Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Beagle club ČR pořádá v neděli 12. října v jezdecké hale Skály u Rýmařova Mistrovství republiky bíglů v agility s vloženým mistrovským závodem bíglů-veteránů.

Čtěte dále
Publikováno: 23.9.2014 9:42:05
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Ano, to vše najdete v našem časopise Pes přítel člověka č. 9. Mistrovství německých ovčáků je oslavou tohoto stále impozantního, všestranného a pracovního plemene.  Reportáž z něj pohledem zkušené závodnice a hlavně uznávané rozhodčí, pro vás napsala Renata Machová. A my jsme vyzpovídali vítěze tohoto prestižního klání Marka Černého a druhého Václava Ouško. dozvíte se, mimo jiné, proč mají vlastně německé ovčáky a nikoli belgické, a víte, podle čeho si Marek Černý vybral ze štěňat právě Orexe?

Čtěte dále
Publikováno: 19.9.2014 9:06:43
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

V sobotu 13. září se v zámeckem parku v Čatolovicích konala Klubová výstava Klubu saharských chrtů, na kterou bylo přihlášených 9 azavaků a 9 jedinců plemene sloughi. Posuzoval F. Bouček.

Čtěte dále
Publikováno: 18.9.2014 15:07:47
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Ráda bych se s vámi podělila o příběh mého pejska. Nessinka je maličká kříženka jorkšíra a maltézáčka. Už od mala se s ní osud nemazlil. Narodila se u množitele, který když štěňata neudal, naházel je do lesa. Nessince a jejím sourozencům nezbylo, než se živit jak sami uměli. Z lesa tak podnikali výpravy do vesnice, kde sbírali odpadky. Nebezpečí na ně číhalo všude, lidé je od sebe odháněli, protože byli špinaví a nemocní. Postupně tak získávali k lidem větší a větší nedůvěru.

Čtěte dále
Publikováno: 18.9.2014 14:17:34
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

V sobotu 6. září se v Pardubicích-Nemošicích konala klubová výstava šeltií bez zadáváni titulu Klubový vítěz, kterou pořádal Sheltie Club ČR. Posuzovala MVDr. E. Fialová. Titul vítěze plemene si odnesla fena ze třídy mladých Cheryl Bony Dux majitelky K. Skalové.

Čtěte dále
Publikováno: 18.9.2014 13:32:50
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Tento pátek (19. září) je poslední uzáverka na podzimní výstavu Double CACIB Prague Expo Dog, která se uskuteční ve dnech 1.-2. listopadu 2014 na Výstavišti v Praze - Letňanech.

Čtěte dále
Publikováno: 18.9.2014 13:20:48
Kategorie: Výcvik a sport

Už několik let spolupracují některé chovatelské kluby s naším časopisem. Pořádají pravidelně svoje klubové akce, převážně výstavy, ze kterých vám přinášíme reportáže všetně fotogalerií vítězů tříd. V čísle 9 najdete reporty Interklubu Orient pekinéz a japan-chin, Klubu francouzských buldočků, Klubu ruských a asijských ovčáckých psů a Shar-pei klubu ČR.

Čtěte dále
Publikováno: 18.9.2014 13:15:03
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

„Co je to obrana? Nedílnou součástí všestranných zkoušek podle NZŘ i podle MZŘ IPO je přezkušování psů v obraně. Abychom se mohli na všestrannou zkoušku přihlásit, musíme svého psa nejprve na tuto zkoušku dobře připravit, a to nejen ve stopování a v poslušnosti, ale i v obraně. Někteří z vás určitě namítnou, že vašeho psa vám připraví figurant, za kterým možná i daleko dojíždíte. Samozřejmě, že figurant hraje v nácviku obrany podstatnou roli, ale úloha psovoda v obraně je nezastupitelná!“ takový je úvod nového seriálu od mistra sportu Ladislava Macha. „Chcete-li svého psa v obraně kvalitně připravit, je zapotřebí jejímu nácviku také porozumět.“

Čtěte dále
Publikováno: 17.9.2014 8:46:04
Kategorie: Výcvik a sport
Zlato z MS v agility putuje do České republiky!

Zlato z MS v agility putuje do České republiky!
A to zásluhou Martiny Klimešové, která se svou Kiki zvítězila v kategorii medium na MS FCI agility v Lucembursku. Gratulujeme!

Publikováno: 17.9.2014 8:44:30
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Patterdale teriér patří doposud mezi plemena neuznaná F.C.I., ale uznávaná pro svou pracovitost, temperament a tvrdost. Ostatně taková je i Enny Luboše Nergla. Díky nim mnozí již vědí nejen jak patík vypadá, ale dokáže pracovat…

Čtěte dále
Publikováno: 16.9.2014 9:04:08
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ
<<<123>>>