Appenzellský salašnický pes může být i vynikajícím stopařem

Appenzellský salašnický pes může být i vynikajícím stopařem

Zkoušky dle mezinárodního řádu uspořádal Kynologický klub Blansko v sobotu 16. června. Jednou z účastnic byla i Abora z Velkého Újezda - fena apennzellského salašnického psa, rozhovor s její majitelkou, Veronikou Hasovou, najdete právě v č. 7 PPČ, které je nyní v prodeji. Skládala zde svoji "maturitní stopařskou zkoušku" FPr 3, kterou si vyčuchala na krásných 90b.! A do poslední chvíle se zdálo, že to bude dokonce 97b.! U cíle se rozhodlo - předmět na konci nějak zapadl do terénu, Abora si ho všimla, ale moc mu nevěřila – byl zkrátka jiný než je zvyklá…

Zkoušky občas bývají překvapením. Pan rozhodčí Aboru pochválil za celkový průběh práce na stopě a Abora od něj dostala doporučení na další vyšší zkoušku typu FH. V novém čísle časopisu pes přítel člověka tak najdete další informace o Aboře a také rozhovor s majiteli dalších úspěšných psů ze „Švýcarské rodny“  - včetně podnětných a srozumitelných konkrétních zkušeností a rad z jejich výcviku.
A na koho se tedy můžete v č. 7 PPČ těšit?

 

Na velké švýcarské salašnické psy:   Angie spod Tematína (nar. 11. 1. 2009), zkoušky: RH-E, ZOP, ZZZ, ZM, RH-TA, ZPU 1, BH, FPR 1 a Korolevstvo Gornih Psov Enriko (nar. 4. 5. 2011), zkoušky: ZOP, BH, ZPU 1, FPr 1, RH-TE. Nathie Refugium nar. 3. 5. 2002), zkoušky: ZZO, ZOP, ZPU-1, canisterapeutické zkoušky, která nás navíc úspěšně reprezentovala v tanci se psem v zemi svého původu.

Entlebušského salašnického psa  - Auksis Interpola  (nar. 22. 2. 2008), zkoušky: ZZO, ZM, ZVV1, BH, IPO-V, IPO1, FPr1, IPO1, OB-Z.

Bernského salašnického psa - Felicity Čierna Hviezda (nar. 27. 3. 2007), zkoušky: ZZO, ZOP, BH, ZM, ZVV1, ZPU1, ZPU2, IPO-V, IPO1, IPO2, FPr1, FPr2, OB-Z a OB1.

Vložil: redakce
Publikováno: 1.7.2013 13:29:47
Kategorie: Výcvik a sport