Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>
Jméno prezidenta ČMKU je známo!

V sobotu 28. března zvolila XIII. Valná hromada ČMKU své předsednictvo, a tak i svého prezidenta. Stal se jím opět MVDr. Lubomír Široký. Členy předsednictva ČMKU pak byli zvoleni: Jana Kudrnáčová, Iveta Nováková, Jiří Janda, Miloslav Kašpar, Ing. Jan Kubeš, Ing. Pavel Pletka, Miroslav Václavík a Otakar Vondrouš. A do dozorčí rady: Petra Márová, Helena Matějeková, Milan Krinke, Ing. Radim Fiala a Petr Kalaš.

  

Gratulujeme! Více o Valné hromadě ČMKU a novém předsednictvu vám přineseme v PPČ č. 5.

Publikováno: 30.3.2015 10:16:28
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Český kynologický svaz vás zve na Mezinárodní výstavu psů všech plemen která je pořádaná pod záštitou Mezinárodní kynologické federace - FCI ve dnech

2. - 3. května 2015 v PVA EXPO Praha, Beranových 667, Praha 9 - Letňany

III. uzávěrka - 27. 3. 2015

Čtěte dále
Publikováno: 26.3.2015 15:03:52
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP

Časopis pes přítel člověka je tu pro vás, naše čtenáře, a vaše příběhy. První příběh je vyprávěním Kateřiny Mráčkové o její fence Nině, které v dorosteneckém věku při mírném průjmu vyhřezl konečník, a je příběhem i o tom, že pro svého nejlepšího přítele uděláme cokoli, a nejtěžší je jen v sobě najít sílu a nevzdat se. Že se to ve dvou lépe táhne? To rozhodně! A s pomocí veterináře, kterému důvěřujeme, jde vše úplně nejlépe. Léčba však není nikterak rychlá a ze strany majitele vyžaduje velkou pečlivost a sílu. A příběh druhý nám přiblíží život se psem postiženým epilepsií. Ve dvou letech propukl u šeltie Jitky Kropáčkové první záchvat.

Čtěte dále
Publikováno: 26.3.2015 11:19:03
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Interclub Orient pekinéz a japan-chin uspořádal v neděli 15. března v Praze – Dolních Počernicích klubovou výstavu s udělováním titulu Klubový vítěz. Majitelé přihlásili 41 pekinézů a 33 japan-chinů. Posuzovala paní Hana Ahrens z Rakouska. Vítězem plemene pekingský palácový psík se stal Timothy Černý démant majitelky I. Dosedělové, i japan-chinů vyhrál Simsalachin Poeto Mohito majitelky H. Janíčkové.

Čtěte dále
Publikováno: 26.3.2015 10:50:21
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

První z výběrových soutěží na mistrovství republiky v ZVV3 se konala první jarní den v Rakovníku, a to za účasti deseti psů a jejich psovodů – z toho bylo osm německých ovčáků, jeden velký knírač, jeden chodský pes. Na prvním místě skončil Josef Králík a jeho fenka německého ovčáka Rea z Dvořákova sadu (90, 74, 89 – 253 bodů), která měla zároveň i nejlepší obranu.

Čtěte dále
Publikováno: 25.3.2015 8:24:34
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Boxerklub ČR - územní pobočka Brno pořádá v sobotu 28. března od 9:00 hodin v areálu KK Brno - Rybníček první letošní Den boxera pro milovníky tohoto plemene.

Čtěte dále
Publikováno: 23.3.2015 12:53:26
Kategorie: Výcvik a sport

Sportovní kynologie není výsostnou doménou jen belgických ovčáků malinois či německých ovčáků. Pokud se narodí skvělý pes a vede jej psovod, který ví, co dělá, má pro svého psa cit a zná jeho povahu, je to dokonalá souhra, za kterou jsou pak i výsledky na závodním poli. A přesně tak to funguje i mezi Ingrid Butorovou a její Morkou. Maliňák? Nikoli, Morka (Erssinta Eminentia Sibra) je briard! Jak se pracuje s briardem, co všechno už spolu Ingrid a Morka dokázaly, si můžete přečíst v rozhovoru v čísle 4! A budete se divit, čím vším si spolu tyto dvě dámy prošly…

Čtěte dále
Publikováno: 23.3.2015 12:09:22
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Dubnové číslo časopisu Pes přítel člověka je opět plné zajímavých rozhovorů, vašich příběhů i skvělých tipů, jak vyplnit náš společný čas se psem. V novém seriálu agility se dozvíte, jak správně psa motivovat k běhu, a pro ty pokročilé otevíráme téma nad jiné diskutované – zóny! Sbíhat, nebo zastavovat? V seriálu o dogdancingu vás naučíme nové cviky pomocí názorné fotogalerie. Pokud chcete vyzkoušet dogfrisbee nebo canicross, je jedno, jakého plemene je váš pes. Nevěříte? Možná vás přesvědčí právě naše rozhovory. Velký portrét a množství rozhovorů s chovateli a výcvikáři jsou věnovány oblíbenému a půvabnému ovčáckému plemeni – šeltii. S jarem máme mnozí spojená slova úklid (a proč tedy ne – proč neuklidit a nedezinfikovat i příbytky psů?) a naši psi si možná zase neradi vybaví klíšťata… I to jsou naše další velká témata v novém čísle PPČ! Nenechte si jej ujít!

Čtěte dále
Publikováno: 20.3.2015 9:14:21
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

ZKO Nový Malín a Policie České republiky vás zve na 19. ročník stopařského přeboru, který se bude konat ve dnech 24. - 26. dubna v areálu ZKO v Novém Malíně.

Čtěte dále
Publikováno: 19.3.2015 9:02:27
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Pro každého z nás je nejhorší noční můrou spojení čtyř slov: „Váš pes má rakovinu.“ Realita je tvrdá, nezbývá, než se s danou skutečností vyrovnat a pokusit se zorientovat tak, abychom svému kamarádovi co nejvíce pomohli. Udává se, že rakovinou onemocní jeden ze tří psů, bez ohledu na to, zda jde o čistokrevného jedince, nebo křížence, o psa, nebo fenu. Některá plemena, jako například dogy, bernardýni, boxeři, bostonští teriéři a zlatí retrívři, jsou považována za vysoce riziková. Onemocnění se může objevit v každém věku, ale nejčastěji se vyskytuje u psů starších. Obecně jsou uváděny tyto varovné příznaky, které mohou signalizovat, že pes onemocněl rakovinou:

Čtěte dále
Publikováno: 16.3.2015 7:56:43
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
<<<123>>>