Moderní střih pudla? Poradíme vám, jak něj!

V novém seriálu o úpravě srsti nám tentokráte dělala psí modelku Discovery Cassiepia, „Diora“, téměř třináctiletá fena trpasličího pudla v barvě, která je ve standardu od roku 2015 označována jako fawn čili plavá (dříve aprikot nebo meruňková). Tato pudlice nikdy neabsolvovala výstavní kariéru, nepatří tedy ke psům, kteří by měli šance sbírat výstavní tituly. Její malé přednosti (ušlechtilá hlava, dobře nasazený ocas a do vysokého věku sytá barva) jsou výrazně převáženy nedostatky – krátkým krkem, delším formátem, nijak oslnivým úhlením a průměrnou kvalitou srsti.

Diora – stále aktivní babička        
Nedostatky této feny jsou samozřejmě s věkem markantnější, a to se týká především úhlení a kvality srsti, která se u starých psů výrazně zhoršuje. Diora si tedy nemůže dovolit žádný z „fajnovějších“ pudlích střihů, které jsou, nebo by alespoň měly být, výsadou pěkných jedinců. Dioře je to samozřejmě srdečně jedno, navzdory svému pokročilému věku si žije život vůdkyně smečky, hyperaktivního aportéra, vášnivé plavkyně a nenapravitelné zlodějky jídla. Diořina panička, moje dcera Martina, je jablkem, které padlo poněkud dále od stromu, a péči o srst svého psa věnuje zhruba tolik úsilí jako úklidu svého bytu. Naštěstí pro mě má Diořina srst takovou texturu, že se ani při delším zanedbávání výrazně nezacuchá.

Když už tedy Diora vypadá jako Jonatán paní Kadrnožkové, přivede mi ji dcera do salonu a zanechá ji tam svému osudu se slovy: „Udělej s ní něco.“ Tak tedy ano…

Srozumitelný text a návodné fotografie – i to je článek o úpravě pudla v č. 12 Pes přítel člověka, který bude již jen týden v prodeji!

Publikováno: 4.12.2015 10:02:38
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: IX. skupina