Na mondioring belgických ovčáků do Rychet!

Klub chovatelů belgických ovčáků ve spolupráci se Speedy team vás srdečně zve na II. mezinárodní mistrovství belgických ovčáků v mondioringu, které se uskuteční tento víkend v areálu ZKO Rychety v Praze – Uhříněvsi. Přihlášeno je deset českých a dvanáct zahraničních závodníků. Role rozhodčího se ujme Jos Helsen a jako figuranti se nám představí Craig Ogilvie z Velké Británie a Radim Kelar spolu s Pavlem Urbanem.

Víte co je mondioring? Je to mezinárodní sport, který patří mezi tzv. ringové sporty a těší se obdobné popularitě jako klasická sportovní kynologie. U mondioringu se klade velký důraz na ovladatelnost psa, jeho psychiku a samozřejmě fyzičku. Prověřuje ovladatelnost psa za rušivých vlivů, nejen při poslušnosti a skocích, ale i při obranách, kde je pomocník oblečen do celoobleku, tzv. ringa. Psi musí přesvědčivě zakročit, avšak zůstat lehce ovladatelní bez obojku a vodítka i na velké vzdálenosti.

Mistrovství je dvoudenní, závodníci se představí ve všech třech kategoriích. I když je závod vypsaný pro belgické ovčáky, startovat bude i německý a holandský ovčák. Každé závody mají jiné kulisy a scénář a je to show, která rozhodně stojí za podívanou, zaujme laiky i zkušené pejskaře.

Publikováno: 31.10.2013 10:10:08
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Mondioring