Lovečtí psi mají svou sezonu mistrovských soutěží!

A my vám přinášíme v novém čísle Přes přítel člověka č. 10 hned dvě reportáže! První je z Mezinárodní soutěž retrívrů, která je nejvyšší soutěž pro lovecky vedené retrívry v ČR. Na MSR se kvalifikují psi, kteří dosáhli nejlepších výsledků na všestranných zkouškách v předchozím roce. Maximální počet soutěžících je 20, z toho minimálně 14 míst je rezervováno pro psy z ČR a 6 míst je pro zahraniční účastníky. Pokud někdo z nejrůznějších důvodů nepotvrdí účast nebo pokud se nepřihlásí dostatek zahraničních účastníků, je povolán další pes v pořadí, ale nelze se přihlásit bez předchozí kvalifikace. Protože jde o soutěž, která je velmi obtížná, řada kvalifikovaných odřekne, některé feny se rozhárají, a proto se náhradníci povolávají velmi často, někdy i na poslední chvíli.

A druhá reportáž (v níž najdete 20 fotografií)  je z …

Druhá reportáž je z memoriálu Richarda Knolla (MRK), který  vznikl před 41 lety na počest jedné z nejvýraznějších kynologických osobností 20. století. Své praktické zkušenosti s chovem a výcvikem ohařů a velké teoretické znalosti zužitkoval Richard Knoll při organizování výstav a soutěží, byl pětinásobným vítězem Memoriálu Karla Podhajského a na jeho počest se koná soutěž ohařů se zadáním titulu všestranný vítěz ČR a čekatelství šampióna práce ČR CACT a res. CACT.

Soutěže se zúčastňuje dvacet nejlepších ohařů, kteří v předešlém roce získali více jak 480 bodů (maximální počet je 500) na všestranných zkouškách, klubových memoriálech a úspěšně absolvovali nominační soutěž. Letos poprvé se z nominační soutěže na MRK probojovalo pouze 18 ohařů.

A jak obě mistrovské soutěže dopadly? Vše najdete v Pes přítel člověka č. 10, které je ještě stále v prodeji! Ale již jen pár dní…

Publikováno: 14.10.2015 17:28:13
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Myslivost