Máme doma juniora a ten chce psa…

To je téma, které jsme otevřeli u reportáže ze soutěže Junior Open, kterou najdete spolu s rozhovory v novém čísle Pes přítel člověka č. 8. V něm vám představíme dvě úspěšné závodnice právě na Junior Openu – jedna má border kolii a druhá křížence. Pohled děvčat i jejich rodičů je jistě zajímavý a může být radou pro rodiče přemýšlející o psím kamarádovi pro své dítě. Tématu, jak vybrat štěně (a nenaletět) a jak vybrat plemeno se budeme věnovat v dalších číslech našeho časopisu…

Border kolie a junior nemusí být vždy to pravé, ba dokonce mnohdy to je již od první chvíle pořádný průšvih a pro rodiče i dítě velké zklamání. Border kolie je skvělé plemeno, nicméně velmi vnímavé, citlivé a rychle se učící cokoli, což paradoxně může vést k nežádoucímu chování coby nastavené zrcadlo nervózních, netrpělivých a nečitelných lidí. Pohled na klidného borderáka a jeho mladinkou paničku je pak pro mě osobně pastvou pro oči a odpovědí na mnohé „zaručené pravdy“ o uřvaných a hyperaktivních borderkách. Každý pes je jen takový, jakým mu dovolíme být… Verča a Bady na Junior Openu bodovali hned ve čtyřech kategoriích!

Nenápadná dvojice, a přesto si ji všimnete na první pohled – ty dvě si k prostě „sedí“! koho mám na mysli? Petru Čapková a její fenku Elzu. Při pohledu na ně si často vzpomenu, jak rodiče dnes kupují dětem psy, které fyzicky ani mentálně nemohou zvládnout. Nešťastné je pak jak dítě, tak pes, a ve finále i rodiče, kteří často psa jako „nezvladatelného“ posunou kamsi dále… Tohle ale není případ Petry a její Elzy, které si za svůj první oficiální start vybraly hned prestižní Junior Open a rozhodně se neztratily!

Dvě dvojice, které vám představíme formou rozhovoru už tak trochu znáte, zbytek najdete v PPČ č. 8. A napište nám svůj názor – jaké plemeno (či pes) je podle vás vhodné pro juniora? Jakou zkušenost máte vy?

Publikováno: 2.8.2017 12:56:36
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility