríny Čerešňákové Beautiful Blue Ballerines, jež sídlí na Slovensku. Můj první psí kluk z vrhu „A“ se jmenuje Arles Beautiful Blue Ballerines a budou mu 4 roky, druhý krasavec je z vrhu „B“ Basthijen Beautiful Blue Ballerines a budou mu 2 roky. První impuls začít krmit BARFem přišel, když jsem viděla, že pes žere granule z „donucení“, jen aby neměl hlad, a neviděla jsem na něm žádnou radost. Další impuls přišel ve chvíli, když jsem si na výstavách všimla, že psi na mase vypadají lépe než ti na granulích. Myslím si, že v přirozené stravě je míň chemie a v neposlední řadě určitou roli zahrála i cena krmné dávky k celkovému zasycení psa. Arles byl do půl roku věku na granulích, ale od chovatele byl zvyklý na maso i na granule. Když k nám přišel Basthijen, okamžitě se začlenil. Držel s Arlesem krok a byl na mase hned od prvního dne. Nelituji, určitě to byla správná volba,“ říká Veronika Teplá.

„Arlesovi jsem při přechodu z granulí na maso nejdříve přidávala kusy, kde bylo víc kostí, které obsahují vápník, a méně svaloviny; při velkém plemeni je důležité dodržovat podíl proteinu a poměr vápníku a fosforu hlavně v období přezubování. K tomu jsem přidávala suroviny, které mají malý obsah fosforu, např. neprané dršťky, vemeno atd. Arles takto fungoval asi měsíc. Poté už jsem přidávala i svalovinu. Mladší z kluků, Basthijen, byl krmen masem od štěňátka. Vyrůstal tak v chovatelské stanici, a jelikož už jsem měla něco načtené a zjištěné, pouze jsem v tom pokračovala. A také si myslím, že by se mu těžko přecházelo z masa na granule.“

Jaká je denní dávka pro dvě německé dogy?
Jak má vypadat maso a odkud jej brát?
Přidává majitelka k masu ještě doplňky, vitamíny, kosti či vejce?
Co si myslí o tvrzení, že pokud pes žere syrové maso, stává se agresivní?

Odpovědi na tyto otázky, ale i zkušenosti majitelky Flat coated retrívra či border kolií najdete v aktuálním čísle Pes přítel člověka č. 6, které je právě v prodeji! A napište nám i vy! Jak krmíte svého psa?

Publikováno: 6.6.2017 12:09:37
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní