Česání, česání...

Dlouholetá praxe v salonu ukázala, že většina majitelů dlouhosrstých psů má s údržbou srsti problémy. Na vině je volba nevhodných nástrojů, špatná technika, dlouhé intervaly mezi česáním a malá nebo žádná trpělivost. Velké procento běžných majitelů domácích mazlíčků není schopno srst svého psa udržovat v dobrém stavu a přivádí ho do salonu zacuchaného, třebaže se majitel dušuje, že ho pravidelně češe.

Jako model pro dnešní článek mi posloužil pes z „nejpovolanějších“ – čtrnáctiměsíční velký bílý pudl. Tento věk je nejhorším obdobím – dochází k výměně srsti ze štěněcí na „dospěláckou“ a interval mezi česáním nesmí být delší než tři dny. Týden bez česání znamená několik hodin skutečně úmorné dřiny, takže to, jak by srst vypadala při delším nečesacím intervalu, si úplně dovedu představit a raději to nehodlám zkoušet.

Jak na to? Jaké nástroje používat? Jak česat jednotlivé telesné partie? Jak může dopadnou nečesaná srst? Vše se dočtete v dalším článku Ireny Lukešové v čísle 8, které je stále v prodeji!

Publikováno: 17.8.2016 14:20:12
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: IX. skupina