1. ročník závodu Ořešák

OŘEŠÁK – 1. ročník závodu o pohár obce Ořech

Dne 21.11.2009 pořádala naše ZKO Ořech svůj první oficiální závod. Všichni jsme se na tuto akci těšili a byli jsme plni očekávání, ale zároveň i obav, aby vše proběhlo bez problémů.

Závodilo se ve čtyřech kategoriích: ZZO (bez speciálních cviků), ZVV 1 (beze stop), IPO 1 (beze stop) a IPO 3 (v plném rozsahu dle zkušebního řádu).

Celkem se přihlásilo 27 závodníků, což je na první ročník závodu moc hezké číslo.

Závodníci se sjížděli již od brzkých ranních hodin, aby ještě na poslední chvíli využili možnosti tréninku před samotným závodem.

V osm hodin byl nástup se psy. Hodně štěstí nám mimo rozhodčích přišel popřát i starosta obce Ořech, pan Miroslav Helt.

Nejhojnější účast byla v kategorii ZZO, kde jsme mohli vidět i plnou škálu plemen. Kromě již tradičních německých ovčáků jsme mohli shlédnout poslušnost například dvou beauceronů, hovawarta, zlatého retrívra, anglického kokršpaněla, entlebušského salašnického psa, bígla, dobrmana, border kolie, ale i středního knírače a křížence.

Tuto kategorii nakonec vyhrála Petra Štrosová a její fenka Cora Podina (BOC, ZKO Jinonice), které předvedly moc hezkou poslušnost bez ztráty jediného bodu. Nutno podotknout, že Petra byla vůbec nejmladší účastnicí závodu. Druhé místo obsadila Andrea Křížová s Dagem bez PP (NO, ZKO Ořech) a na třetím místě se umístila Pavla Kovaříková s fenkou Gentry Black Grand Calvera (Střední knírač, ZKO Ořech).

Kategorii ZVV 1 ovládli rotvajleři, kteří obsadili všechna první tři místa.

Na stupeň nejvyšší vystoupil Jiří Pohorský se svojí fenkou Corou (Chida Horký dech, RTW, ZKO Kralupy nad Vltavou), kteří předvedli moc pěkné výkony v obou oddílech. Protože součtem bodů oddílu poslušnosti a obran získali nejvyšší počet bodů, stali se zároveň i celkovými vítězi.

Na druhém místě se umístil Gerhard Kuhla a Huck z Korálky (RTW klub) a třetí místo obsadila Pavla Másilková a Rusty bez PP (RTW, ZKO Říčany).

V kategorii IPO 1 zazářila dvojice Andrea Benčová a Joryka Bohemia Atomica (NO, ZKO Ořech), které předvedly moc hezkou poslušnost a velice chuťovou obranu. S nejvyšším počtem bodů zaslouženě obsadily první místo. Této dvojici budeme moc držet palce příští rok, kdy se objeví na výběrových soutěžích mládeže.

Druhé místo si vybojovala Ivana Bardounová se psem Kato z Daskonu (NO, ZKO Raspenava) a na třetím místě se umístil Vladimír Šinko a Arleta Gold Domingo (RTW, ZKO Ořech).

V kategorii IPO 3 nastoupilo celkem 6 závodníků.

Vítězem se stal Miroslav Schober se psem Pery Jit-Mir (NO, ZKO Břevnov), který si odvezl hlavní cenu – elektronický výcvikový obojek, věnovaný do soutěže firmou Dogtrace. Druhé místo obsadila Eva Sýkorová a Armína z Dubového mlýna (NO, ZKO Žižice) a na třetím místě se umístila Eva Zemanová a Isis Kateko (NO, ZKO Jižní město).

Figurování se perfektně zhostili svazový figurant Jakub Berdych a figurant I. třídy Luboš Adamec. Za jejich skvělou práci jim moc děkujeme.

Velký dík patří i šlapačům – manželům Součkovým a Lence Lebedové a samozřejmě i rozhodčím Břetislavu Ťujíkovi a Zuzaně Huclové za velmi korektní posuzování.

V neposlední řadě bychom rádi poděkovali i sponzorům, díky nimž se závody stávají vždy zajímavější. První tři místa v každé kategorii obdržely poháry, krmiva a věcné dary a každý ze závodníků si odnesl upomínkové předměty a diplomy.

Největší dík ale patří Radce a Dušanovi Benčovým, kteří celé závody zorganizovali a po celou dobu závodu se starali i o naše hladové žaludky. Děkujeme jim i za to, že nám po celý rok skvěle radí s výcvikem našich psů. Děkujeme!!!

 

Závod se vydařil a vše dopadlo na jedničku. Věříme, že se všem u nás líbilo a doufáme, že se příští rok opět sejdeme v tak hojném počtu.  

 

 Za ZKO Ořech Martina Černá.

 

Na stupních vítězů se umístili:

 

ZZO

1. místo - Petra Štrosová a Cora Podina

2. místo – Andrea Křížová a Dag bez PP

3. místo – Pavla Kovaříková a Gentry Black Grand Calvera

 

ZVV1

1. místo - Jiří Pohorský a Cora Chida Horký dech

2. místo - Gerhard Kuhla a Huck z Korálky

3. místo - Pavla Másilková a Rusty bez PP

 

IPO1

1. místo - Andrea Benčová a Joryka Bohemia Atomica

2. místo - Ivana Bardounová a Kato z Daskonu

3. místo - Vladimír Šinko a Arleta Gold Domingo

 

IPO3

1. místo - Miroslav Schober a  Pery Jit-Mir

2. místo - Eva Sýkorová a Armína z Dubového mlýna

3. místo - Eva Zemanová a Isis Kateko

 

 

 

 

Vložil: Peggyna
Publikováno: 4.12.2009 18:43:25
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO