Drž a pusť!

To je další z cviků dovedností, které vás naučí naše spolupracovnice Pavla Balajková a její border kolie v dalším dílu fotoseriálu s názvem Jak na to v našem aktuálním čísle 6. Jak tedy na "Drž a pusť!"? Jednou z nejoblíbenějších her je určitě přetahování se o hračku. Jelikož je to hra, měla by mít svá pravidla, a ta by měl určovat majitel psa. Někdy je tomu naopak: pejsek si určuje, s kým si bude hrát a určí si sám dobu, kdy si bude hrát, zvolí si hračku nebo hru sám ukončí. Často se stává, že pejsek odmítá hračku pustit nebo běhá okolo majitele s hračkou v tlamě a majitel ho marně snaží odchytit.
Druhý cvik, který můžete s námi krok za krokem svého pesana naučit, je Jede, jede mašinka!

Cvik „Jede, jede, mašinka“ spočívá v paralelní chůzi psa a psovoda, kdy je pes opřen o záda psovoda. Jak jej tedy nacvičit?

Základem cviku je správné postavení našich rukou, abychom psu cvik zpočátku maximálně ulehčili. Levou ruku si dáme na záda, a to tak, aby se pes mohl o ni opřít packami. Pravou ruku s pamlskem dáme mezi své lopatky. Psa oslovíme jménem a ukážeme mu pamlsek v ruce. Vzápětí se k němu otočíme zády, znovu mu ukážeme pamlsek v ruce a pak ruku přesuneme mezi své lopatky. Zároveň jej hlasem motivujeme, aby se postavil na zadní nohy a předními se opřel o ruku na našich zádech. Pokud nejsme schopni psa sami navést, můžeme oslovit pomocníka, který psu ukáže pamlskem v ruce a navede ho na naše záda.

A jak dál?
To se dozvíte – v aktuálním čísle Pes přítel člověka číslo 6, které je právě nyní v prodeji!


Publikováno: 31.5.2017 14:26:48
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Tanec se psem