Italský chrtík klame tělem! Znáte jej?

Italský chrtík je sice nejmenší ze skupiny chrtů, na dostihové dráze je však nepřehlédnutelný a je plnokrevným chrtem stejně jako jeho větší příbuzní. Má milou a něžnou povahu, která ho předurčuje být především společníkem, není to však pes pouze na gauč. Pro svou houževnatost, nadšení pro pohyb a silný lovecký pud se stává oblíbenějším dostihovým i coursingovým psem. Renata Mildner se se svým italským chrtíkem Braienem De Marte Moor úspěšně zúčastňuje dostihů i výstav a je přesvědčena, že chrtík není pes do kabelky.

O chrtech se říká, že jsou hloupí. Jak to vidíte vy?

To se tvrdí i o blondýnkách, a máte snad pocit, že jsou hloupé? Chrti nejsou hloupí, jen mají vlastní hlavu. Jsou to osobnosti, a hlavně žádný majitel chrtů od nich ani nečeká stoprocentní poslušnost.

Chrtík vypadá křehce. Jak je to doopravdy s jeho fyzickou kondicí?

Chrtík není tak křehký, jak vypadá. Když ho budete vychovávat jako kteréhokoliv většího psa, relativně snadno z něj uděláte parťáka do života a sportovního společníka. Naopak pokud se k němu budete chovat jako ke křehkému stvoření, které budete neustále chránit a nosit na rukou, uděláte z něj akorát roztřepaný doplněk ke kabelce a pro život nepoužitelného jedince. Chrtík je od přírody velmi aktivní a neúnavný společník, který dokáže nejen běhat na dráze, ale dělat třeba i agility či dogdancing.

Zajímá vás celý rozhovor? Najdete ho v čísle 12, které je právě v prodeji!

Publikováno: 27.11.2014 11:08:55
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Dostihy