Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Tak znělo jedno z témat tiskové konference, kterou společně uspořádala Českomoravská kynologická unie s Komorou veterinárních lékařů ve čtvrtek 9. dubna. Na dotazy novinářů zde za ČMKU velmi věcně a fundovaně odpovídala Vladimíra Tichá.

Čtěte dále
Publikováno: 16.4.2015 10:33:27
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Kouše-li pes dobře na klínového peška, můžeme přejít na kousání na klínové kousadlo. Rozdíl mezi peškem a kousadlem je nejen v rozdílné konstrukci, ale především v tvrdosti. Klínová kousadla jsou o poznání tvrdší než klínové pešky a ne každý mladý pes (nebo dokonce štěně) je schopen přejít z kůže nebo hadru přímo na tuto pomůcku. Přechod z peška na kousadlo bychom měli pečlivě zvažovat. Ke kvalitnímu zákusu je zapotřebí nejen odvaha, ale i síla stisku." Tak začíná další díl seriálu o výcviku psa pro sportovní obranu od mistra sportu Ladislava Macha. Najdete jej v čísle 4 PPČ, které je nyní stále ještě v prodeji. A co se v článku také dozvíte?

 

Čtěte dále
Autor: lzachova
Publikováno: 15.4.2015 14:14:41
Kategorie: Výcvik a sport

KK BaF Brno pořádá v sobotu 25. dubna ve Zbraslavi u Brna Velký závod pro malá plemena o brněnskou jitrničku. Soutěžit se bude v kategoriích ZZO, ZMMP, ZMP1 a ZMP2.

Čtěte dále
Publikováno: 13.4.2015 15:42:20
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Boxerklub ČR - územní pobočka Brno pořádá v sobotu 18. dubna v areálu KK v Bystřici pod Pernštejnem svod dorostu a zkoušku chovnosti včetně bonitace.

Čtěte dále
Publikováno: 13.4.2015 15:39:42
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

První z výběrových soutěží na MR v ZVV3 se konala první jarní den v Rakovníku, které se zúčastnilo osm německých ovčáků, jeden velký knírač a jeden chodský pes. Posuzoval rozhodčí J. Tišl. Na prvním místě skončil J. Králík s fenou německého ovčáka Rea z Dvořákova sadu, která měla zároveň i nejlepší obranu. Druhé místo obsadil J. Kuneš s velkým kníračem Sir Jack v. Elberfeld a třetí místo vybojoval P. Pochman s fenou německého ovčáka Beda Erigo.

Čtěte dále
Publikováno: 13.4.2015 14:57:21
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Jaké plemeno si představíte, když se řekne „šeltie“? Pokud vám název plemene zní tak trochu jako „kolie“, jste rozhodně na té správné cestě! Šeltii neboli šetlandského ovčáka označují ti, kteří si ji oblíbili a jimž se stala součástí a způsobem života, za malou, chytrou a usměvavou lištičku. Ovšem také velmi „upovídanou“, neboť štěkot je jednou z vlastností, které tento velmi inteligentní, energický a temperamentní pejsek má. V čísle 4, které je právě v prodeji, se dozvíte mnohem více o půvabech i nešvarech tohoto stále oblíbenějšího psího sportovce a společníka!

Čtěte dále
Publikováno: 9.4.2015 10:31:52
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: I. skupina

V neděli 29. března se konala Klubová výstava Shiba klubu ČR se zadáváním titulu CAC a Klubový vítěz, tradičně v Mladé Boleslavi – v kynologickém areálu Krásná louka. Na výstavu bylo přihlášeno 16 psů a 26 fen, což bylo více než dlouhodobý průměr. Posuzovala mezinárodní rozhodčí paní Libuše Ubrová.

Čtěte dále
Publikováno: 8.4.2015 16:57:12
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Pravidelně od vás, našich čtenářů, dostávám množství dotazů na opravdu různorodá témata. Dvěma z nich jsem se věnovala i v úvodníku našeho časopisu č. 4, které je nyní v prodeji. Jedna z častých otázek čtenářů zní: Jaký cvičák byste mi mohla doporučit?

Čtěte dále
Publikováno: 8.4.2015 12:15:27
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Sheltie Club CZ pořádá v neděli 10. května v Opatovicích nad Labem Mistrovství ČR šeltií v agility.

Čtěte dále
Publikováno: 8.4.2015 10:20:23
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Boxerklub ČR - územní pobočka Brno pořáda v sobotu 11. dubna Den boxera s nácvikem na svod dorostu, zkoušku chovnosti a výběrovou bonitaci, který se uskuteční na kynologickém cvičišti v Bystřici nad Pernštejnem.

Čtěte dále
Publikováno: 7.4.2015 11:01:49
Kategorie: Výcvik a sport
<<<123>>>