Jaký pes může hrát dogfrisbee?

Jakýkoliv. Pokud je zdravý a navíc si rád hraje a aportuje, má pro frisbee ideální předpoklady. Na rozdíl od některých jiných sportů nezná dogfrisbee „rasovou“ diskriminaci ani na těch nejvyšších soutěžích. Podmínkou není průkaz původu, po celém světě může v dogfrisbee soutěžit bez omezení jakékoliv plemeno nebo voříšek. Ano, právě na závodech často převažují border kolie, ale na stupních vítězů najdete i jiná plemena… A právě tyto „bílé vrány“, které dogfrisbee hrají s méně obvyklými plemeny, bychom vám chtěli v následujících číslech představit.  V č. 3 PPČ začínáme irským setrem!

Lucka Marečková tvoří se svou fenkou irského setra Jessie jeden z nejpohodovějších týmů u nás. Jessie je na hřišti věčně rozesmátá a s vrtěním ocasem poskakuje okolo Lucky v průběhu celé freestylové sestavy tak nadšeně, že když se podíváte na diváky, není tam nikdo, kdo by se v tu chvíli při pohledu na ně taky neusmíval. Lucka s Jessie patří navíc i k velmi úspěšným týmům a mezi hráči si získaly respekt a obdiv. A vyzpovídala ji naše spolupracovnice Yvonna Andrová. a jedna z otázek zněla:

Jak se ti se setrem hraje?

K setrovi je nutné přistupovat jinak než k ovčáckým plemenům. Rozhodně si nemyslím, že by byl mezi plemeny obecný rozdíl v inteligenci, ale se setrem člověk nemůže opakovat v tréninku věc stále dokola. Řeším to teď s Maggi, pracujeme hlavně na udržení pozornosti a motivace na mě. Jessie už je v tomhle skoro borderka, je schopná zopakovat cvik třeba pětkrát za sebou, ale prošly jsme si hodně bolestné období, když jsem na ni tlačila. S Maggi už vím, že méně je v tréninku více. Nemůžu přímo porovnávat s jiným plemenem, ale učení nových triků asi zabere víc času. Na druhou stranu si občas vzpomenu, že Jessie nějaký trik umí, chci ho po ní třeba po roce, a ona ho nezapomněla!

Více najdete v Pes přítel člověka č. 3!

 

 

Publikováno: 2.3.2015 14:32:51
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Dogfrisbee