Šestnáctka padla

Šestnáctka padla

Ve dnech 15.6 a 16. 6. 2013 se v Krupce u Ústí nad Labem odehrával již po několikáté Happy Míček. Sešlo se tu celkem 28 družstev, které byli rozděleni do 5. divizí.  Pořadateli byli Laviňáci, kteří nechybí na žádném ze závodů.

 

Sobota:

Závody začali v sobotu ráno po schůzce kapitánů a vystoupení roztleskávaček z Teplic jménem Sluníčko, které se pozvali pořadatelé, aby nám zatancovali a aby bylo po celý turnaj krásné počasí. Nejdříve běhali jak jinak než veteráni a hned po nich přišla na řadu pátá divize. Rozběhy šli jak po másle. Bylo sice pár problémů s technikou, protože se nám v půli dne uvařil jeden počítač. Vše se však vyřešilo a mohlo se běhat dál. Dopoledne se však povedlo družstvu Lavina Alfa to na co všichni flyballáci čekali. Lavina Alfa zaběhla nový český rekord, tedy vlastně dva. Ve svém prvním rozběhu se jí podařilo zaběhnout čas 17,03s a hned potom 16,77s. Během dne se jí ještě párkrát podařilo zaběhnout časy po 17s a potvrdila tak, že to myslí vážně. Ovšem i další zaběhli pěkné časy. Družstvu Hop Trop Prague se podařilo zaběhnout čas 16,99s. Na konci dne se vyhlašovali výsledky z Lukášovského draka, který se konal 1. 6. a skončil hned v sobotu. Důvody byli stejné jako v Žamberku na Eager´s Cupu.

Kvůli dešťům se v sobotu konala schůzka kapitánů, na které se rozhodlo, že se turnaj ukončí v sobotu a ceny se rozdají v Krupce na Happy Míčku. Turnaj vyhráli Rebelové, hned po nich byli Lavina Alfa a jako třetí domácí DogDragons.

Neděle:

Neděle začala opět starty našich veteránů, a hned po jich se začalo bojovat o první místa. V sobotu se běhal Speed Trial nebo Round Robin v jednotlivých divizích a podle výsledků se v neděli běhal tzv. pavouk, tedy Double Elimination. Všechna družstva si byla ve svých divizích vyrovnaná a tak to občas byla napínavá podívaná. Psy i jejich páníčkové bojovali do posledních sil. Všichni psy předvedli vzhledem k úpornému vedru skvělé výkony. Každý tým měl u svého stanu bazének pro své čtyřnohé závodníky, kteří většinou běželi z dráhy rovnou i k cizímu koupání.
Neděle byla celá napínavá, kord když se týmu, který zaběhl v sobotu nový rekord podařilo sice jen čistě, ale podařilo se mu zaběhnout čas 15,97s.
Celé závody vyhrál tým Lavina Alfa, hned za nimi byli Hop Trop Prague a po nich následovalo družstvo The Rebels.

 

 

Text a foto: Romana Handlová

Vložil: redakce
Publikováno: 20.6.2013 17:51:29
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Flyball