Poslední mondioringové závody v Bystrovanech
Letošní mondioringovou sezónu zakončily v sobotu 19. listopadu závody vBystrovanech u Olomouce. Pořadatelé z Mondioring klubu ČR přichystali nádherný plac na motivy venkovského podzimu: palice krásně žluté kukuřice vyznačovaly vysílačku, aportovaný předmět se bral z dřevěného džberu, při obranách psi přeskakovali balíky slámy. Na place bylo i koňské sedlo a ohlávka. Zkrátka bylo se na co koukat, a to i přes mlhavé počasí.


Závodilo se v kategorii 1 a 2. Na start nastoupilo devět závodníků, z toho jedna rakušanka a jeden slovák. Přestože se řada psů ve venkovských dekoracích necítila jako ryba ve vodě, zkoušku nakonec složilo pět týmů.

Kategorii 1 vyhrála Dagmar Volná s Yugem z Hückelovy vily s krásným počtem 190 bodů z 200. Za zmínku určitě stojí i druhá Věra Hlaváčková s Bowle Bennet Štíhlouš (182,5 b.), která letos podávala vůbec nejstabilnější výkony, vždy okolo 180 bodů.

V kategorii 2 zvítězila Erna Komarnicky s Garantem of Flying Porkies s 265 body z 300. Zde startovaly jenom dva týmy, oba splnily limit zkoušky. Kromě Erny s Garantem to byla Pavla Gorčáková s Polem z Hückelovy vily (264 b.).

Závody posuzovali Roman Vala a Zdeněk Volný, figurovali Radim Kelar a Pavel Urban.

Jana Kulisková, foto: Lenka Rytychová

Vložil: Aneta Jungerová
Publikováno: 23.11.2011 8:55:47
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Mondioring