WUSV 2018 – Zrození legendy

Tak nazvala svou obsáhlou reportáž, jako vždy doplněnou nádhernými fotografiemi, Petra Fürstová a najdete ji v aktuálním čísle Pes přítel člověka č. 12, které je právě v prodeji.
„Byl vytvořen nový neuvěřitelný český rekord, který jen tak v budoucnu nebude překonán, zda někdy vůbec. Před dvěma lety poprvé v historii WUSV vyhrál český pes Qvido Vepeden s českým psovodem s Václavem Ouškou. Po druhém vítězství v tomto náročném závodě již ale nikdo nemůže pochybovat, že to nebyla pouze náhoda. Skvělý závodní pes a majitel, jenž ho dokáže načasovat a připravit na ten nejlepší výkon. Ovšem nejvíce nepochopitelným byl fakt, s jakou lehkostí byl tento titul opět dobyt. Naše nadšení bylo tuplováno opětovným prvním místem ČR v družstvech.“

Víme, že se v letošním roce již 31. mistrovství světa německých ovčáků WUSV konalo ve dnech 3 - 7. října v dánském městě Randers. Přihlášeno bylo 128 dvojic z celého světa. Ze 118 nastoupených německých ovčáků bylo 88 psů a 30 fen. Známe dávno i výsledky:

Nejlepší stopa mistrovství: Qvido Vepeden a Václav Ouška za 98 bodů.
Nejlepší poslušnost za 95 bodů si odnesl německý závodník Ronald Brenner s vlkošedým psem Racker vom Waisagrund.
Nejlepší obranu za 98 bodů měla německá fena a světová vítězka z roku 2017 Debby vom Eisernen Kreuz (Quardes v. d. Staatsmacht) závodníka Reinera Naschke.
Je faktem, že Česká republika rozhodně opět ukázala světu, že se s ní musí počítat. V první dvacítce máme 4 závodníky! V příštím roce se WUSV koná v Itálii.

Jak vše pobíhalo detailně, den po dni, jací psi zaujali? Pokochojte se nádherou spolupráce, krásou výkonu německých ovčáků… Navíc, jak píše Petra: Venca navíc nadzvedl všechny přihlížející svou bezprostředností a do očí bijícím skvělým vztahem se svým psem. Po dokonaném výkonu se nestyděl, nesklopil oči, ale naopak vyhecoval publikum k ještě většímu aplausu – něco takového jsem ještě neviděla. Byl to ohromný pocit, který prostě doma u obrazovky naplno nezažijete. Venco, děkuji za úžasný životní zážitek, neprožíval jsi ho sám, ale i s desítkami českých lidí na stadionu a stovkami lidí doma u internetu. Navíc i drtivá většina pejskařů z cizích zemí ti to opravdu přála. Děkujeme!"

Kompletní reportáž najdete v Pes přítel člověka č. 12, které je ještě nyní v prodeji!

Publikováno: 11.12.2018 13:00:53
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO