Chrtí ,,Oskaři" opět v Praze

V sobotu 24. března proběhlo v Hotelu Esplanade Prague udílení ocenění Zlatý chrt 2011 (Golden Greyhound Awards) nejlepším závodním greyhoundům uplynulé dostihové sezóny. Tato ojedinělá událost je tradičně doprovázena účastí celebrit, hollywoodským „red carpet“, a také limuzínami, které přiváží nejen známé osobnosti, ale dokonce i nominované chrtí závodníky, proto se právem této slavnosti přezdívá chrtí „Oskaři“.  Obálky se jmény vítězů otevíraly populární české a slovenské tváře. Program již tradičně moderovala zpěvačka Heidi Janků, která má ve svém pěveckém repertoáru i několik písniček o chrtech.

Chrtí vítězové s tituly „Zlatý chrt – Vítěz“, „Mistr“ a zejména „Velmistr“ prokazují nejen fyzické, mentální, ale i skvělé genetické předpoklady k tomuto druhu sportu, neboť výkon psa i trenéra není soustředěn do jednoho či více stěžejních závodů, trvalou kondici a skvělý zdravotní stav je nutno udržet po celou jednu, či dvě nebo dokonce tři dostihové sezóny, což je u závodníků, nejen greyhoundích, opravdu nesmírně těžké.


Sošky zlatých chrtů získali:


New Mac Dior s celkovým součtem 52 bodů v roce 2011 v závodní kategorii 300 m sprint dosáhla na zisk titulu „Zlatý chrt – Vítěz“.  Závodnice jménem Dior se již může pochlubit jedním titulem „Vítěz“  a mohli jsme ji proto obdivovat při loňském předávání ocenění Zlatý chrt za kombinovanou závodní kategorii 300 / 525 m.


Stormy Cassandra s celkovým součtem 20 bodů dosáhla v uplynulém roce v závodní kategorii 525 m na zisk titulu „Zlatý chrt – Mistr“. Cassandra se může pochlubit ziskem dalších sošek Zlatých chrtů, a to v oblasti designu. Ihned pro příjezdu z Irska do České republiky byla maličká „Cassinka“  uměleckou porotou zvolena nejkrásnějším chrtím štěnětem. Toto vítězství krásy mezi štěňaty si  zopakovala ještě v roce 2009. V dalším roce jí pak umělecká porota opět udělila titul za krásu, a to Lady Greyhound.


White Elbony se ziskem 29 bodů v závodní kategorii 300 m sprint se propracoval k  titulu „Zlatý chrt – Velmistr“, tj. k nejvyššímu titulu závodního šampionátu Formule CGDF. Bílý závodní greyhound White je irsko-australského původu. Je několikanásobným nositelem různých titulů šampionátu Zlatý chrt v závodní kategorii i v kategorii Design. Je rekordmanem dostihové dráhy Praskačka na trati 300 m v kategorii pes a dosáhl také historicky nejrychlejšího mezičasu na distanci 525 m i  740 m. White Elbony dosáhl dokonce i nejrychlejšího tréninkového času na distanci 525 m. Pes váží 32 kg.

 

 

 

 


Greyhound White tentokrát pomáhá dětem s geneticky vrozenou nemocí a tentokrát se „rozhodl“  pomoci těm, které trpí genetickým onemocněním kůže a věnovat svou velmistrovskou výhru ve výši 100 000,- Kč dobročinné organizaci DebRA ČR. Benefiční šek na tuto částku si převzala patronka organizace DebRA – paní Jitka Čvančarová. Na šeku bylo v kolonce podpis dárce vepsáno: „Z rozhodnutí Wajtíka věnuje Zdenek Grondol“.  
Foto: Hermína pro Čgdf

Vložil: IvetaP
Publikováno: 2.4.2012 11:38:44
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: X. skupina