Anketa majitelů irských vlkodavů

Zeptali jsme se majitelů a chovatelů irských vlkodavů :

1.    Jakou vlastnost si na vlkodavech nejvíce ceníte?
2.    Proč právě on je ten pravý pes pro vás?

 

Klára Hájková a její fenka vlkodava Raylenne  Legenda Belfast – Midas alias "Rozinka."


Věrnost na prvním místě 
1. Je více vlastností, kterých si cením na tomto úžasném plemeni.  Ale kdybych si měla vybrat opravdu jen jednu, byla by to věrnost. Je psem jednoho pána, věrným a oddaným, láskyplně milujícím a chránícím celou svou rodinu a její majetek.
Je to plemeno, jehož životní touha je žít právě po vašem boku, ať už doma či venku. Tento irský obr vám dá své srdce, a nepožaduje nic víc, než abyste mu dali to své a každý den nejméně jednu pěknou procházku.

2. Vlkodav je tím pravým psem pro mne z mnoha důvodů. Okouzlil mě exteriérem a především báječnou povahou. Ovšem vždy záleží na přístupu majitele, i toto laskavé a přátelské plemeno dokáže divy, když se ocitne v nepravých rukou.  Líbí se mi, jak se vlkodav chová doma - je to pravý rodinný pes. Zároveň na něm miluji, že se venku se dokáže chovat jako lovec. Ne nadarmo standard udává: "doma mírný jako ovečka, při lovu odvážný jako lev". Z knih jsem vyčetla, že vlkodav je dobrák, ale co jsem si dovezla první štěňě domu, zjistila jsem, že to není „jen“ dobrák, ale ten nejlepší pes na světě, kterého bych nikdy nevyměnila!

Václava Lenka Koláčková a fenka Amálka

Velký ale klidný
1. Vlastností je víc, vlkouši jsou neskutečně hodní a klidní psi, kteří neublíží, ale naopak dokážou hlídat pozemek, jsou vhodní k hlídání dobytka (alespoň já mám zkušenost s naší fenou a koňmi) a milují děti. 

2. Na to je těžké jen tak odpovědět, vlkouše jsem chtěla od malička a pak se to povedlo. Možná proto, že miluju velká zvířata a i k velkým koním se hodí velký pes víc, než malé plemeno.  Určitě se k sobě hodíme povahově a jak už jsem psala, je to pes k dobytku a k dětem.

Barbora Pejšová Chs Royal Irish

Nejlepší a nejchápavější přítel na světě

1. Nejvíce si cením na tomto plemeni povahových vlastností. Jsou něžní, laskaví a hraví a milují vše živé. Moji vlkodavi jsou kamarádi s pejskama jako jsou jorkšíři, vipeti i čivavy. Umí se jim přizpůsobit. Pokuď si chtějí hrát s tak malýma kamarádama, lehnou si k nim. Vlkodav je velmi empatický vůči lidem a miluje malé děti. Nezažila jsem nikdy aby se můj pes ohnal po jiném psu či dokonce člověku. Pro svou milou a přátelskou povahu jsou vhodní i na canisterepii pro postižené děti či staré lidi.

2. Vlkodav je pro mne ten pravý, protože je to ten nejlepší a nejchápavější přítel na světě. Pozná, kdy mám radost a kdy zrovna nemám dobrý den. Ať je to tak nebo tak, prožívá veškeré pocity se mnou. Vlkodavové potřebují dlouhé procházky a ty jsou nejlepší na zahnání špatné nálady, nebo smutku a vždy mě rozveselí.

 

 

 

 

 

 

Vložil: Aneta Jungerová
Publikováno: 19.10.2011 15:14:00
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: X. skupina