Nestačí klouby vyživovat, je potřeba je i odlehčit

V případě, že Váš pes trpí bolestí kloubů je na místě se podívat na jeho životní styl – kolik má pohybu a jak je na tom s tělesnou hmotností. Je důležité, aby pes měl po celý život dostatek přiměřené pohybové aktivity, hmotnost odpovídající plemennému standartu a z toho vyplývající  vhodnou tělesnou kondici.

Právě nadváha a obezita velmi často doprovází  kloubní onemocnění psů.  Nárůstem hmotnosti se zatěžují stále více klouby i celý pohybový aparát a pohyb se stává čím dále, tím více bolestivým. Bolest při pohybu pak  vede jen k jedinému – pohybová aktivita se stále zkracuje a pak už vzniká začarovaný kruh, který předurčuje utrpení zvířete. Nezapomínejme, že pohyb je u psů jeden z největších projevů radosti a spokojenosti, a proto neschopností pohybu nemálo trpí i psychika psa a pak se  o kvalitě života psa  dá hodně polemizovat.

Co tedy dělat? Hýbat se. Hledat takovou aktivitu, která psa zaujme a  zdravotní stav ji dovolí bez obtíží vykonávat. Ideálním sportem je plavání, kde pohyb nezatěžuje klouby. I když jen o pár krůčků denně je potřeba navyšovat délku běžné procházky.

Na hmotnost Vašeho psa má vliv samozřejmě i strava. Zde bývá velikým nepřítelem pamlskování. Pokud se nedokážete tohoto zlozvyku zbavit (ano vy, ne pes!), tak doporučujeme přejít na pamlsky zdravé - zeleninu (okurka, mrkev, brokolice). Bude to chvilku trvat, ale za pár dní, pokud nepovolíte, si pes zvykne.  Docílit požadovaného snížení hmotnosti Vám pomůže urychlovač metabolismu Proactivet Obezita určen speciálně psům, ale jenom za předpokladu dodržování režimových opatření, kterému dominuje pohyb.

Pokud pes již problém má a jeho aktivita začíná klesat, je potřeba věnovat pozornost výživě. Kvalitní a vyvážená strava je základ, který je na místě doplnit o škálu chondroprotektiv. K chondroitin a glukosamin sulfátu je vhodné doplnit taky MSM, kyselinu hyaluronovou, vybrané typy hydrolyzovaného kolagenu, důležitou roli má i zvýšený přísun vitaminu C a některých mikroprvků jako je např mangan.

Jestli Váš pes nerad polyká tabletky a vy s ním nechcete každodenně bojovat a obětovat Vaši šunku, kloubní výživa Zdravý pohyb je pro Vás ideální variantou. Tablety jsou ochucené hovězí a sýrovou příchutí, čím docílíte efekt odměny, na kterou se pejsek těší.

Využijte speciální nabídku! Pokud si na stránkách českého výrobce www.proactivet.cz objednáte chondroprotektivum Zdravý pohyb 90tbl za 490Kč, dostanete urychlovač spalování Proactivet Obezita 90tbl zdarma.  Navíc, přípravky si můžete vyzvednout na kterékoliv lékárně Dr. Max bez dalších poplatků.

Nezapomínejme, že život psa je zcela v rukou majitele – kolik má pes podnětů, přiměřeného pohybu, kolik dostane vhodného žrádla.

Publikováno: 19.6.2017 13:33:17
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní