Jaký je váš názor?

Naše redakce byla oslovena zástupci pejkařů Prahy 2 s žádostí o pomoc  v záležitosti chystaného vybudování oploceného výběhu pro venčení psů v parku. Vzhledem ke změně chování psů v takto vyčleněních prostorech a nákladnosti celého projektu vytvořili petici k jeho zastavení.

Přinášíme vám minirozhovor s jednou  z iniciátorek této petice, vyjádření zaslané radě městké části, petici a také příspěvek ze zpravodaje Prahy 2.

Máte s touto problématikou zkušenosti? Máte na tuto věc svůj názor? Podělte se o něj s námi na redakce@pespritelcloveka.cz.

Požádali jsme se jednu z iniciátorek paní Patricii Kohnovou Bltovou, aby nám přiblížila situaci mezi pejskaři a zástupci Prahy 2.

 

Co vedlo k rozhodnutí zastupitelstva Prahy 2 k oplocení výběhu pro psy - jaké mají argumenty?

Hlavním argumentem je podle všeho jasně vymezený prostor pro volný pohyb psů. Radní se domnívají, že když tam bude plot, tak po parku nebudou pobíhat volně psi, kteří by mohli někoho obtěžovat. Další iluzorní představou našich oponentů je, že psi budou vykonávat své potřeby uvnitř těchto plotů a tím se sníží znečištění v ostatních částech parku. Radní se odvolávají na dobré zkušenosti ze zahraničí a na údajně kladnou odezvu na zavedení plotů na Praze 8 a 9.


Jaké nabízíte jiné řešení tohoto problému?

Nejlepším řešením by byla pokud možno stálá přítomnost nějakých hlídačů, nejlépe městských strážníků. Jak asi může plot sám o sobě zajistit, aby se psi volně pohybovali jen tam a nikde jinde? Nehledě na to, že je to řešení univerzální. Psi nejsou totiž jediní, kdo narušuje pořádek v našich parcích.
Pomůžou nejen hlídači, ale i přístup nás, slušných a zodpovědných pejskařů. Je naší odpovědností, aby psi nepobíhali nekontrolovatelně po celém parku a obtěžovali ty, kdo se jich bojí, abychom udržovali čistotu a uklízeli. Chceme, aby nás bylo co nejvíce. Nenecháme si kazit dobrou pověst těmi, kdo si sankce opravdu zaslouží. Za správnou cestu k řešení považujeme odpovědnost, pochopení a toleranci, nikoliv přezíravost, konfrontaci a uplatňování moci úřední.
 

Jak vám mohou pomoci naši čtenáři?

Pomoci nám mohou především ti čtenáři, kteří venčí své psy právě na Praze 8 a 9. Zajímalo by nás, jak jsou s oploceným výběhem opravdu spokojení. Třeba se najde i někdo s lepším nápadem na řešení této problematiky.

Vložil: Peggyna
Publikováno: 16.3.2011 9:53:34
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní