Medailon uživatele

Jméno a příjmění: Silvia Antalíková
Ulice:
Město: Praha
Telefon:
WWW:
Messenger:

Články uživatele: zobrazit vše

„Zvýšená hladina vzrušení zpravidla tedy způsobuje „chaotičnost“ a zvyšuje roztržitost, nepřesnost, roztěkanost a impulzivnost v chování psa. Vždycky tomu tak ale není; někdy může zvýšená hladina vzrušení naopak při fokusaci pomáhat. Někteří hyperaktivní jedinci se najednou dokážou usilovně soustředit, když přijde zcela určitý podnět. Tak je tomu například u psů, kteří jsou velmi soustředění při lovu nebo na stopě a nenechají se ničím rozptýlit. Určitě si dokážete představit, jaký to musí být pro psa požitek. Konečně se mu uklidní mozek, už není zmítán sem a tam, nýbrž dokáže se plně věnovat jedné činnosti. Není divu, že takový čtvernožec se pak snaží vykonávat tuto činnost znovu a znovu! Současně je důležité uvědomit si i to, že „stresovaní“ psi nejsou vždycky vystaveni nadměrně zátěžovým zážitkům. Někdy jsou prostě na stres nadměrně citliví. To v zásadě platí pro všechny psy s hyperaktivitou: ať je příčina jakákoli, tak jsou velice citliví na podráždění, a to má automaticky za následek zvýšenou hladinu vzrušení. Tak může vzniknout bludný kruh: zvýšená citlivost na podráždění má za následek zvýšenou hladinu vzrušení, které zase zvýší citlivost na podráždění. Takový bludný kruh může vzniknout i u jiných symptomů hyperaktivity. I ty mohou způsobit zvýšení hladiny vzrušení, které může zase posílit symptomy. Proto platí toto:
Hyperaktivita má za následek stres. Stres tedy může být příčinou i následkem hyperaktivity!“ Tak začíná volné pokračování našeho seriálu o hyperaktivním chování psů, které najdete v Pes přítel člověka č. 12, které je ještě v prodeji.

Kategorie : Ostatní
Rubrika: Ostatní

Na stránkách internetového obchodu alza.cz naleznete náš časopis k zakoupení v elektronické podobě. Přečíst si ho můžete pohodlně na vašem počítači, tabletu nebo chytrém telefonu, a to ihned po zaplacení v on-line verzi, stažení ve formě pdf není dovoleno.

Kategorie : Ostatní
Rubrika: Ostatní

Od 15 hodin vás může kousek od OC Nový Smíchov zaskočit prodejní stánek, ve kterém si budete moci vybrat psa na váhu a rozhodnout se, jestli ho chcete na místě zabít, nebo ho dětem přivedete domů živého, aby si měly do Štědrého dne s čím hrát. Nebo jestli vám stačí psí hlava na polévku.
Vše ale jen jako. Jedná se o divadelní představení ochránců zvířat, kteří se tímto způsobem rozhodli upozornit na tradici, které by podle jejich názoru mělo odzvonit.

Kategorie : Ostatní
Rubrika: Ostatní

Tak nazvala svou obsáhlou reportáž, jako vždy doplněnou nádhernými fotografiemi, Petra Fürstová a najdete ji v aktuálním čísle Pes přítel člověka č. 12, které je právě v prodeji.
„Byl vytvořen nový neuvěřitelný český rekord, který jen tak v budoucnu nebude překonán, zda někdy vůbec. Před dvěma lety poprvé v historii WUSV vyhrál český pes Qvido Vepeden s českým psovodem s Václavem Ouškou. Po druhém vítězství v tomto náročném závodě již ale nikdo nemůže pochybovat, že to nebyla pouze náhoda. Skvělý závodní pes a majitel, jenž ho dokáže načasovat a připravit na ten nejlepší výkon. Ovšem nejvíce nepochopitelným byl fakt, s jakou lehkostí byl tento titul opět dobyt. Naše nadšení bylo tuplováno opětovným prvním místem ČR v družstvech.“

Kategorie : Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Fotogalerie uživatele: zobrazit vše

Vlastníte tibetského teriéra? Pošlete nám jeho fotografie. Snímky o velikosti 600 kB a více spolu se svým jménem a poštovní adresou nám posílejte na fotosoutez@pespritelcloveka.cz nejpozději do 15. prosince.

Publikováno: 22.11.2018 10:38:42
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Prosinec

Vlastníte Jack Russell teriéra a máte v archivu pěkné fotografie? Pošlete nám je do fotosoutěže! Snímky o velikosti 600 kB a více spolu se svým jménem a poštovní adresou nám posílejte na fotosoutez@pespritelcloveka.cz nejpozději do 30. listopadu. Vybrané odměníme.

Publikováno: 22.10.2018 16:04:12
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Listopad

Portrét plemene by nebyl úplný bez fotosoutěže. Vlastníte-li bílého ovčáka, pošlete nám jeho fotografie o velikosti 600 kB a více spolu se svým jménem a poštovní adresou na fotosoutez@pespritelcloveka.cz nejpozději do 30. října. Vybrané odměníme.

Publikováno: 21.9.2018 12:17:49
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Říjen

Podzim je období, které přímo láká k procházkám, hrátkám i fotografování. Fotografie o velikosti 600 kB a více spolu se svým jménem a poštovní adresou na fotosoutez@pespritelcloveka.cz nejpozději do 30. listopadu. Vybrané odměníme.

Publikováno: 21.9.2018 12:15:05
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Říjen