Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

V sobotu 13. června 2015 se při 31. krajské výstavě psů ve Zlíně konala klubová výstava Shiba klubu ČR se zadáváním titulu CAC. Na výstavu bylo přihlášeno 7 psů a 12 fen a posoudil je pan rozhodčí Tibor Havelka ze Slovenska.

Čtěte dále
Publikováno: 1.7.2015 14:07:13
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Právě toto plemeno a péči o něj vám představíme v aktuálním čísle našeho časopisu. Klasický jorkšírský teriér je jedním z nejoblíbenějších a také nejčastěji chovaných malých psů u nás. S biewerem je tomu právě naopak, ačkoliv existuje od poloviny 80. let minulého století. Byl vyšlechtěn v Německu, přesto o této zajímavé tříbarevné variantě jorkšíra stále mnoho lidí v Evropě neví.

Čtěte dále
Publikováno: 1.7.2015 9:30:15
Kategorie: Výcvik a sport

V sobotu 6. června se v nádherném prostředí zámeckého parku v Praze-Kunraticích uskutečnila klubová výstava Klubu chovatelů anglického mastifa se zadáváním titul klubový vítěz. Posuzování se ujal pan rozhodčí Luza Beradze. Jako perličku bych uvedla, že na výstavu se přihlásili pouze odchovanci chovatelské stanice „pod Širým nebem“ paní Jiřiny Zemanové, která na své „dětičky“ byla náležitě pyšná!

Čtěte dále
Publikováno: 30.6.2015 15:21:36
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Již VI. ročníku Mistrovství ČR ve výkonu asistenčních psů spolu s 11. ročníkem M ČR ve výkonu vodicích psů proběhl při MVP v Praze. Víte, jaké cviky by měl zvládnout asistenční či vodící pes? Představíme vám je (a také závodní týmy) v reportáži našeho červencového čísla časopisu. A spolu s reportáží tam najdete i tři rozhovory. S kým jsme si povídali?

Čtěte dále
Publikováno: 30.6.2015 9:56:40
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie

V čísle 8, které vyjde 23. července, vyhlašujeme novou fotosoutěž Za hranice všedních dní, fotografie do ní nám však můžete posílat už teď! Na 100 výherních snímků čeká zajímavá odměna!

Ilustrační foto: K. Hejretová

Čtěte dále
Publikováno: 26.6.2015 12:36:10
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Srpen

Následující příklad, ke kterému jistě existuje mnoho podobných, uvádím rád na svých seminářích. Na cvičák přišel malý psík, říkejme mu Arnold, s diagnózou na první pohled zvláštní. Sice prý pracuje rád, ale utíká. Takže cvičí jen na vodítku. „To je mi nějaké divné,“ povídám. „Pokud pracuje rád, tak přece nebude utíkat. Prosím, odepněte ho, ať to vidím.“ Paní odepíná Arnolda, a on prchá. „Arnolde, ke mně!“ ozve se okamžitě, a Arnold se hned vrací a inkasuje odměnu z kapsičky, na kterou se celou dobu zaujatě dívá. Sní odměnu a hned zdrhá znovu.

Čtěte dále
Publikováno: 26.6.2015 12:26:11
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Na mistrovství republiky obranářů letos jistě mnohé zaujala dvojice, která se umístila na 12. místě. Matěj Šrámek a jeho mohutný bandog Adil vzbuzují zájem a respekt nejen na závodech a na zkouškách, ale i v běžném životě… A právě tu to dvojici vám představíme v rozhovoru v novém čísle Pes přítel člověka č. 7. Víte, že bandog je plemeno vyšlechtěné v Americe, má to být robustní, středně velký, dobře osvalený, obdélníkového tvaru těla s velkou sílu a energii v souladu s mrštností a lehkostí pohybu. Jeho výška 50 - 70 cm při hmotnosti 35 - 50 kg jistě nejen zanedbatelná, přesto má Adil složeny tyto zkoušky…

Čtěte dále
Publikováno: 24.6.2015 17:15:33
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Hledáme nový domov pro Aliho. Ali je tříletý bernský salašnický pes, velmi aktivní, silný, dominantní, s neustálou chutí do práce. Ze své povahy vyžaduje zatížení prací. Je velmi ochotný spolupracovat. Bez dostatečné aktivity je frustrovaný. Velmi vhodný na statek, hlídání objektů, osobní ochranu. Není vhodný k dětem.

Čtěte dále
Publikováno: 23.6.2015 12:48:00
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

V České Třebové - Javorce proběhla v neděli 7. června dvě Mistrovství ČR mládeže a juniorů – a to v obedienci a dogdancingu. Obedienci posuzovala rozhodčí Lada Richterová stewardovala A. Janečková.  Výkony v dogdancingu posuzovaly V. Gregorová, L. Smolíková, A. Říhová. Vedoucí obou akcí byla Iveta Skalická.

Čtěte dále
Publikováno: 19.6.2015 10:28:45
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Obedience

Letošní mistrovství světa FCI IPO se uskuteční ve švýcarském Delémont, a to ve dnech 10.-13. září.
Na první schůzce reprezentačního týmu za Českou republiku na MS FCI IPO 2015 se 4. člen reprezentace ČR vzdal svého místa v něm, a tak ho získala první náhradnice, Taťána Novotná a NO Artagnan v. Esadera, druhou náhradnicí je nově Jana Vopěnková a Yukko Majorův háj. Panu Jiřímu Poukarovi patří veškeré uznání a obdiv za to, jaké stabilní výsledky podává, a za opravdu poctivé a pěkné výkony.

Čtěte dále
Publikováno: 19.6.2015 10:25:50
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO
<<<123>>>