Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Mistrovství světa německých boxerů ATIBOX, se konalo ve dnech 29. dubna – 1. května ve Vrbovém na Slovensku. Česká republika zde měla 7 reprezentantů a všichni zde podali skvělé výkony, díky kterým se český tým postavil na 2. místo v soutěži zemí a stal se tak vicemistry světa.
Závod posuzovali Karl Klingenbrunner (A) – stopa, Jozef Adamuščin (SK) – poslušnost a Constanze Quarg (DE) – obrany.
Ilustrační foto: J. Matušková

Čtěte dále
Publikováno: 5.5.2016 11:38:17
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Poznáte plemeno na fotografii? Napište nám na fotosoutez@pespritelcloveka.cz.

Čtěte dále
Publikováno: 5.5.2016 7:40:40
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Fotosoutěž "Šikovný junior" pokračuje dál! Přinášíme další příběh.

Čtěte dále
Publikováno: 5.5.2016 7:21:45
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

O posledním víkendu se konala jubilejní, již XXX. mezinárodní výstava psů v Praze, na kterou bylo přihlášeno přes 3 400 psů všech plemen. V čísle 6 vám přineseme rozsáhlý report s fotografiemi vítězů skupin, dnes vám přinášíme foto toho neúspěšnějšího - vítěze Best In Show.

Čtěte dále
Publikováno: 4.5.2016 12:18:43
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP

I v novém čísle PPČ najdete články věnované agility od naší úspěšné závodnice a trenérky Elišky Panáčové. Jaké téma tentokráte najdete? Co dělat, když psa agility nebaví? (Ne každý pes agility miluje. Některý proto, že nátura jeho plemene nepovažuje tuto aktivitu obecně za dostatečně atraktivní, jiný proto, že páníček nedokázal svého psa přesvědčit o opaku. Anebo „se stala“ někde chyba a kdysi psí nadšenec pro agility, dnes se na parkuru pohybuje jen se zjevnou neochotou a pomalostí. Pokud chcete svého psa pro agility (opět) nadchnout, musíte opět každý jeho pokrok ocenit velkou pochvalou, správně ho motivovat tak,  aby agility milovat (opět) začal.) A druhé téma zní:

Čtěte dále
Publikováno: 4.5.2016 8:26:33
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

V sobotu 30. dubna se v ZKO Třinec konala poslední výběrová soutěž na mistrovství České republiky IPO. Z důvodu malého počtu přihlášených účastníků se z dvoudenní akce stala pouze jednodenní – účastníci byli na tuto skutečnost předem upozorněni. Závod posuzovali opět Jiří Kolář (stopy), Jiří Vychodil (poslušnost), Martin Pejša (obrany) a Miroslava Flamichová, jako pomocný rozhodčí.
Figurovali Jiří Mach a Milan Římek, jako náhradník byl zvolen Václav Kuncl. Vedení celého závodu měl na starost pan Jiří Šurman.
Foto: H. Vymazalová

Čtěte dále
Publikováno: 3.5.2016 14:19:24
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

V předvelikonoční čas, na Bílou sobotu 26.3.2016, se uskutečnila v prostorách slavkovského Stadionu 6. Krajská výstava psů Vyškov. Pořádající organizací, tak jako u předchozích ročníků, byl Kynologický klub Černčín. Posledního ročníku se zúčastnilo na 300 psů, proto i letos bylo naším tajným přáním, tuto kvótu splnit. K našemu velkému údivu a konec konců i spokojenosti se tajné přání splnilo a v počtu přihlášených psů jsme se zastavili na čísle 414. Takové množství psů je na Krajskou výstavu skutečně velkým úspěchem. Zde se sluší poděkovat všem vystavovatelům, ať už úplným začátečníkům nebo profesionálním handlerům, chovatelům,  že přijeli ukázat své čtyřnohé přátele, parťáky, kámoše, své odchovy a přispěli tak k hojné účasti.

Čtěte dále
Publikováno: 3.5.2016 14:06:34
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Krajská a oblastní

To je hlavní téma Mezinárodní konference Assistance Dogs International (ADI) a Assistance Dogs
Europe (ADEu), která se bude ve dnech 15. až 17. 5. 2016 konat v Praze.
Neziskové organizaci Helppes se
dostalo od prezidií ADI a ADEu cti stát se hostitelem těchto konferencí, které se konají poprvé v jedné ze
zemí tzv. bývalého východního bloku.

Čtěte dále
Publikováno: 3.5.2016 13:20:11
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie

Závod, který je součástí kvalifikace na mistrovství České republiky 2016 a do reprezentace KAČR na mistrovství světa FCI 2016, European Open 2016 a IMCA 2016, se konal ve dnech 23. - 24. dubna na fotbalovém stadionu v Děčíně. Posuzování závodu se ujali René Blank (Německo), Linda Bourasse a Dominique Dreyer (Francie) a Alice Boháčová (Česká republika).

Čtěte dále
Publikováno: 2.5.2016 17:57:31
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Druhý a zároveň poslední kvalifikační závod na mistrovství Evropy a mistrovství světa se konal v neděli 1. května ve Vraném nad Vltavou. Závod posuzovaly rozhodčí Petra Malá, Andrea Rezková a Anna Říhová. 
Foto: M. Irglová

Čtěte dále
Publikováno: 2.5.2016 10:22:31
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: dogdancing
<<<123>>>