Knižní tipy pro pejskaře (nejen) na Vánoce

S nostalgií vzpomínám na dobu svého dětství, kdy sehnat knihu o psech byl pro rodiče často neřešitelný problém. A tak jsem pod stromečkem našla slovenskou knihu Motýle zblízka či Atlas trav. Po revoluci se s knihami o psech doslova roztrhl pomyslný knižní pytel, bohužel, nedobré kvality – stačily jen fotografie, u monografií pak deset stran věnovaných skutečně plemeni. I dnes je nabídka knih všech žánrů obrovská, denně vychází 50-70 novinek. Knihu může napsat i vydat každý bez ohledu na cokoli. Přiznám se, že mám obrovskou knihovnu, ale současných knih věnovaných psům je tam poskrovnu. Mám ráda knihy, kde je znát reálná zkušenost autora. Naopak mě zcela míjí trend teoretických her se slovy a odbornou terminologií, kterou neznat znamená nebýt pejskařem. Terminologií úvah, ba esejů lidí, kde reálná zkušenost s výchovou a výcvikem psů prostě chybí…

Letošní rok vyšly velmi kvalitní knihy u nakladatelství PLOT – monografie Německý boxer (autor Martin Říha) navazuje na řadu mimořádně kvalitně zpracovaných „portrétů“ plemene – Border kolii a Australského ovčáka. Tyto tři lze považovat plným právem za hodnotné a přínosné monografie jediného plemene v pravém slova smyslu. Dalšími mými TOPky jsou novinky: Běhej se psem (autor Šimon Cipro) a Přírodní lékárna pro psy (Heike Achnerová). Ze starších titulů bych pak tuto pětici knih doplnila pro mě nepochopitelně opomíjenou knihu věnovanou agility s názvem Agility od startu k cíli a již mnohem známější Jak trénovat nemožného psa.

Mimochodem knihy od nakladatelství PLOT mohou naši čtenáři koupit nyní se slevou, kterou našli v novém čísle Pes přítel člověka č. 12. Velmi zajímavým počinem je kniha zkušeného slovenského autora a kynologa Vladimíra Ďurišína s názvem Policajná kynológia, teória a prax. Krásný adventní čas!

Stanislava Čermáková, šéfredaktorka PPČ


Publikováno: 8.12.2017 11:58:42
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní