Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Italský chrtík je sice nejmenší ze skupiny chrtů, na dostihové dráze je však nepřehlédnutelný a je plnokrevným chrtem stejně jako jeho větší příbuzní. Má milou a něžnou povahu, která ho předurčuje být především společníkem, není to však pes pouze na gauč. Pro svou houževnatost, nadšení pro pohyb a silný lovecký pud se stává oblíbenějším dostihovým i coursingovým psem. Renata Mildner se se svým italským chrtíkem Braienem De Marte Moor úspěšně zúčastňuje dostihů i výstav a je přesvědčena, že chrtík není pes do kabelky.

Čtěte dále
Publikováno: 27.11.2014 11:08:55
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Dostihy

Malý knírač je to univerzální pes – pracant i skvělý společník, neúplatný hlídač a výborný rodinný pes. Většina majitelů nevýstavních kníračů nebo i teriérů nechce svého psa trimovat z důvodu větší pracnosti a vyšší ceny za úpravu. Malý knírač stejně jako i ostatní malá plemena zarůstá velmi rychle. Proto když chcete vidět svého psa vždy krásně upraveného, je potřeba navštěvovat salon pravidelně jednou za 4-5 týdnů.

Čtěte dále
Publikováno: 27.11.2014 11:02:16
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: II. skupina

Měla jsem jasnou představu, co vám chci ve svém úvodníku napsat, ale… Včera jsem dostala smutný dopis od jedné naší čtenářky, a tak se mi mnohé věci již zdají nedůležité, nepodstatné… Ostatně posuďte sami. „Dobrý den, včera mi umřel pejsek. Přivezla jsem si ho minulý rok na podzim od jedné paní z Čáslavi, zřejmě množitelky. Měl to být pražský krysařík bez PP, ale postupem času z něho vyrostlo spíš cosi jako vipet. Pejsek byl už tehdy evidentně nemocný, ale znáte to – láska na první pohled. Přivezla jsem si ho domů a dala jsem mu jméno Sorbon. Už první návštěva u veterináře nedopadla dobře. Měl svrab, museli jsme mu dávat probiotika atd. Po čase se zdálo, že se ze všeho dostal. Ale už od léta se jeho stav zhoršoval, protože měl problémy se zády a měl vyhřezlou ploténku. I když nebyl možná zrovna moc chytrý a uměl jen přivolání, byl to hrozně empatický pejsek. Dokázal se vcítit do každé situace.

Čtěte dále
Publikováno: 26.11.2014 17:07:22
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
Máte doma kavalíra?

Učaroval vám svou povahou, očima právě kavalír King Charles španěl? Je pro vás tím nejlepším psím společníkem, anebo i sportovcem? Do chystaného portrétu tohoto plemene nám můžete poslat fotografie právě toho svého! Často se ptáte, zda je možné, aby právě váš pes, nebo vaše fotografie byli na naší titulní straně. Stačí splnit základné předpoklady – koncepce na výšku, velikost a kvalita fotografie a ještě kousek něčeho, co prostě zaujme…  Pokud máte kvalitní fotografie jak ze svých všedních chvilek či sportovních kolbištích právě s kavalírem, zašlete nám je na adresu redakce@pespritelcloveka.cz.

Ilustrační foto: M. Čermáková

Publikováno: 26.11.2014 11:59:54
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: IX. skupina

„Vlastním dvouletého jorkšírského teriéra Dustina, který je důkazem, že i s tímto malým pejskem se dá úspěšně cvičit“ – říká Petra Raabová. „Dustin není úplně výstavní, maličko přerostl a jeho ouška připomínají plachtičky, takže vypadá víc jako voříšek než čistokrevný jorkšír. Pro mě je ale důležitá jeho povaha. Je neskutečně chytrý a temperamentní, někdy dokonce až hyperaktivní. Věnujeme se spolu mnohým aktivitám. První z nich je dogdancing, který Dustina moc baví a rád se učí novým cvikům. Dále trénujeme agility, které naprosto miluje, proto si je taky občas běhá po svém. Letos jsme se začali věnovat dokonce sportovní kynologii. Zpočátku jsem s ním chtěla cvičit jen základní poslušnost, zkrátka jen aby přiběhl na zavolání a zvládal základní povely. Jenže pak nás to oba chytilo natolik, že jsme začali mířit trošku výš. Řekla jsem si, že zkusíme první zkoušku, a to ZOP.“

Čtěte dále
Publikováno: 25.11.2014 9:09:09
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Ve čtvrtek 11. prosince od 15 hodin se v útulku na Vršavě uskuteční tradiční událost VÁNOCE V ÚTULKU, která má za cíl podpořit zvířata v nouzi. Akci organizuje Němá tvář ve spolupráci s 5. ZŠ (Základní Škola Komenského II.).

Čtěte dále
Publikováno: 21.11.2014 11:08:49
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Český Dog Racing Klub vás zve na Mikulášský hobby závod v racingu, který se uskuteční v sobotu 6. 12. v ZKO Starý Hloubětín, Praha 9.

Čtěte dále
Publikováno: 21.11.2014 10:36:37
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Coursing

Čas sváteční se blíží, nastává doba shonu a stresu, ale taky příjemných povinností pro své blízké i své čtyřnohé miláčky. Zkuste trochu zvolnit a přečtěte si nové číslo Psa, časopis plný zajímavého – nejen vánočního – čtení. Tématem měsíce jsou Vánoce – přinášíme vám tipy, jak letošní svátky zpříjemnit vašemu mazlíčkovi, i jaká možná nebezpečí na něj mohou o svátcích číhat. Plemenem měsíce je elegantní Flat coated retrívr, který dostal v tomto čísle velký prostor díky jeho všestrannosti a stále větší oblíbenosti. Veterina se věnuje imunitě, pokračuje seriál o etologii a ve velké fotoreportáži se ohlédneme za Evropskou výstavou, která se konala koncem října v Brně. Čekají vás také zajímavé reportáže a rozhovory ze všech oblastí kynologie, ostatně posuďte sami!

Čtěte dále
Publikováno: 20.11.2014 13:53:42
Kategorie: Výcvik a sport

Byli vaši pejsci po celý rok hodní? Nebo máte doma psího zlobivce? Ať už je to tak či onak, vezměte je v sobotu na tradiční Mikulášskou pro všechny hodné (i zlobivé) pejsky do Helppesu.

Čtěte dále
Publikováno: 20.11.2014 11:13:47
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie

V čísle 5/2014 jsme vyhlásili soutěž Šťastný útulkáč, do které jste nám měli zaslat svůj příběh, jak jste „potkali“ psa z útulku, zda jste mu poskytli domov či jste mu změnili osud k lepšímu jinak. Měli jste nám napsat, co jste spolu zažili a překonali a jak pes z útulku změnil právě váš život. A pomohli jste tak rovnou dvakrát: Sami jste si mohli zvolit útulek, depozitum či spolek, který si zaslouží odměnu v podobě krmení, šamponků... Všechny soutěžní příběhy najdete na http:// www.dovolena-se-psem.cz, některé jsme otiskli v našem časopise. Děkujeme všem za jejich soutěžní příspěvky a především za to, že nebyli a nejsou lhostejní k psímu smutku a bolesti. Určitě vaše příběhy inspirují další lidičky, aby se nebáli vzít si psa z útulku.

Čtěte dále
Publikováno: 13.11.2014 14:19:21
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
<<<123>>>