Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Napište nám na redakce@pespritelcloveka.cz. Pošlete nám správnou odpověď spolu se svým jménem a poštovní adresou nejpozději do 4. listopadu. Hrajte o kompletní, superprémiové krmivo vyrobené v Holandsku.

Čtěte dále
Publikováno: 21.10.2016 12:29:05
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Mistrovství se bude konat o víkendu 22. - 23. 10. v Třeboni ve Sport kempu Doubí. Posuzovat zde budou rozhodčí Miroslav Ryneš, Martin Pejša a Theodor Krajčí. Figuranti mistrovství jsou Bc. Jaroslav Vyhnal, Jiří Mach a Milan Římek. Vedoucím celé akce je pan Ing. Jan Lacina.

Čtěte dále
Publikováno: 21.10.2016 11:14:45
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Podzimní mistrovství světa IPO a německých ovčáků i MS agility přinesly obrovské úspěchy pro Českou republiku! A nejen o nich však bude nové číslo Psa.

Tématem měsíce je bydlení pro psa – kotce, pelíšky a klece, a také zamyšlení nad tím, proč má mít pes své místo. Na toto téma najdete tři otázky našich čtenářů a odpovědi Stanislavy Čermákové. Gordonsetr – elegantní plnokrevník je název portrétu plemene, které dostává v tomto čísle nejvíc prostoru, a představíme vám ho také v rozhovorech s jeho chovateli a výcvikáři. Znáte retrívra, který se bojí vody? František Šusta prostřednictvím další modelové situace poradí, co v takovém případě dělat.

Veterina se věnuje cerebelární abiotrofii (CA), čili destrukci mozečku, závažnému dědičnému onemocnění, které postihuje řadu plemen. O tom, že život se spondyloartrózou může být plnohodnotný, zjistíte z  rozhovoru s majitelkou postiženého australského honáckého psa.
Rubrika Výživa přináší komplexní pohled na tuky a oleje v krmení psů.

Podzim byl bohatý na mistrovství a výcvikové akce, proto přinášíme větší množství reportáží než obvykle. Kromě rozhovorů s účastníky MS IPO v městě Nova Gorcia ve Slovinsku, odkud jsme si přinesli stříbro v jednotlivcích i družstvech, se můžete těšit na report ze závodu O liberecký pohár, ME a MR v dogfrisbee, 1. speciálu velškorgi v dogtrekkingu, závodu Canicross okolo Hradce, závodu v agility Hawaii na Mladcové, i oslav 30 let hovawartů v ČR a SR. Nechybí ani pravidelné seriály o nácviku obrany a treibballu, a samozřejmě reportáže z klubových a speciálních výstav bernardýnů, rhodéských ridgebacků, erdelteriérů, jezevčíků, ruských pasteveckých plemen a shiba inu. Přinášíme také pozvánku na prestižní akci Šampion šampionů ve formě rozhovoru s úspěšným účastníkem této soutěže.

Čtěte dále
Publikováno: 20.10.2016 11:59:30
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Mistrovství Klubu teriérů podle zkoušky IPO3 se uskutečnilo ve dnech 1. - 2. 10. v německém městě Beelitz. Posuzovali zde němečtí rozhodčí Hubert Olbing (stopy), Uwe Krachudel (poslušnost) a Manfred Wagner (obrana). Figuranty mistrovství byli Oliver Knospe a André Fermum. Za pozornost stojí fajkt, že na stupních vítězů se umístili psi ze stejné chovatelské stanice.

Čtěte dále
Publikováno: 18.10.2016 11:27:06
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

O víkendu 15. - 16. 10. se psovodi se svými psy mohli v ZKO Hodonín zúčastnit poslední výběrové soutěže na mistrovství České republiky stopařů. Dorazilo celkem 7 psovodů. Výběrovou soutěž posuzovali rozhodčí Ing. Miroslav Ulč a Vladimír Košťál. Vedoucím akce byl pan Radek Polák.

Čtěte dále
Publikováno: 18.10.2016 9:42:19
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Tradiční Justitzův memoriál, jenž je výběrovou soutěží na mistrovství světa boxerů ATIBOX a patří k němu i mistrovství České republiky dobrmanů, se konal v neděli 16. 10. v Praze. Závody posuzovali rozhodčí Karel Nedvěd a Miroslav Ryneš. Figuranti závodu byli Vojtěch Filip a Milan Římek, vedoucím akce pan Robert Fagoš.

Čtěte dále
Publikováno: 17.10.2016 16:52:46
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Letošní mistrovství České republiky mládeže stopařů se konalo o víkendu 15. - 16. 10. v ZKO Žamberk. Jako rozhodčí zde působili Jiří Čákora a Jaromír Hlaváč.  Vedoucím mistrovství byl pan Ivan Vrkoč. Zúčastnilo se celkem 34 psovodů.

Čtěte dále
Publikováno: 17.10.2016 16:09:18
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Výběrová soutěž na mistrovství České republiky stopařů v ZKO Frýdlant nad Ostravicí proběhla o tomto víkendu 15. - 16. 10. pod vedením pana Ing. Zbyňka Nováka. Posuzovat přijeli rozhodčí Ing. Miroslav Ulč a Vladimír Košťál.

Čtěte dále
Publikováno: 17.10.2016 13:37:26
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

„Malá ovečka“, opěvovaná v rumunských baladách a legendách, se těší vzrůstající oblibě, ať už díky svému impozantnímu zjevu, či své obranyschopnosti a loajalitě. Jak dokazují kosterní nálezy, velcí psi - obranáři zde žili již ve středním neolitu; dochované smlouvy o pronájmu pastvin pocházející z 15. až 18. století prokazují existenci vysokého počtu pasteveckých psů. Název plemene mioritic (dříve „mocano“, „barc“) pochází z lidové balady, nazvané „Mioritca“ (mioritca = malá ovečka).

Čtěte dále
Publikováno: 17.10.2016 12:07:37
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: I. skupina

Jedna z dalších výběrových soutěží na mistrovství České republiky stopařů se uskutečnila o víkendu 8. - 9. 10. v ZKO Malýn Rozhodčími zde byli Ing. Miroslav Ulč a Vladimír Košťál. Vedoucím akce byl pan Radovan Morávek.

Čtěte dále
Publikováno: 17.10.2016 11:51:45
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO
<<<123>>>