Velká bitva v pražských Letňanech

V sobotu 2. 5. 2015 se v Pražských Letňanech konalo unikátní klání mezi majiteli asistenčních a vodících psů – lidmi s těžkým postižením. V 10:15 slavnostně odstartoval již 11. ročník Mistrovství ČR ve výkonu vodicích psů 2015 a 6. ročník Mistrovství ČR ve výkonu asistenčních psů 2015. Ze soutěže, která nemá obdoby na celém světě, se stává tradice. Rekordní počet soutěžících asistenčních psů. Jak obstála jediná psí pomocnice, kterou si majitelka na vozíčku vycvičila sama, v konkurenci psích pomocníků „made by Helppes“?

Letošního ročníku Mistrovství asistenčních psů se zúčastnila také vozíčkářka, která si svoji psí pomocnici vycvičila sama a poměřila své síly se 14 majiteli asistenčních psů vycvičených profesionální organizací. Slečna Marta Pöchmannová s kříženkou Terezkou byla spokojena s vysokou úrovní celé soutěže a obsadila krásné 2. místo. Státní hymna nakonec zazněla na počest obou mistrů – Mistra ČR ve výkonu asistenčních psů, pana Bohumila Sokola a jeho zlatého retrievera Ralfa a Mistryně ČR ve výkonu vodících psů, kterou se stala, a obhájila tak loňské vítězství, soutěžící s těžkým kombinovaným handicapem, slečna Viktorie Vrátilová s fenkou flat coated retrievera Atty z Annenských zahrad.

Záštitu nad oběma mistrovskými soutěžemi přijalo Ministerstvo práce a sociálních věcí, Magistrát hlavního města Prahy a městské části Praha 5 a Praha 18. Krásné poháry prvním třem umístěným ve všech kategoriích v obou soutěžích věnoval Český kynologický svaz. Smyslem těchto soutěží nebylo pouze najít Mistry republiky pro rok 2015, ale možnost setkání lidí s různými typy handicapů, kteří mají stejné potřeby a zájmy. V zájmu pořadatelů a neziskové organizace Helppes spolu s Klubem speciálního výcviku Českého kynologického svazu, bylo představit práci asistenčních a vodících psů nejširší veřejnosti.

MISTROVSTVÍ ČR VE VÝKONU ASISTENČNÍCH PSŮ 2015 – VÝSLEDKOVÁ LISTINA
MISTROVSTVÍ ČR VE VÝKONU VODÍCÍCH PSŮ 2015 – VÝSLEDKOVÁ LISTINA

Veronika Paldusová – PR manažerka projektu
mail: info@helppes.cz
tel: 739 077 641

Publikováno: 4.5.2015 10:24:58
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie