Klubová výstava amerických kokršpanělů 2017

Poslední letošní klubová výstava se konala 21. října v Modřicích u Brna v hotelu Gregor. Tématem výstavy bylo vinobraní a každý účastník dostal při příchodu láhev moravského vína, kterou věnovala rodina Markova. Posuzování 46 přihlášených psů z Čech a Slovenska se ujal pan MVDr. Josef Nosek, dlouholetý posuzovatel exteriéru, chovatel labradorských retrieverů a veterinární lékař. Každého psa pečlivě prohmatal a nahlas popsal všem přítomným. Tento nepříliš obvyklý způsob posuzování zaujal určitě nejen začínající vystavovatele, ale byl přínosem i pro dlouholeté chovatele.

I přes nepřívětivé deštivé počasí venku, panovala v dostatečně velkém sále příjemná a přátelská atmosféra. Originální, nápaditá výzdoba sálu a velké množství sponzorských darů od firem i jednotlivců, to byl opět vysoký standard, na jaký jsou členové klubu z našich výstav zvyklí. To vše by, ale nebylo možné, bez obrovského nasazení a neutuchajícího elánu výstavního výboru. Paní Květa Maturová a Alena Straková jsou duší každé z našich klubových výstav. Jím i všem ostatním nejmenovaným patří za jejich práci a obětavost opět veliký dík.

Překvapivým vítězem s titulem BOB byl panem rozhodčím nakonec vybrán osmiletý veterán ICH Zheneveva Riot of Senses for BBD, který obdržel také titul BOB veterán a zvítězil i v soutěži o Nejlepší pohyb.
Titul Best oposite sex získala již jedenáctiletá veteránka ve vynikající kondici CH Chocolate Meggi Hamistu.
Vítězem Modřic a titulem Best of Variety se stal elegantní blond pes CH Buballoo´s Key To YourHeart a blond fena CH Nellines Confession Of Love, oba ze Slovenska.
Titul JBOB a Vítěz mladých fena si vyběhala blond fenka Buballoo´s Merry Sweet Megan a titulem Vítěz mladých pes byl oceněn velice nadějný hnědý pejsek Teddy Tiss ze Slovanské tvrze.

Eva Nepomucká

Příspěvek neprošel redakční ani jazykovou korekturou.

BOB Best of Veteran ICH Zheneveva Riot of Senses for BBD
V1 nejlepší veteránka BOS – CH Chocolate Meggi Hamistu

Nejlepší mladá fena BOJ Buballoo´s Merry Sweet Megan
Nejlepší mladý pes Teddy Tiss ze Slovanské tvrze
Vítěz Modric BOV Buballoos Key To your Heart

Vítězka Modric BOV CH Nellines Confession Of Love
BOV Bessy Bohemier Dog
BOV CH Buballoos Chance at true Love

BOV Tsvib´s Dark Horse
Nejlepší pár psů Julre´s Ice Crem Sundae a Umbabu ze Slovanské tvrze
Nejlepší pes čestných tříd Arnie Adagio Bohemier Dog

Publikováno: 11.12.2017 16:57:47
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální