Jste majiteli našich neuznaných plemen?

Pak nejen vám je určen další díl seriálu o vystavování od Libušky Brychtové. A tentokrát je to „nářez“, autorka si klade velmi zajímavé otázky, třeba: Jsou Neuznaní uznáváni či zneuznaní?

Nemohu si pomoci, ale tento díl bude polemický, provokující a jak doufám snad i povzbudivý. Mám prostě pocit, že je potřeba vlít vystavovatelům z této skupiny novou krev do žil. Sláva budiž těm výjimečným, kteří předvádějí své psy skvěle a s nasazením, i těm, kteří našli přednost svého plemene a dovedou jí prezentovat. Obvykle je uvidíte na stupních vítězů. Ale na rovinu řečeno je jich taková menšina, že se mi chce si zoufat. Častěji proběhne posouzení skupiny bez většího zájmu diváků a s nevyřčenou prosbou posuzovatele: „Kéž bych uviděl alespoň jednoho úchvatného psa a mohl ho nechat vyhrát.“ Pojďme společně nejprve kousnout do hořkého jablka, než najdeme jasné světlo na konci tunelu.

Konkrétní rady jak vystavovat neuznaná plemena, s výčtem jednotlivých plemen a fotografiemi s komentáři, najdete v časopise Pes přítel člověka č. 6, které je nyní na trhu.

        

Pražský krysařík, pěkné držení uší i výraz, vodítko by mohlo být za stupni, fenka si sedá do dlaně, ocas takto ruší

  Pěkná prezentace českého strakatého psa, jen vodítko vy mohlo být skryté, oblečení kontrastnější
Vložil: IvetaP
Publikováno: 10.6.2013 8:23:32
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: N