Pozvánka na tiskovou konferenci Helppes

Jediní mezinárodně uznávaní asistenční psi v ČR pořádají tiskovou konferenci a otevírají dveře veřejnosti.

Ve středu 16. července se ve výcvikovém areálu Helppes – Centra výcviku psů pro postižené o.p.s. - Neziskovky roku 2013, v Praze 5 – Motole, na Plzeňské ulici, od 10:00 do 16:00 hodin otevřou dveře všem zájemcům z řad široké veřejnosti, kteří se mohou takto blíže seznámit s činností a nabídkou služeb této obecně prospěšné společnosti.

Od 11:00 proběhne tisková konference s malým občerstvením k události, jíž je získání akreditace mezinárodních odborných organizací ADEu (Assistance Dogs Europe) a ADI (Assistance Dogs International). Helppes je jedinou organizací svého druhu nejen v České Republice, ale ve všech zemích bývalého východního bloku, které se podařilo splnit nejvyšší mezinárodní standardy a tuto akreditaci získat.

Všichni novináři i návštěvníci budou provedeni po areálu a bude jim demonstrován výcvik asistenčních psů. Prohlédnou si celé zázemí pro psy ve výcviku – „pokojíčky“ – ustájení pro psy, které nemá, v tomto typu výcviku v ČR obdoby – s podlahovým vytápěním, klimatizací, audioterpií pro psy a kamerovým systémem, tréninkovou místnost, relaxační místnost s vybavením pro psy (např. trenažer, gymbally, inteligenční hry, sprchový kout apod.), tréninkové pomůcky a mnoho dalšího.

Prohlídky areálu a ukázky dovedností psích studentů proběhnou od 10:00, 12:00, 14:00 a poslední v 15:30.

Po celý den, budou k dispozici „Helppsí průvodci“ - trenérky a ostatní zaměstnanci organizace, kteří budou prezentovat práci asistenčních, vodících a signálních psů a odpovídat na všechny otázky.

Bližší informace: Zuzana Daušová – ředitelka Tel: 603 769 864 Mail: info@helppes.cz
Veronika Paldusová – PR manažerka projektu Tel: 739 077 641 Mail: info@helppes.cz

Publikováno: 10.7.2014 10:34:09
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie