Americký kokršpaněl a domácí úprava srsti

Trumfem amerického kokršpaněla nejen ve výstavním kruhu je krásná srst, která vyžaduje hodně času a trpělivosti při péči o ni, což by si měli potenciální majitelé uvědomit. „Američan“ má bohatou hedvábnou srst na uších, břichu, hrudi a nohách a potkat jej můžete v různých barvách – černé, čokoládové, plavé, světle krémové, mahagonově červené, černé s pálením, oranžovobílé, černobílé, trojbarevné... Úprava srsti na výstavu je hodně náročná, pokud však máme amerického kokra jen jako domácího mazlíčka, lze tuto úpravu v mnohém zjednodušit. Srst však vždy vyžaduje častou pozornost, aby zůstala zdravá a krásná.

Domácí úpravu zvládne každý

Výstavní údržba a úprava amerického kokršpaněla je poměrně složitá a zahrnuje trimování, stříhání a správné ošetření srsti profesionální psí kosmetikou. Většinou proto majitelé nevýstavných psů dříve či později přecházejí k úpravě do krátkého, praktičtějšího střihu, aby nejen eliminovali množství nečistot přichytávajících se na srsti během procházek, ale i sami sobě zkrátili čas věnovaný údržbě srsti. Domácí nevýstavní úprava „američanů“ není tolik složitá a může se obejít bez pracného trimování. Pěkného udržovaného vzhledu můžete docílit i úpravou pouze strojkem a nůžkami. Ostříhání je jednoduché, a pokud chcete mít pejska udržovaného, během několika hodin to zvládnete i sami. Abyste však měli vždy krásného psa, stříhat musíte pravidelně každých 5-6 týdnů.

Jaké je správné koupání „američana“? Jak probíhá sušení? Jaké potřebujeme pomůcky pro stříhání? Jak správně upravit hlavu, celé tělo, tlapky anebo ocas? Jak pečovat o uši a drápky? Dočtete se v čísle 11, které je právě v prodeji!

Publikováno: 6.11.2014 15:40:57
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: VIII. skupina