Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Letošní Mezinárodní mistrovství Českého klubu německého ovčáka se konalo ve dnech 3. až 5. července v Kroměříži a zúčastnilo se ho 53 závodníků. Již několik dní předem byly předpovědi jasné – čekají nás extrémně vysoké teploty, a opravdu oba dva dny bylo plus minus 35 stupňů ve stínu. Naštěstí všichni účastníci i diváci přečkali toto počasí ve zdraví. Jaké byly k vidění výkony a kdo tento prestižní závod vyhrál? A kdo nás bude reprezentovat na letošním mistrovství světa německých ovčáků?

Čtěte dále
Publikováno: 3.8.2015 10:31:17
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Jde o specifický proces na kůži psů, který kromě označení hot spot, tedy „horké místo“, označujeme také termínem pyotraumatická dermatitida, akutní mokvavá dermatitida nebo například letní zánět kůže. V tomto období VELMI aktuální problém, trápící nejednoho psa a jeho majitele.

Čtěte dále
Publikováno: 31.7.2015 10:15:35
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

„Porod začíná rytmickými stahy, které se peristalticky šíří od konců děložních rohů k děložnímu krčku, přičemž se intenzita směrem ke krčku snižuje. Stahy se opakují v určitých intervalech, které jsou na počátku porodu delší a v jeho dalším průběhu se stále více zkracují. Přestávky mezi stahy jsou nutné, bez nich by plody mohly v důsledku přerušení zásobování kyslíkem odumřít." A náš spolupracující MVDr. Milan Štourač, autor tohoto materiálu, si dal nelehký úkol – aby podle jeho textu mohl fenu odrodit každý chovatel.

Čtěte dále
Publikováno: 29.7.2015 10:18:19
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Do čísla 9 Pes přítel člověka připravujeme velké téma - OBOJKY.

Nechce nám také vy zkusit odpovědět na otázky, které jsme položili několika kynologům?

Čtěte dále
Publikováno: 29.7.2015 9:44:15
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

ZKO Velešín U letiště pořádá 2. ročník závodu Pohár města Velešína, který se uskuteční o víkendu 22. - 23. srpna v kategoriích ZZO, ZVV1, IPO3 a Stopařský speciál.

Čtěte dále
Publikováno: 28.7.2015 9:18:31
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Shiba klub ČR pořádá v neděli 13. září v KK MSKS Zbraslav u Brna klubovou výstavu.

Čtěte dále
Publikováno: 28.7.2015 9:16:52
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Srdečně Vás zveme na Duo výstavu voříšků a psů bez PP spojenou s přehlídkou pejsků s PP, s agility a sranda závodem, pořádanou ve dnech 15. - 16. srpna v areálu Hotelu Horník v malebném prostředí Vysočiny na Třech Studních.

Čtěte dále
Publikováno: 28.7.2015 9:14:33
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Moravskoslezský bulldog-mops klub pořádá v sobotu 5. září v Brně klubovou výstavu.

Čtěte dále
Publikováno: 28.7.2015 9:11:43
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Pro mnohé možná překvapivá otázka, pro jiné námět k mnohohodinové diskusi… Ale začněme popořádku – co jsou (či mají být) pamlsky? Jak napovídá už název – pamlsky, mlsky –, má to být něco příjemného pro psí tlamu našeho kamaráda. Takže ač to mnozí nechtějí slyšet, pamlsek, který psovi nechutná a který nechce, prostě už pamlsek není!

Čtěte dále
Publikováno: 27.7.2015 9:35:18
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Seriál o dogdancingu pokračuje dalším dílem i v čísle 8, které je ode dneška v prodeji. Věnujeme se v něm návodu, jak psa naučit couvání před psovodem pomocí targetu na podlaze. V čísle 7 jsme přinesli rozhovor s Maruškou Trauškeovou, která na MČR juniorů v dogdancingu, které se konalo v sobotu 7. června v České Třebové, vyhrála s chodským psem Arlinem Preberry kategorii Heelwork a v kategorii Freestyle skončila druhá.

Čtěte dále
Publikováno: 24.7.2015 14:27:07
Kategorie: Výcvik a sport
<<<123>>>