Snow Wind Cup

O víkendu 1. a 2. února proběhl ve spolupráci North Wind Clubu a Klubu faraonských psů nedaleko nádrže Lipno v Jižních Čechách velmi vydařený coursingový závod Snow Wind Cup 2014. První ročník v této lokalitě přilákal téměř 150 účastníků z pěti zemí. Kromě závodníků z České republiky přijeli také závodníci ze Slovenska, Rakouska, Německa a Maďarska.

Během víkendu oficiálně odstartovalo čtrnáct různých plemen chrtů a několik nechrtích plemen si přijelo zaběhnout alespoň tréninkově. Chrti mohli získat kromě ocenění CACIL a Res.CACIL,  CACT a Res.CACT, také titul Nejlepší pes závodu. I přesto, že se to byl první závod v této lokalitě a pro klub NWC se jednalo zároveň o první oficiální závod, příznivci coursingu dorazili v hojném počtu.
 Již v pátek se uspořádaly pro zájemce tréninkové běhy a tím se naposledy vyzkoušelo technické vybavení potřebné pro hladký průběh závodu. Pro účast v závodu byla potřeba mít splněné licenční zkoušky, pro trénink stačil platný očkovací průkaz a pejsek musel být v dobré zdravotní kondici. Tréninková trať byla v pátek i během víkendu zkrácena oproti delší závodní trati na vzdálenost 200-600 metrů, podle kondice a věku psa. Postavení tratí je z důvodu bezpečnosti pro psy velmi důležité, rozhodně by nemělo být nebezpečné. V případě problémů byl po celou dobu akce přítomný veterinární lékař, který prováděl i vstupní prohlídku před zahájením závodů a po doběhu kontroloval pejsky mladší 2 let a starší 6 let.
 Organizátoři zajistili na trať čtyřkolku, díky které se mohla návnada velmi rychle natahovat pro nové běhy. Počasí si s účastníky o víkendu trochu pohrálo. V sobotu ráno se začalo běhat na sněhu. Odpoledne vystoupila teplota na 11 stupňů a na scénu nastoupilo bláto. V neděli byla pro změnu velká zima a trať hodně umrzla. To nemají psi moc rádi, neboť dochází k odřeninám tlapek, ale i tak všichni doběhli řádně do cíle a bez problémů se s tratí vyrovnali.
Vyhlášení vítězů proběhlo ve slavnostní atmosféře ve společenském sále hotelu Fontána a nejlepší psi se mohli radovat z krásných cen.

Celkový vítěz sobota – psi: italský chrtík  Lanuvio Bohemia Skara
Celkový vítěz sobota – feny: barzoj Dusha Ochotnika Mraja
Celkový vítěz neděle– psi: greyhound  Bel Etual Bright and Early
Celkový vítěz neděle – feny: zde zvítězily dvě feny azavaků se stejným počtem bodů - Bastien´s Wilde Upendi a Bastien´s W´Ifelayah.

Kompletní výsledky ke stažení - sobota zde

Kompletní výsledky ke stažení - neděle zde

 

 

Foto: NWC

Publikováno: 18.2.2014 10:58:28
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Coursing