Dogtrekk Okolo Kutné Hory

V sobotu 3. května se konal již 3. ročník úspěšného závodu Okolo Kutné Hory.
Na této akci,  vás organizátoři seznámili s Kutnou Horou, která je nejen bohatá na historické památky, ale je i obklopena krásným okolím, které budete moct probádat bok po boku se svým psem. Závod byl otevřen pro každého nehledě na plemeno.

Necelých sto pejskařů přijelo v sobotu 3. května do Kutné Hory
Třetí ročník Dogtrekkingu Okolo Kutné Hory je za námi. I přes nepříznivou předpověď počasí, která se naštěstí jen částečně vyplnila, přijelo v sobotu 3. května 2014 do Kutné Hory 97 milovníků čtyřnohých mazlíčků.
Pejskaři si mohli vybrat ze tří tras, krátké (10 km), střední (19 km) a dlouhé (48 km). Novinkou letošního ročníku bylo prodloužení dlouhé trasy z třiceti na osmačtyřicet kilometrů. Všichni účastníci museli dodržet základní pravidlo každého dogtreku, a to mít svého psa do celou dobu závodu na vodítku, nebo ve speciálním postroji, a pak už jen stačilo číst instrukce, orientovat se v mapě a důsledně absolvovat všechny kontrolní body na trase.
Každý z účastníků dogtreku zvolil jinou taktiku. Někteří celou cestu běželi a toužili po medaili, nebo alespoň po zlepšení svého osobního výkonu, jiní se těšili na pohodovou procházku se psem v zajímavé lokalitě. Start a zázemí celé akce bylo již tradičně na vodácké chatě V Hutích, zde si  účastníci přebrali  propozice k jednotlivým trasám a postupně se vydávali na  zvolené trasy.  Znovu tu na každého čekal koláč a panák slivovice na cestu.

Nejkratší trasa vedla kolem Velkého rybníka, přes Bylany, pod Barborou a zpět k  vodácké chatě. Vyrazilo na ní 21 žen a 4 muži.  Na pomyslnou bednu v kategorii žen na krátké trase opět vystoupaly sestry Sofie a Amálie Lavické. Ve skvělé formě tento rok přijela i Sandra Peterková se svým psem Dennym, která si doběhla pro bronz. Nejmladším účastníkem na této trase byl dvouletý Honzík Zatřepálek, který se svými rodiči a s fenkou Belou vyrazil na místní dogtrek již potřetí. Letos si došel pro bronz.
Střední trasa zavedla účastníky přes Malý a Velký Kuklík na Kaňk, kde na ně, na jednom z kontrolních bodů u kostela, čekali s malým občerstvením a s razítkem manželé Lehcí. Střední trasu absolvovalo 38 žen a 12 mužů. Zlatou medaili se psí tlapkou evokující střechu Chrámu svaté Barbory získala Veronika Danielová a za muže Ivo Hlásenský , 2. místo obsadila Ilona Guziur a její manžel Honza Guziur, na 3. místě skončila Jana Zatřepálková a  Filip Thieme .
Časově i fyzicky nejnáročnější trasa letošního ročníku vedla směrem na Zbraslavice a Kamennou Lhotu. Vyhlášení výsledků této trasy probíhalo ve večerních hodinách. Medaile si domů odnesly Lenka Čiperová, Lucie Hübnerová a Monika Šedivá. V kategorii mužů byli medailemi ověšeni Jiří Zita, Jan Pačes a Milan Černohorský.
Nesmíme opomenout poděkovat Městu Kutná Hora, které již třetí rok finančně podpořilo tuto akci. Dále bychom chtěli poděkovat všem účastníkům akce - závodníkům, členům organizačního týmu i všem ostatním, kteří tuto akci přišli podpořit. Nezbývá než se začít těšit na příští ročník. Doufejme, že nám počasí bude přát a na Dogtrekking Okolo Kutné Hory 2015 dorazí věrní i noví účastníci v hojném počtu.

Lukáš Lapčík
(Pozn. red.: Příspěvek neprošel redakční ani jazykovou úpravou.)

Kompletní výsledky zde

Bližší informace se dozvíte i na oficiální webové stránce závodu zde
 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kompletní výsledky se po skončení akce dozvíte zde.

Publikováno: 30.4.2014 10:11:51
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Dogtrekking