Dva mistrovské tituly vyhrály Češky

V pořádání Mistrovství Evropy v dogfrisbee podle pravidel USDDN se evropské země každý rok střídají. Letos bylo poprvé za hostitelskou zemi vybráno Maďarsko. A to i přesto, že se maďarští závodníci na mezinárodních závodech dají spočítat většinou na prstech jedné ruky a ani jejich závody nejsou zahraničními účastníky příliš hojně navštěvovány. Těch několik závodů, které se u nich v minulosti konaly, rozhodně nelze počítat za dobře organizačně zvládnuté.

Organizace na draka a porušování pravidel
Organizace vázla, pravidla USDDN jako by zde neplatila, přestože byla závazná, protože se navíc jednalo i o kvalifi kační závod na mistrovství světa v USA. Nebudu rozepisovat všechny závady a nesoulad s oficiálními pravidly. Uvedu jen příklady: Startovní listina se změnila těsně před odstartováním hned dvakrát, závodní hřiště nebylo ohraničené, u výsledků chybělo bodové hodnocení, výsledky jiných než medailových pozic jsme se dozvěděli až po návratu domů, navíc se ve výsledkové listině objevily body v množství, které není vůbec možné udělit, apod. Světlou stránkou byla snad jen snaha, milý úsměv na rtech pořadatelů a poměrně klidný přístup a ochota k řešení všech problémů, což však situaci mnohdy ještě více komplikovalo.

Měli jsme několik želízek v ohni. Chcete vědět, jak celé mistrovství dopadlo? Kdo vyhrál? V jakých dosciplínach soutěžili reprezentanti ČR a jak se umístili? Čtěte velkou reportáž v čísle 10 PPČ, které je právě v prodeji!

Publikováno: 22.10.2014 8:54:01
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Dogfrisbee