Po porodu zpět do pohybu (bezpečně a zodpovědně)

Tímto tématem začíná náš nový seriál o péči o pohybový aparát našeho čtyřnohého parťáka. Vždyť majitelé, kteří se věnují psím sportům, často prožívají v otázce krytí své feny velký vnitřní souboj… Na jednu stranu je báječné předat skvělé vlohy pro práci další generaci, na druhou stranu je březost a odchov štěňat pro fenu nemalá zátěž a minimálně na čtyři měsíce ji odstaví od aktivního sportovního života.

Není výjimkou, že po odchovu štěňat klesá výkonnost feny a objeví se potíže zejména s pohybovým aparátem. Cílem našeho článku je inspirovat při tvorbě tréninkového plánu, jak co nejbezpečněji odstartovat sportovní dráhu své feny po „mateřské dovolené“. Co se děje s tělem feny v průběhu březosti a odchovu mláďat?

Jak má vypadat správná výživa?
Správná výživa feny je alfou a omegou úspěchu. V druhé polovině březosti je třeba v prvním týdnu zvýšit dávku od 10 %, v druhém o 20 % a v posledním týdnu březosti až o 50 %. Krmení je vhodné rozdělit do několika malých dávek v průběhu dne. Po porodu klidně můžete krmit „ad libitum“ a přidat vápník jako doplněk stravy.

Obnovení tonu a posílení břišních svalů
Prohlídka u osteopata
Budování kondice
Adaptace na samotnou zátěž
I to jsou témata, která pro vás zpracovala
MVDr. Verča Gesierichová v aktuálním čísle Pes přítel člověka č. 9.

Publikováno: 8.9.2017 14:36:15
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní