Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Hlavním hlediskem hodnocení práce záchranného psa, ať už na zkouškách, nebo v praxi, je jeho schopnost v určeném terénu vyhledat a označit všechny ukryté figuranty (pohřešované osoby). Spolehlivost psa ve smyslu, že v určeném prostoru vyhledá a označí všechny ukryté figuranty, je zpravidla i základní podmínkou pro získání minimálního bodového hodnocení pro splnění zkoušky.

Čtěte dále
Publikováno: 20.10.2014 10:36:21
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Záchranářský výcvik

Eva Čečilová je dlouholetá kynoložka specializující se na vyhledávání historických kosterních ostatků, členka Správní Rady K9Forensic, žijící na Floridě. V minulosti pracovala jako psovod/záchranář v Kalifornské CARDA, Canine Specialized Search Team (CSST) a Institute for Canine Forensics (ICF), v současné době se kromě historické práce se psy zajímá o dobrovolnou práci se skupinou psovodů K9 Nose Work for Returning Veterans with Dogs. Jak už je z názvu patrné, skupina umožňuje veteránům dostat vycvičeného psa jako partnera.

Čtěte dále
Publikováno: 20.10.2014 10:34:13
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Záchranářský výcvik

Evropská výstava psů konaná v Brně je doslova za dveřmi, již tento čtvrtek tj. 23. října vstoupí do výstavních kruhů k posouzení první psi. Přinášíme vám seznam vystavovaných plemen, počet přihlášených psů a dny, ve kterých je můžete vidět. A nezapomeňte na naši mimořádnou akci spojenou s EV  pro nové předplatitele, navštivte náš stánek a zakupte si roční předplatné s dárky. Těším se na vás!

Stanislava Jansová, šéfredaktorka

Čtěte dále
Publikováno: 20.10.2014 10:30:04
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP

Postižení periferní nervové soustavy je velmi závažný zdravotní problém, který může být způsoben mnoha faktory a projevuje se různými formami. Jejich průběh může být jak chronický, tak i akutní. Psi s postižením periferní nervové soustavy většinou vykazují plné senzitivní vědomí, avšak bez schopnosti pohybu končetin.

Čtěte dále
Publikováno: 16.10.2014 16:16:11
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Co se vám vybaví při vyslovení italský chrtík? Většina z nás si představí malé elegantní stvoření na křehkých nožkách, které k člověku vzhlíží velkýma očima, plnýma inteligence a lásky. A v nás probouzí něhu nad křehkým tvorečkem. Avšak pozor, pod jemným vzhledem se skrývá tělo, srdce a hlavně duše sportovce. V celé své kráse se nám představí zejména při aktivitě pro něj nejpřirozenější – běhu s větrem o závod. Jedním z nejzkušenějších, kdo se u nás věnuje dostihům a coursingu s italským chrtíkem, je Václav Holoch.

Čtěte dále
Publikováno: 15.10.2014 14:01:46
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Dostihy

Soutěž "Šťastný útulkáč" už skončila, nové příběhy nám tedy už neposílejte. Se soutěžnými příbehy se budete ještě do konce roku setkávat na našem webu a v časopise Pes přítel člověka, kde v čísle 11 proběhne i vyhlášení vítězů. Tady je další z mnoha emotivních příběhů, které jste nám zaslali. Za všechny moc děkujeme!

Čtěte dále
Publikováno: 14.10.2014 12:13:06
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Stárnutí je přirozený proces a jistota života pro všechny z nás, včetně našich čtyřnohých rodinných příslušníků. Nevýhodou psů je fakt, že stárnou nepoměrně rychleji než například koně nebo my lidé. Nelze popřít, že s rostoucím poznáním, se zlepšením sociálního postavení zvířecích miláčků a s nárůstem kvality veterinární péče se prodlužuje i relativní věk psů.

Čtěte dále
Publikováno: 13.10.2014 16:51:06
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Krásné zdravé zuby jsou pro psa zdravotním štěstím a pro majitele oprávněnou chloubou. Tato chlouba by měla být opečovávána a chráněna, každý majitel či chovatel psa by měl mít co nejvíce informací, které se zubů týkají. Téměř každý ví, že dospělý pes má v úplném chrupu 42 zubů, 20 v horní čelisti a 22 ve spodní čelisti. Je všeobecně známo, že zuby rozdělujeme na řezáky (označujeme I), špičáky (C), třenové zuby (premoláry – P) a stoličky (moláry – M).

Čtěte dále
Publikováno: 10.10.2014 12:11:15
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

V sobotu 13. září se v Horním Jelení konala Speciální výstava foxteriérů, na kterou bylo přihlášeno přes 80 jedinců. Posuzoval Ing. J. Kubala ze Slovenska.

Čtěte dále
Publikováno: 9.10.2014 16:40:14
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Podíváte-li se do očí tohoto psa, pocítíte dotek empatie, jemné inteligence, důstojnosti, přátelství a roztomilého rošťáctví, netrpělivě vyčkávajícího každý váš pohyb směřující k nějaké činnosti. Svým vzhledem je setr elegantní sportovec a jeho povahu vystihuje heslo „Vždy připraven“. A je jedno, zda k běhu, nebo k lenošení. Tím, co vás na něm určitě překvapí, je rychlost, s jakou se dokáže dostat „z 0 na 100“ a obráceně. Venku dokáže být velmi aktivní, a doma naopak velmi klidný a rozkošnicky pohodlný. Každopádně si rád bude užívat vaší společnosti v jakékoli situaci.

Čtěte dále
Publikováno: 9.10.2014 11:21:17
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: VII. skupina
<<<123>>>