Memoriál vodící fenky Kány

V pátek 15. srpna se v bezbariérovém pobytovém středisku společnosti PROSAZ na Bučilech u Líchov konal závod asistenčních psů. Zúčastnilo se ho celkem 11 týmů psovod a pes. Devět týmů tvořily osoby s těžkým handicapem a jejich asistenční psi.

Vyhrála Stella (Call Me Stella Rusty Love), goldenka Karla a Ivany Gottových, kterou vedla Zuzana Daušová, ředitelka obecně prospěšné společnosti Helppes – Centrum výcviku psů pro postižené. Stella jako jediná splnila zkoušku OB-Z (Obedience – Začátečníci) na známku „Výborně“.

První a druhé místo obsadila Zuzana Daušová se Stellou a jejím belgickým ovčákem Usafem de Alphaville Bohemia. „Bedny“ se vzdala ve prospěch Helppsích asisťáčků. Takže pořadí zkoušek je dle výsledkové listiny sice s nimi, ale co se týče lidí s handicapem, pro které byl tento závod velkou motivací při práci s jejich psím pomocníkem, je pořadí o ta dvě místa posunutá.

1. Eva Janovská a labrador Bertík (Mistryně ČR ve výkonu asistenčních psů pro rok 2014 – konané v květnu 2014)

2. Květa Krčmařová a labrador Plax

3. Hana Černá a goldenka Aeshlie Golden Paradise Valley

Rozhodčí závodu Bc. Petra Rohlenová se nechala slyšet, že sice věděla, že bude „pískat“ závod, kterého se budou účastnit lidé s handicapem, ale toto prý nečekala.

Závodu se zúčastnilo pět osob na vozíčku, jedna slečna trpící diabetem, jeden klučina s Aspergerovým syndromem a jedna slečna po DMO chodící o dvou berlích.

Výkony všech soutěžících jsme byli mile překvapeni a měli jsme velkou radost z toho, jaká je mezi Helppsími klienty a jejich asistenčními psy skvělá spolupráce.

Publikováno: 18.8.2014 16:06:43
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie