Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Výcvikové centrum Helppes vás srdečně zve na Mikulášskou pro všechny hodné (i zlobivé) pejsky. Bude se konat v sobotu 9. prosince v 10.30 ve výcvikovém areálu Helppes v pražském Motole.

Čtěte dále
Publikováno: 16.11.2017 8:44:01
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie

Je těžké jezevčíka vycvičit? Lidé se často bojí jejich paličatosti… Jak vnímá specifika povahy jezevčíka vítězka Memoriálu Jiřího Bodejčka (lesní a barvářské zkoušky jezevčíků a teriérů), Ing. Michaela Přibáňová, chovatelka drsnosrstých standardních jezevčíků, rozhodčí z výkonu a exteriéru a poradkyně chovu? To najdete v aktuálním čísle našeho časopisu č. 11!

„Mně nikdy jezevčík nepřipadal ani paličatý, ani složitý na výcvik; naopak, většina z nich za pamlsek a dobré slovo udělá ochotně cokoliv. Je pravda, že po zlém se s nimi moc nepořídí, uzavřou se do sebe, jdou spíše proti člověku a lidé pak mají pocit, že jsou paličatí, agresivní a dělají naschvály, ale není tomu tak. Při tréninku je samozřejmě potřeba znát historické pozadí využití jezevčíka. Když plemeno vznikalo, nikdo po něm nechtěl, aby umělo nějaké těžké cviky, ale aby bylo ostré a vešlo do nory bojovat s mnohem větším nepřítelem, a aby tam samostatně vyřešilo všechny problémy, protože uvnitř nory mu člověk nijak nepomůže.
Výcvik jezevčíka je velmi jednoduchý, pokud člověk přistoupí na to, že nechá většinu věcí na psovi a že minimálně první lovecká sezóna je k tomu, že se pejsek vše učí a poznává, a tudíž ještě nemusí být 100% pomocníkem. Dělá chyby a občas se při lovu zamotá tak, že se nedokáže sám vrátit, takže na něj budeme čekat nebo objíždět revír, zatímco všichni ostatní už se budou hřát v hospodě. Největší problémy a nedorozumění s jezevčíky vznikají, pokud si je lidé pořídí jen proto, že se jim líbí a že jsou malí a skladní a pak je překvapí probuzené lovecké vášně."

Čtěte dále
Publikováno: 16.11.2017 7:48:12
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Myslivost

Mezi nejčastější problémy, které se na sociálních sítích řeší majitelé border kolií, najdete pasení aut, štěkání, ničení bytu nebo zahrady, ignorování majitele, tahání na vodítku, nervozita a často i zdánlivá agresivita. Mezi časté dotazy také patří, kolik hodin denně potřebuje border kolie k tomu, aby byla dostatečně unavená. S tím vším souvisí přetěžování štěňat, a také nejdůležitější věc, že majitelé neučí své psy odpočívat. Majitelé by si měli především uvědomit, že border kolie je pes jako každý jiný. Zároveň by ale měli dokázat respektovat specifika, které se s tímto plemenem pojí. Proto si ji přece pořizují, pro její úžasné vlastnosti, pro neuvěřitelnou inteligenci a schopnost učit se novým věcem. Tak jako se ale dokáží učit novým věcem, dokáží se velmi rychle naučit něco, co nás později obtěžuje a co pak velmi obtížně odnaučujeme. A protože všechno souvisí se vším, jsou majitelé borderek vděčnou cílovou skupinou pro nejrůznější psí psychology a trenéry pozitivní motivace. Vůbec si nemyslím, že je na tréninku pozitivní motivace všechno špatně. Každá aktivita, kterou se svým psem děláte, vás sbližuje a posouvá dál. Možná by ale více než konzultace s „psím psychologem“ pomohlo, kdyby majitelé pracovali na vztahu se svým psem a dali životu s ním jasný řád a pravidla. A v tom vám může pomoci náš NOVÝ seriál věnovaný jen tomuto plemeni, který připravují JEN lidé, co borderky znají a mají co říci…

Čtěte dále
Publikováno: 15.11.2017 12:12:23
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: I. skupina

Světovka v Lipsku má svého vítěze. Nejkrásnějším psem výstavy se stala německá doga žlutá Queenie Eye Del Castel Levante, maj. Vidano Patrizia Maria, Itálie.

Gratulujeme našim, kteří se umístili v závěrečných soutěžích:

Čtěte dále
Publikováno: 12.11.2017 20:27:26
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP

Mantrailer, který nemá dobře zvládnuté činnosti na místě startu trailu, těžko pak může hledanou osobu najít. Při nepovedeném startu vlastně práce končí dřív, než vůbec začala. Proto je potřeba nácviku činností na startu věnovat po celu dobu výcviku velkou pozornost.
Jak na to?

Čtěte dále
Publikováno: 8.11.2017 13:03:49
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Záchranářský výcvik

Letošní světová výstava se koná v německém městě Leipzig/Lipsko ve dnech 9.-12. listopadu 2017. Přihlášeno je neuvěřitelných více než 31.000 psů všech plemen ze 73 zemí celého světa. Z ČR je přihlášeno 1770 psů a fen, což představuje 5,69 %. Všem našim držíme palce a věříme, že se v obrovské konkurenci neztratí a přinesou co nejvíce titulů a ocenění.

Čtěte dále
Publikováno: 8.11.2017 10:18:16
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP

Při příležitosti konání světové výstavy v Lipsku v těchto dnech rozhodlo předsednictvo FCI o pořadatelské zemi, která bude hostit světovou výstavu v roce 2021.

SVĚTOVÁ VÝSTAVA BUDE V ČESKÉ REPUBLICE!

Velký dík patří všem, kteří fandili a drželi palce zástupcům české kynologie, za tento fantastický úspěch!

Čtěte dále
Publikováno: 8.11.2017 8:44:51
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP

Dvě mezinárodní výstavy, které se konaly o víkendu 4.-5. listopadu na výstavišti v Letňanech, lze zařadit mezi mimořádně úspěšné. Velkou fotoreportáž vám přieseme v čísle 12.

Kdo vyhrál?

Čtěte dále
Publikováno: 7.11.2017 11:34:15
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP

Nedávno mi jedna čtenářka napsala, jaké mám velké štěstí na hodné a poslušné psy… Ano, mám skvělé psy a přála bych si mít tuhle psí partu až do konce svého života. Nicméně se všemi byla a je nějaká práce, každý je naprosto jiný. A s klidným srdcem mohu napsat, že ani jeden nesplnil očekávání či představy, se kterými jsme si je pořídili… V tomto ohledu mám šťastnou povahu – nevadí mi to a jsem vděčná za cestu jinou, než jsem si na počátku naší společné cesty uměla jen představit. Nicméně rozčílit mě naši psi samozřejmě umějí a některými svými slabůstkami mě točí stabilně. Třeba…
Třeba nejstarší fena velkého černého špice Andělka. Tam, kdy ostatní psi dávno přijmou pravidla, ona celý život vymýšlí věci jinak. Nicméně roky mě točí její potřeba na vycházkách x-krát vykonávat velkou potřebu (tedy v jejím případě malou jak od králíka), kterou ale musíte uklidit. Neb miluje chodníky, přechody pro chodce a místa, kde je x lidí… Nicméně ke stáru snad dostala rozum. Činí tak již jen dvakrát za vycházku. Ale začala při chůzi nahlas prdět. Bez ohledu na stravu, a na zahradě jsem ji ještě nikdy neslyšela! Na vycházkách ji slyší lidé široko daleko a pochybuji, že ty zvuky přiřadí k černému „voříškovi“.

Čtěte dále
Publikováno: 3.11.2017 10:52:51
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Navštivte nás na MVP DUOCACIB v pražských Letňanech o víkendu 4.-5- listopadu! Můžete si u nás zakoupit aktuální i starší čísla časopisu Pes přítel člověka a dalších titulů Pražské vydavatelské společnosti, a také knihy s kynologickou tematikou od vydavatelství PLOT.
Zaroveň si u nás můžete zakoupit roční předplatné na rok 2018 a DOSTANETE DÁREK! - krásný velký nástěnný plánovací kalendář na rok 2018, a k tomu čísla 1-11/2017 PPČ, anebo knihu "Psí záležitosti aneb V hlavní roli pes" od JUDr. Radany Menšíkové.
Jak se dostanete k výstavišti?

Čtěte dále
Publikováno: 2.11.2017 10:25:38
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP
<<<123>>>