Cyklické stopy trochu jinak

V posledním čísle našeho časopisu (č. 8) jsme se věnovali cyklickým stopám ve tvaru kruhu a oválů bez rohů. Je čas pustit se do šlapání rohů – a tak zněl úkol pro autorku našeho návodného seriálu o stopování Hanku Vymazalovou. Nenechte si jej ujít!

Výhodou na cyklických stopách je, že je zde pach stále silnější a stopa, kterou zde zanecháváme, je silnější než při klasické stopě. Tím bude snazší naučit psa, že stopa nám nejde jen rovně nebo v obloučcích, ale že bude měnit směr prudčeji. Pamlsky nám pomůžou navádět psa ve stopě.

Jak začít?
Začala bych jednoduchým čtvercem. Je to tvar jednoduchý na zapamatování i pro psovoda. Učíte psa stopovat, ale i sami se učíte pamatovat si například tvar stopy, a kde se nachází. Vše se nám bude hodit později. Čím více budete stopovat, tím více si začnete všímat různých pomocných bodů k orientaci. Začátky jsou těžké, ale když se pak začne dařit, je to báječný pocit. A jdeme na to!
Začátek je stejný jako u kruhu. Udělám delší krok, zapíchnu tyčku z levé strany paty a vyšlapávám první rovnou stranu čtverce. Budu dělat čtverec po směru hodinových ručiček.

Více v časopise Pes přítel člověka č. 9, které je nyní v prodeji! A počasí stopování stále přeje, NIKDY není pozdě začít!


Publikováno: 4.9.2017 13:28:30
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ