Jessi byla fena s obrovským srdcem

Markétě Longauerové je pouze 18 let, ale se svou maliňačkou Jessi již oslavily nejeden úspěch na sportovním poli. Jejich největší vášní byl flyball. V době, kdy jsme připravovali tento rozhovor, jsme však netušili, že k Jessi bude osud krutý. 25. září bohužel uhynula ve věku pouhých 6 let na následky torze žaludku. Nám všem v redakci je to moc líto a tento rozhovor jí věnujeme jako vzpomínku.

Začaly jste dělat sportovku. Co šlo Jessi nejlépe a s čím jste se nejvíc potrápily?
Ve sportovce jsme měly časem dobrou poslušnost, kde ji opravdu vše bavilo. Stejně tak tomu bylo i v obraně, kde jsme se díky španělskému figurantovi dostaly nejdál. Jessi má dobré zákusy a toto byl jediný figurant, kterého neshodila. Ale naopak trápení je pro nás stopování, které už moc netrénujeme. Jessi stopu vždy moc uspěchá. Po roce, kdy jsem ji měla u sebe, však zvládla závod ZZO, kde jsme se umístily na 1. místě, a také zkoušky ZZO a později i BH.

Pak jste ale přešly k flyballu. Jak jste k tomu přišly a co vás k tomu vedlo?
K flyballu jsem přišla tak, že jsem byla u kámošky na táboře, kde měli nejen trénink poslušnosti, ale i flyballu. Z počátku jsem vůbec nevěděla, o co jde. Později se tam konaly závody a mě se hrozně moc líbila ta souhra člověka se psem, ten adrenalin a vše kolem. Po závodech jsem se šla poptat k týmu Lavina a později jsme u nich začaly trénovat. Po tom, co se Jessi naučila skákat na shoot a později i na box a běhat přes překážky, jsme přešly na jednu sezónu závodit jako startéři do týmu Lavina Beta a později i do Laviny Alfa. Největší můj dík patří trenérce Milušce, která se nás ujala a snažila se nám pomoct pro co nejpřesnější starty a běhy.

Kterého úspěchu si nejvíce ceníte?
Asi nejvíc si cením dva roky po sobě umístění na 1. místě na MČR v Mladé Boleslavi. Tam jsem se bez slz neobešla, ale hlavně nám to parádně běhalo. Dále bude asi pro mě největší úspěch účast na ME v Belgii v městě Aartrijke, kde jsme se umístili na krásném 5. místě. Těší mě také první šestnáctkový rekord v ČR s družstvem Lavina Alfa.

Celý rozhovor najdete v čísle 11/2016 PPČ.

Publikováno: 18.11.2016 13:20:51
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Flyball