Mistrovský HATRICK zrakově handicapované Viktorie

Bitce, která nemá obdoby na celém světě, byl v Motole svědkem i radní MČ Prahy 5, JUDr. Petr Lachnit. Nebyli bychom to my. Češi. Kdybychom neměli něco extra – bojovné lidi s postižením. Co vedlo tyto lidi k tomu, aby změřily své síly?
V sobotu 4. 6. 2016 se v areálu výcvikového centra Helppes - Neziskovky roku 2013 a 2014, spolehlivé veřejně prospěšné organizace, na Plzeňské ulici v Praze 5 – Motole uskutečnila unikátní bitva mezi majiteli asistenčních a vodících psů – lidmi s těžkým postižením. V 9:45 slavnostně odstartoval již 12. ročník Mistrovství ČR ve výkonu vodicích psů 2016 a 7. ročník Mistrovství ČR ve výkonu asistenčních psů 2016.

Soutěžící a jejich psí pomocníky přišel podpořit radní MČ Prahy 5, JUDr. Petr Lachnit, který spolu s Ministerstvem práce a sociálních věcí a Magistrátem hlavního města Prahy, přijal záštitu nad oběma mistrovskými soutěžemi. Státní hymna nakonec zazněla na počest obou mistrů – Mistryně ČR ve výkonu asistenčních psů, paní Hany Černé z Prahy a její goldenky Aeshlie Golden Paradise Valley a Mistryně ČR ve výkonu vodících psů, kterou se stala, již po třetí v řadě, soutěžící s těžkým kombinovaným handicapem, slečna Viktorie Vrátilová s hnědou fenkou flat coated retrívra, Atty z Annenských zahrad.
Smyslem této soutěže nebylo pouze najít Mistra Republiky, ale možnost setkání lidí s různými typy handicapů, kteří ale mají stejné potřeby a zájmy. V zájmu pořadatelů, neziskové organizace Helppes spolu s Klubem speciálního výcviku Českého kynologického svazu, bylo představit práci asistenčních a vodících psů nejširší veřejnosti.
V případě jakýchkoli dotazů jsme Vám kdykoli k dispozici.

Veronika Paldusová, PR manažerka projektu
GSM: 739 077 641, info@helppes.cz
Zuzana Daušová, ředitelka
GSM: 603 769 864, info@helppes.cz

Publikováno: 6.6.2016 14:44:42
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie