Hovawarti slaví 30 let

Hovawart kluby v Čechách a na Slovensku mají důvod k oslavám! Letos v březnu totiž uběhlo přesně třicet let od doby, kdy v tehdejším Československu spatřil světlo světa první vrh tohoto překrásného pracovního plemene. V chovatelské stanici „z Páralovy zahrady“ Ing. Luďka Nováka se 10. 3. 1986 po Falkovi v. Elbfl orenz a Limě v. Elbfl orenz narodilo devět štěňat, navíc symbolicky ve všech třech barevných variantách. O čtyři roky později vznikl chovatelský klub, který plemeno dodnes zastřešuje.

Toto výročí už zůstane navždy spojeno s druhým zářijovým víkendem, který se nesl v duchu „velkých akcí“, a to pod taktovkou dvou spřátelených klubů – Hovawart klubu ČR a Slovenského hovawart klubu. Celý tento kynologický svátek hostil areál KK Zetor Brno a nedaleký hotel Velká Klajdovka. Během pátku a soboty probíhalo zasedání zástupců všech členských zemí IHF (Mezinárodní federace hovawartů), kde se řešily otázky aktuálního stavu plemene, chovu, výcviku a další vzájemné spolupráce. Paralelně po oba dny probíhal nejprve trénink a poté Mistrovství světa hovawartů v obedience 2016.
Nedílnou součástí dní IHF v pořádající zemi je i speciální nebo klubová výstava, na které posuzují výhradně specialisté na plemeno.

Celou velkou reportáž včetně fotografií vítězů výstavy i obedience a rozhovorů s oběma rozhodčími najdete v čísle 11, které je právě v prodeji!


Publikováno: 26.10.2016 10:10:21
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: II. skupina