Evropská výstava molossů - španělský mastin

Tato výstava se konala dne 17.9.2011 na krásném ranči nedaleko od slovenské Galanty. Výstavu organizoval slovenský Moloss club ve spolupráci s maďarským Columella Molosser clubem a klubem Cane  Corso. Celkem bylo přihlášeno 13 španělských mastinů z ČR i ze Slovenska.

Lois Tornádo Erben získala titul BOB  a 3. nejlepší fena EVM a 14 měsíční Ydalgo Leon Tornádo Erben si odnesl tituly Nejlepší junior a Junior European Moloss show Winner.

Areál je celý oplocený s dostatkem místa k venčení, kousíček od výstavního kruhu se prohánějí v ohradách koně,  všude lavičky a mnoho stínu pro psy. Pořadatelé slibovali účast prestižních zahraničních rozhodčí a to také splnili. Pro naše plemeno – španělský mastin -  přicestoval rozhodčí ze země původu, specialista na plemeno pan Peinado Asenzi. Velkým lákadlem pro všechny vystavovatele (i ostatních 11 molossoidních plemen) bylo zadávání dvou významných titulů – Nejlepší junior plemene získával titul Junior European Moloss show Winner a vítězi plemene automaticky patřil titul European Moloss show Winner.
My jsme se zúčastnili výstavy s našimi dvěma španělskými mastiny – ročním pejskem Ydalgo Leon Tornádo Erben a jeho babičkou, v současné době výstavně nejúspěšnější fenou španělského mastina v ČR – Lois Tornádo Erben. Lois je již ostřílená výstavní matadorka, byla celkem na 61 výstavách, z toho 58x ve své třídě zvítězila. Cestovala s námi 4x i na výstavu do Španělska, kde vždy ve veliké konkurenci uspěla (3x byla první a 1x druhá). V loňském roce právě Lois získala na tomto ranči na klubové výstavě Moloss clubu SK titul BOB a posléze i BIS fena (Nejlepší fena výstavy). Letos na jaře plnila Lois mateřské povinnosti a protože se jí už evidentně po výstavách stýskalo, rozhodli jsme se ji teď na podzim přihlásit právě sem na Evropskou výstavu molossů ke španělskému rozhodčímu.
Oba naši mastini se panu rozhodčímu moc líbili, Ydalgo Leon porazil 14-ti měsíční fenku Qwendy Mastibe a získal jako Nejlepší junior i titul Junior European Moloss show Winner, Lois zvítězila ve třídě šampionů a společně s Ydalgo Leonem a ostatními vítězi tříd nastoupila do boje o titul BOB. Pan rozhodčí vybíral hodně dlouho, několikrát chtěl předvést psy v pohybu, detailně porovnával hlavy jednotlivých mastinů. Nakonec vyšla z boje vítězně naše Lois, která se stala Nejlepším mastinem výstavy a získala i titul European Moloss show Winner. Protože se posuzování protáhlo, v podstatě hned po posouzení jsme se běžely přesunout k finálovému kruhu, kde všichni tři zahraniční rozhodčí společně vybírali z  12 vítězů plemen tři nejlepší psy celé výstavy. Opět následovalo několikrát posouzení v postoji i v pohybu, nejprve jsme  postoupily do užšího výběru šesti nejlepších a nakonec byla Lois vybrána jako 3. nejlepší fena Evropské výstavy molossů. Na druhém místě byl pes plemene cane corso a celou výstavu vyhrál pyrenejský horský pes českého chovu Armando od Malšských břehů. Moc děkuji pořadatelům výstavy za skvělou organizaci a krásný den.
Mgr. Lenka Erbenová, CHS Tornádo Erben,

Vložil: Peggyna
Publikováno: 11.10.2011 14:11:04
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP