Židlochovický hafík 2013

Město Židlochovice se již po páté stalo svědkem přehlídky psů s názvem Židlochovický hafík. Letošní účast byla hojná, dostavilo se krásných 48 pejsků s PP i bez, a kříženci různých barev, tvarů i velikostí. Od maličkých čivav nebo jorkšírských teriérů až po kokršpaněly, šeltie, čínského chocholatého psa, louisianské leopardí psy, beaucerona a klasického účastníka této akce - československého vlčáka. Vidět jsme ale mohli i westíka, trpasličí pudlíky, hrubosrtého baseta i velškorgi cardigany a další.

Před začátkem samotného vystavování se mohli návtěvníci podívat na ukázku psích triků z dogdancingu, kterou si pod svá křídla vzalo brněnské výcvikové středisko pod střechou – Psí park. Následovali již hafani, jež vystavovali jejich dětští majitelé. Ti byli rozděleni do kategorí Dítě a pes mladší a Dítě a pes starší a vítězová následně běželi o titul Vítěz Dítě a pes. Musím uznat, že děti byly neskutečně šikovné a své chlupaté kamarády prezentovaly opravdu výborně. Pak už následovaly kategorie štěňat, dorostu, čestné, veteránů, psů s PP – malí, střední, velcí a psů bez PP – malí, střední, velcí. Pokračovali jsme kategoriemi Vítěz psů s PP, Vítěz psů bez PP – kteří se poté spolu utkaly o titul Židlochovického hafíka pro rok 2013. Tento titul si letos vybojoval nádherně vystavený bígl bez PP – Erik.

Tradičně si všichni návštěvníci mohli zvolit z vystavovaných psíků také svého Psa sympatie. Stal se jím krásný Jack Russel terier – Bart.

Díky patří organizátorům Svatě Vitulové, Lence Brzobohaté a Aleně Živné, které všechny zastupovaly Kynologický klub Židlochovice, jež měl opět nad akcí patronát. Nemenší díky patří skvělé a
precizní paní rozhodčí Ivě Kleinové, která jako vždy posuzovala spravedlivě a pečlivě. Nakonec patří obrovské díky našim sponzorům - společnosti Dibaq a. s., CHS Lucky Veles, která věnovala ceny do soutěží Dítě a pes, časopisu Pes přítel člověka, který výstavu notně podpořil tiskovinami nejen se psí tématikou, německé krmivo Belcando a prodejna Max4dog, jež nás podpořili vzorky granulí, taškami, letáky i dárkovými poukázkami. O poháry se postrala společnost Sportovní poháry s.r.o. Všem tak ještě jednou děkuji za účast i za podporu a věřím, že se zase za rok shledáme na šestém ročníku!

Za KK Židlochovice Romana Kvasničková
Foto: A. Živná, L. Plucnar
www.kkzidlochovice.cz

Publikováno: 14.10.2013 7:40:58
Kategorie: Reportáže, zajímavosti
Rubrika: Reportáže