Boj o putovní canicrossový pohár

Dne 19. března 2011 proběhl první canicrossový závod 2011 o putovní pohár. I přes to, že se počasí neumoudřilo a slunce provokativně nevystrčilo jediný paprsek, se jednalo jako obvykle o příjemně strávené odpoledne sportem se svými nejvěrnějšími společníky - psi. Na ty nejlepší si totiž nějaké počasí nepřijde. Organizátoři Bára Potůčková s Honzou Šachem naplánovali běh na trati podél rybníka Libohošť, která byla dlouhá okolo 5 km.

Pokračování zde, rozsáhlejší článek naleznete v č. 5/2011 PPČ

Jako vždycky šetřili nejen psí tlapky, ale také zdraví běžců člověčích, takže soutěžící při běhu nenarazili na asfaltovou silnici. Závodu se zúčastnilo 10 mužů a 5 žen a všichni si odnesli diplom a nějakou tu mlsku pro sebe i psí kámoše. Poděkování patří hlavním partnerům akce. Jako první se v mužské kategorii umístil Rudolf Jánošík se svou fenkou Ginny. Ti společně zdolali okruh za necelých 16 minut, hned za ním doběhl Jakub Exner s ohařem Akimem, a třetí místo obsadil Josef Slabý se psem Kimem. V ženské kategorii zvítězila Anna Morávková s Woodym za 22 minut a 8 vteřin, v patách jí byla Katka Červenková s Jukou a bronzovou medaili si odnesla Lucka Vránová s retrívrem Benem.  Už teď se všichni těšíme nadalší závod, který proběhne 28. května. Na tento termín jsou objednané teplé paprsky slunce, spousta výher a dvojnásobná radost pro psí hvězdy.

autor: Christee

Vložil: Peggyna
Publikováno: 1.4.2011 9:53:26
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: caniscross + skijöring