Vydří teriér ze staré Anglie

Border teriér je nenápadný vzhledem, o to víc však zaujme svojí povahou a přítulností. Je skvělým lovcem, ale dovede sdílet se svým pánem i byt v paneláku, pokud mu je poskytnut dostatek činností k uspokojení jeho značného temperamentu. Jeho drsná srst vyžaduje pravidelnou péči trimováním, ostatně jako u většiny drsnosrstých teriérů.

Nejen trimování, ale také pravidelné vyčesávání je víc než nutné. Trimování je úprava srsti určená k odstranění mrtvého chlupu z kůže vytržením. Provádíme ho v období zralosti srsti, kdy je to pro psíka bezbolestné. Tuto úpravu můžeme provádět dvakrát až třikrát ročně, nejlépe ovšem již po 6 až 8 týdnech, pak pejsek doma nenechává tolik vypadlých chlupů. Je to velmi praktické z hlediska úklidu domácnosti a psík pořád vypadá hezky a upraveně.

Border teriér je teriérem celou svojí bytostí, je přirozený lovec a neúnavný sportovec, ale taky něžný společník. Pokud jeho srsti věnujete několikrát do roka tu chvilku času, odměnou vám bude volný čas navíc místo luxování koberců a sbírání uvolněných chlupů po bytě. I váš pes bude spokojený, protože ho kůže nebude svědit a navíc bude dobře vypadat.

Zajímá vás podrobný popis techniky trimování? Nejen to, ale i další rady na úpravu border teriéra a jiných drsnosrstých plemen vám přinášíme v čísle 8 našeho časopisu, které je právě v prodeji!

Zaujalo vás upravování srsti některých plemen v našem seriálu? Upravování bearded kolie jsme přinesli v čísle 3/2014, boloňského psíka v čísle 4/2014, pudla v čísle 5/2014, francouzského buldočka v čísle 6/2014 a pumiho v čísle 7/2014. Objednat si je můžete na starsivytisky@pvsp.cz.


Publikováno: 11.8.2014 10:09:37
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: III. skupina