Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Slepecký vodící pes Lojzík, kříženec ovčáka, byl svou majitelkou málem utýrán hlady. Před dvěma lety organizace Srdeční záležitosti a Psí život upozornily příslušné úřady na jeho týrání.

Čtěte dále
Publikováno: 24.5.2016 13:33:32
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

V pořadí druhý kvalifikační závod agility se konal o víkendu 21. - 22. května v Přerově. Parkúry byly postaveny na umělé trávě. Posuzovali zde rozhodčí Petr Dostál (CZ), Lee Gibson (GB), Jaroslava Podmolová (CZ) a Seppo Savikko (FI).

Čtěte dále
Publikováno: 24.5.2016 9:08:52
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

V sobotu 14. 5. 2016 se konala klubová výstava SHIBA KLUBU ČR, tentokrát při 46. Krajské výstavě Kynologického spolku v Hradci Králové v krásném prostředí kempu Stříbrný rybník. Na výstavu bylo přihlášeno 25 psů a fen.

Čtěte dále
Publikováno: 23.5.2016 16:19:13
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Ve dnech 20. - 22. května proběhlo v Komáromě (Maďarsko) mistrovství světa dobrmanů podle zkoušky IPO3. Závod posuzovali Alan Muller (FR) - stopy, Fr. Jose Bulo i Sole (ES) - poslušnost, Wolfgang Hecker (D) - stopy.
Ilustrační foto: J. Hnátková

Čtěte dále
Publikováno: 23.5.2016 14:59:07
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Mistrovství proběhlo v sobotu 21. května v Českých Budějovicích, pod vedením Ing. Vratislava Petrú. Závod přijel posuzovat rozhodčí Petr Veselka. Závodilo se ve dvou kategoriích dle Mezinárodního zkušebního řádu a to FPr1 a FH1.

Čtěte dále
Publikováno: 23.5.2016 14:54:10
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Teplé počasí posledních dnů může potrápit některé typy psů, které tak vyhledávají nejen stín, ale i vodu k ochlazení těla. V poslední době na zahradách a zahrádkách přibývá nejrůznějších vodních ploch, které ale mohou být pro psy životu nebezpečné.  Do vody se pes může dostat jak omylem při přehlédnutí hladiny na rovném trávníku, tak úmyslně, ve snaze se ochladit. Proto jsme pro vás v novém Pes přítel člověka č. 6 připravili materiál na toto téma! „Obecně je zažité vědomí, že psi prostě umí plavat, ale není tomu tak. Psi se rodí s řadou silných přírodních pudů. Nejsem však plně přesvědčen, že dovednost plavání je nutně všem psům vrozená. Rozdělil bych psy do tří skupin: ty kteří umí plavat, ty které můžeme naučit plavat a psy, pro které není vodní prostředí vhodné, nebo je pro ně problematické.

Čtěte dále
Publikováno: 23.5.2016 14:12:44
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Psí útulek Chlum u Hořic Vás srdečně zve na 3. ročník psí akce Dogracing, jejíž veškerý výtěžek půjde na pejsky umístěné v útulku. Akce se bude konat 4. června na fotbalovém hřišti v obci Holovousy. Těšit se můžete na bohatý doprovodný program, nabídku opuštěných pejsků, amatérské závody v agility a poslušnosti, účast známých osobností a mnoho dalšího.

Čtěte dále
Publikováno: 20.5.2016 17:02:33
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Dne 18. 05. 2016 v 19 hod byl na základě oznámení občana učiněn strážníkem výjezd na místo, kde byl nalezen mrtvý pes v černém igelitovém pytli, zajištěný drátem. Místo se nacházelo cca 1 km od Plané směrem na Otín, u lesní cesty, která vede do Týnce. Na místě bylo zjištěno, že pes byl zřejmě usmrcen blíže neurčenou střelnou zbraní a volně poté pohozen na kraj lesa. Věc byla předána OOP ČR Planá s podezřením ze spachání TČ týrání zvířat.

Čtěte dále
Publikováno: 19.5.2016 14:55:04
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Zatímco venku je počasí v široké škále nabídky – od tropů, před kroupy a studený vítr, léto je skutečně za dveřmi, a s ním i možné nástrahy, které číhají na štěněti toužícímu po ochlazení na zahradě – a proto se budeme věnovat bazénům a vodním plochám a hlavně první pomoc topícímu se psu. Plemenem měsíce je vzácný a zatím málo rozšířený tornjak – jaký je, o tom se dočtete v portrétu plemene a v rozhovorech s chovateli. Určitě je to velmi zajímavé, původní pastevecké plemeno s odvážným srdcem. Dvou chovatelů jsme se zeptali na jejich zkušenosti s výživou psů –  téma BARF opět najdete v rubrice o výživě. Sportovat s dysplazií – ano, či ne? – jaké jsou zkušenosti chovatelky dvou retrívrů s tímto postižením? Seriál o etologii Františka Šusty pokračuje řešením problému s psím vládcem plné misky – jak na psa, který kouše paničku při podání krmiva? Blíží se mistrovství ČR IPO v Roudnici nad Labem, proto podstatnou část tohoto čísla věnujeme výběrovým soutěžím – výsledky z nich, rozhovory s účastníky a rozhovor s organizátorem MR IPO Václavem Kejřem najdete v rubrice klasický výcvik. Nezapomněli jsme vyzpovídat i úspěšné juniory na výběrových soutěžích. V části věnované klasickému výcviku najdete i podrobný návod, jak naučit psa vystavení a vyštěkání při revíru, tedy cviku, který je pro mnohé příslovečným kamenem úrazu. A nezapomeneme ani na stopy – jak na ty první? Reportáž z výběrové soutěže přináší také rubrika agility, kde najdete i tipy na oblíbené hry bez psů. Svůj maraton závodů mistrovství ČR zahájil i dogtrekking. Představíme si základní linii v treibballu: pes – míč – psovod.
Přinášíme vám i zajímavé rozhovory: s účastníkem mushingového závodu Velká Odysea v Savojských Alpách, všestrannému ohaři složí hold vítěz mnoha loveckých závodů a prestižních memoriálů, a do třetice jsme vyzpovídali dlouholetou chovatelku bearded kolií. Opět se ohlédneme za prestižní výstavou Crufts 2016 a také jubilejním XXX. ročníkem MVP Praha. Vítěze své klubové výstavy představuje Klub chovatelů svatobernardských psů.
Nenechte si toto číslo ujít! Od pátku na stáncích!

Čtěte dále
Publikováno: 19.5.2016 12:40:23
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Welsh Corgi a Kelpie klub CZ pořádá v sobotu 6. srpna ve Slavkově u Brna v areálu zámeckého parku klubovou výstavu.

Čtěte dále
Publikováno: 17.5.2016 15:56:09
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální
<<<123>>>