Pejsku, s peklem se nežertuje…

Již dvanáctý ročník Mikulášské pro všechny hodné (i zlobivé) pejsky se konal v sobotu 6. prosince ve výcvikovém areálu Helppes. Tuto zábavnou soutěžní akci s nadílkou pro pejsky pořádala Neziskovka roku 2014, Helppes - Centrum výcviku psů pro postižené o.p.s.

Mikulášské nadílky se letos zúčastnil rekordní počet psů. Bylo jich 37. Majitelé na ně hned u registrace prozradili, zda byli hodní nebo je celý rok zlobili. Ti hodní dostali od Mikuláše veřejnou pochvalu a dobrůtky od Britu a zlobivci se museli „vykoupit“ nějakým psím kouskem. A podívaná to byla vskutku veliká. Několikrát jsme byli svědky toho, jak umí hezky povely základní poslušnosti - sedni a lehni (i když některým se v tom blátě moc nechtělo, čemuž se nešlo divit), někteří panáčkovali, štěkali na povel a k dokonalosti to dotáhla kříženka Diana, která s naprostou noblesou předvedla povel „chcípni“.

Největším zlobidlům čertice pohrozily peklem. Byla to velká legrace, protože některá psiska, kdyby byla schopná mluvit, by slíbila naprosto cokoli. Opravdu je to stejné jako na besídkách u malých dětí. Očka vykulená navrch hlavy a na čele napsáno „Já už budu hodnej, maminko“.

Jsme rádi, že každým rokem přibývá zájemců o toto ojedinělé soutěžní odpoledne jako volnočasové aktivity, kterých je pro lidi s handicapem čím dál méně. Soutěžit se začalo po bohaté nadílce pro všechny zúčastněné chlupáče. Jednotlivé soutěže Mikulášského šestiboje byly připraveny tak, aby bylo možné poměřit síly zdravých lidí a lidí s handicapem – majiteli asistenčních psů. Při některých soutěžích byly soutěžícím zakryty klapkami oči, někdy dokonce i uši a některé úkoly se plnily z invalidního vozíčku.

Odpolední šestiboj ovládly psí holky:
1. místo (již poněkolikáté v řadě) kříženka Diana s paničkou Katkou Řejhovou
2. místo krátkosrstá kolie Arina s Veronikou Matějkovou
3. místo borderka Abbey s Janou Repčákovou


V přinášení buřta (aport čertova rohu) zvítězila také kříženka Diana.
Moc děkujeme Městské části Praha 5 za dlouhodobou podporu a Britu – Vafo Praha za bohatou nadílku pro všechny hodné (i zlobivé) pejsky a krásné ceny pro vítěze.

Veronika Paldusová – PR manažerka projektů

Publikováno: 10.12.2014 17:48:14
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie