Chovatelské skupiny a skupiny odchovů

Předvedení skupiny psů, ať chovatelské, či skupiny odchovů, se na špičkové úrovni ponejvíce blíží předtančení společenských tanců. Má svůj styl, choreografii, estetický dojem, originalitu i nepsaná pravidla. A stejně jako u jakéhokoliv lidského skupinového konání je třeba, aby se výrazné individuality přizpůsobily většině a celku v zájmu o co nejlepší společný výsledek.

Chcete být nejlepší?

Pokud ano, pak vás čeká pěkný kus práce. Nejdříve je to výběr vhodných jedinců do skupiny podle daných pravidel. Někdy je praktické, aby se sestava domlouvala přímo na některé z výstav, neboť je rovnou na místě možné zvážit i vyzkoušet, zda se ten či onen jedinec do skupiny hodí či nikoliv a případně které místo ve skupině mu připadne tak, aby celek vypadal co nejlépe. Navíc má chovatel možnost složit skupinu z těch, kdo na výstavu opravdu přijeli. Kvalitní příprava soutěžní chovatelské skupiny však vyžaduje mnoho praktických i taktických zkušeností.
 
Seriál o vystavování pokračuje dalším zajímavým tématem, které nikde zpracované nenajdete! Praktické a taktické zkušenosti od Libušky Brychtové vám jistě budou vítanou pomocnou rukou při vystavování chovatelské skupiny či skupiny odchovů na výstavě. Najdete je v časopise Pes přítel člověka č. 9, které je nyní na trhu!

Foto Ing. H. Brychta

Publikováno: 13.9.2013 12:35:47
Kategorie: Reportáže, zajímavosti
Rubrika: Reportáže