O Jílovský talíř

Letošní sedmnáctý listopad se nesl v tradičním duchu obranářského závodu, který jsme již čtvrtým rokem uspořádali na našem kynologickém cvičišti v Jílovém u Prahy.

První závodníci se začali scházet už před půl osmou. Po osmé hodině bylo v klubovně a na place už pořádně rušno. Někteří si ještě chtěli zatrénovat před závodem,
dalším prováděl pan doktor Ehrenberger veterinární přejímku a ostatní si do tepla klubovny přišli vypít kávu.


Po půl deváté vedoucí závodu Jitka Holková s rozhodčími pány Jiřím Havránkem a Stanislavem Skálou zahájili oficiálně závod a mohlo se začít.
Začínalo se kategorií ZZO, kterou posuzoval pan Havránek. Souběžně probíhala na vedlejší louce obrana, kterou figuroval pan Jiří Havránek ml. a posuzoval pan Skála.
V dynamickém tempu se střídali závodníci na poslušnosti i obraně a závod měl rychlý spád. Většina pejsků měla velmi vyrovnané výsledky, o čemž svědčí stejný bodový zisk na prvních dvou místech u dvou kategorií a rozdíl 1 bodu na třetích místech.  
V kategorii ZZO byli velmi pěkné výsledky, kdy téměř všichni závodníci získali přes 50 bodů z 60 možných, vítězka ztratila pouhé 2 body.
První místo obsadila L. Jarešová s Inkou, na druhém místě E. Jaňourová s Anette a třetí R. Poslušná s Arlen.


Kategorie ZM, která je určena pro začínající psy, ukázala kde závodníky a jejich psy „bota tlačí“ a co začít dopilovávat přes zimu, aby na jaře mohli předvést lepší výkony.  Výsledky byly velmi vyrovnané, závodníci na prvním a druhém místě měli shodný počet bodů, o umístění rozhodl vyšší počet bodů v obraně a závodník na třetím místě měl pouze o 1 bod méně. Na prvním místě se umístila R.Hrubá s Chadem, na druhém místě Z. Kloučková s Denym a na třetím „náš“ O. Rybníček s Brunem.

V kategorii ZVV 1 byly bodové rozdíly minimální a výsledky také velmi vyrovnané, ale rozhodně mohly být lepší. První místo obsadil „náš“ M. Skružný s Kimem, druhá byla J. Koťátková s Hakky a třetí opět „naše“ L. Rašová s Bárou.
V nejvyšší kategorii  ZVV2  předvedla krásný výkon P. Horáková s Verou a zaslouženě vyhrála.
 Jejich pěkná poslušnost byla ohodnocena 96 body ze 100 možných. Na druhém místě skončil „náš“ F. Svoboda s Baddym a třetí Z. Kloučková s Corou.
Na závěr bych ráda poděkovala, protože bez těch, kteří se na zajištění organizace závodu podíleli, by nebyl závod takový, jaký byl, díky všem pomocníkům,
kteří byli „ k ruce“. Velké díky patří samozřejmě také kantýně. Dík patří i fotografům, kteří dokumentovali závod. Poděkování posílám i rozhodčím a figurantovi.
A samozřejmě velký dík patří Městu Jílové u Prahy za finanční podporu.Věřím, že všichni byli spokojeni a že se zase sejdeme společně na dalším závodu.Text: L. Rašová
Foto: P. Dvořák

Vložil: Aneta Jungerová
Publikováno: 7.12.2011 12:25:30
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ