Medailon uživatele

Jméno a příjmění: Silvia Antalíková
Ulice:
Město: Praha
Telefon:
WWW:
Messenger:

Články uživatele: zobrazit vše

Dnes začíná evropská výstava ve Varšavě!

Od dnes 11. října až do neděle 14. října bude polská metropole Varšava hostit evropskou výstavu všech plemen spojenou s jubilejní národní výstavou. Na obě výstavy je dohromady přihlášeno před 19 tisíc psů a fen všech plemen.

Přejeme všem českým a slovenským vystavovatelům hodně úspěchů a štěstí při výstavním zápolení. Vaše postřehy, dojmy a fotografie úspěšných psů čekáme na adrese redakce@pespritelcloveka.cz.

Kategorie : Výstavy
Rubrika: MVP
Smutná zpráva: zemřel pan F. Ritter

Dne 3. 10. 2018 zemřel ve věku 86 let pan Ferdinand Ritter z Českých Budějovic. Byl dlouholetý aktivní kynolog, rozhodčí z výkonu pro pracovní plemena, několik volebních období zastával funkce v předsednictvu ČMKU a ČKS.
Poslední rozloučení se koná v úterý 9.10.2018 v 9,30 hodin v obřadní síni českobudějovického krematoria.
ČMKU

Kategorie : Ostatní
Rubrika: Ostatní

Věřili byste, že existuje dost samozvaných psychologů psů, kteří doporučují trestání psů prý po vlčím způsobu? Přesně toto je téma pro Františka Hracha, který roky strávil s vlčicí Lupínou, odchoval její štěňata po německém ovčáku a s jejich potomkem pracoval. František roky skládá zkoušky, závodí a pracuje s německými ovčáky. Ostatně jeho vzpomínání na vojenská léta u psovodů pohraniční stráže se setkalo s velkým čtenářským zájmem. „Abychom se dozvěděli co nejvíce o vlčí povaze, jak dochází ve vlčí smečce k trestání jedinců (když už někdo podle vlčích způsobů doporučuje i trestání psů), musel je někdo dlouhé roky a po celé dny pozorovat v jejich prostředí ve dne i v noci. Mladé vlče nebo štěně si před starším psem, který se na ně rozeběhne, lehne. Proč si nelehají odrostlejší psi před majitelem, který nemůže chytit svého psa? Proč štěně nepřiběhne k majiteli stejně jako po zavytí nebo zaštěkání samice? Člověk si musí se psem udělat kontakt a ten se nedá dělat na jistotu hrubou silou. Tedy dá, ale se psem se svěšeným ocasem a se smutným pohledem.“

Kategorie : Ostatní
Rubrika: Ostatní

Kdysi jsem se na výcvikovém táboře vsadila, že kozu pasoucí se u jedné z chat vedle cvičáku naučím za týden jít po stopě. Stalo se. Můj potkan aportoval, jezdil se mnou denně autobusem do školy, náš kocour aportuje, umí sedni, lehni… Jistě znáte velké množství zvířecích druhů ne zcela typických pro výcvik, které bravurně běhají přes překážky, splní x povelů, umějí mnoho triků… Ano, v té době jsem měla pocit, že prostě naučit lze kohokoli cokoli, v čem by měl být problém zvláště pak u psů?

Dnes jsem hluboce přesvědčená, že všechny psy člověk může a má naučit základní poslušnosti, aby nebyli nebezpeční, obtěžující, nezvladatelní. Aby si nevšímali na procházkách cizích lidí, psů, kteří si nevšímají jich, ale… Ale mnoho dnešních problémů v soužití se psy, mnoho nezvladatelných psích „agresorů“, psů se separačních úzkostí či s nálepkou dalších „odchylek“ od představ či běžného chování vzniká jen díky NEZNALOSTI a absenci POKORY u lidí. O psy prostě vůbec nejde. Koza či kráva byly šlechtěny na vyšší dojivost, rychlý růst, lepší maso, ale pes napříč plemeny nemá obecně jen JEDEN typ chování podporovaný výběrem chovatele. Téměř každé plemeno mělo jasnou definici povahových vlastností a pracovních dovedností (ty vzhledové nejsou nijak podstatné, jsou snadno ovlivnitelné, poměrně rychle měnitelné a pro nás teď i nepodstatné). A selekce trvala ne pár vrhů či generací, ale dlouhá desetiletí i staletí. Velmi tvrdá selekce, v našem prostředí a době pro někoho naprosto nepředstavitelná, pro některé nepřípustná, ale jen díky ní odváděli psi práci, pro kterou byli chováni. Jen díky ní mohli přežít a stali se pomocníkem člověka. Kupříkladu takový středoasijský pastevecký pes staletí hlídal stáda, bránil je na základě svého vlastního rozhodování, byl nucen se sám o sebe starat. Ano, musel respektovat lidi ze své vesnice, rodiny – respektovat, nikoli aportovat, poslouchat na první dobrou. Tvrdit tedy dnes, že díky „socializaci“ můžete a máte mít asiata na volno v parku, aby chudák netrpěl samotou (byť se svou rodinou) a mohl si hrát s cizími psy a lidmi, je nejen mylná, ale vrcholně nebezpečná! Border kolie také není jen roztomilý černobílý pes, ale především pracovní pes.

Kategorie : Ostatní
Rubrika: Ostatní

Fotogalerie uživatele: zobrazit vše

Portrét plemene by nebyl úplný bez fotosoutěže. Vlastníte-li bílého ovčáka, pošlete nám jeho fotografie o velikosti 600 kB a více spolu se svým jménem a poštovní adresou na fotosoutez@pespritelcloveka.cz nejpozději do 30. října. Vybrané odměníme.

Publikováno: 21.9.2018 12:17:49
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Říjen

Podzim je období, které přímo láká k procházkám, hrátkám i fotografování. Fotografie o velikosti 600 kB a více spolu se svým jménem a poštovní adresou na fotosoutez@pespritelcloveka.cz nejpozději do 30. listopadu. Vybrané odměníme.m i fotografování.

Publikováno: 21.9.2018 12:15:05
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Říjen

Je členem vaší rodiny právě český fousek? Pošlete nám jeho fotografie! Snímky o velikosti 600 kB a více spolu se svým jménem a poštovní adresou nám posílejte na fotosoutez@pespritelcloveka.cz do 30. září. Vybrané odměníme.

Publikováno: 30.8.2018 9:47:17
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Září

Pošlete nám do naší nové fotosoutěže fotografie svých čtyřnohých parťáků a pokud znáte i jejich rodiče, představte nám je!Snímky o velikosti 600 kB a více spolu se svým jménem a poštovní adresou nám posílejte na fotosoutez@pespritelcloveka.cz nejpozději do 30. září. Vybrané odměníme.
Zde vám představujeme křížence zlatého retrívra a dobrmana našeho čtenáře Vojtěcha Bónyho.

Publikováno: 25.7.2018 13:05:32
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Srpen