Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Mistrovství světa stopařů FCI se konalo ve dnech 14.– 17. května v Dmitrově, což je městečko ležící severně od Moskvy, zhruba 60 km od o mezinárodního letiště Šeremeťjevo. Českou republiku reprezentovala Tatjana Burianová se svou fenkou německého ovčáka Hikary Venušina sopka a Irena Zemanová také s fenkou německého ovčáka, Bonny z Nedvězího dvora. Vedoucím týmu byl Jiří Lasík,  předseda výcvikové komise ČKS.

Čtěte dále
Publikováno: 22.5.2015 14:03:47
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

IPO Mistrovství světa dobrmanů proběhlo 15. – 17. května v Arlöv ve Švédsku. Z České republiky odjely hned dvě výpravy. Za tým Dobrman klubu České republiky Josef Okáník a Criss Royal Dux a Pavel Pluhař se psem Idar Gumby. Moravskoslezský dobrman klub vyslal hned 5 závodníků: Luděk Šilhavý a Harlequin Gumby (obhájci loňský titulu Mistra světa), Mgr. Daniela Cahová a Juliette Josephine Alary Aslar, Luďka Kadeřábková s fenou Grynia Black Sagita, Karolina Kočová se psem Russkaja Mechta Krutoi Kozak a konečně Roman Tkačuk s fenou Krystal Kassey Alary Aslar. Rozhodčí: Leif Harder (DK) – A, Tero Oravasaari (FI) – B a Willi Cohnen (D) – C.

Čtěte dále
Publikováno: 22.5.2015 14:01:00
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Mistrovství světa boxerů proběhlo o víkendu 9. – 10. května v Belgii v Luingne. V kategorii IPO1 bylo přihlášeno 13 závodníků, v kategorii IPO2 jeden závodník a v nejvyšší kategorii IPO3 pak 27 závodníků. A jak se dařilo našim, kteří nastoupili jen v nejvyšší kategorii?

Čtěte dále
Publikováno: 22.5.2015 13:58:21
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Wolfhound klub pořádá o víkendu 30. - 31. května Speciální výstavu chrtů a jubilejní klubovou výstavu irských vlkodavů na zámku Náměšť nad Oslavou.

Čtěte dále
Publikováno: 22.5.2015 10:02:47
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Nové číslo PPČ je opět nabité informacemi a tipy, jak volný čas se psem smysluplně využít. Plemenem na tento měsíc se proto stal elegantní americký kokršpaněl, se kterým je možné se věnovat všem psím sportům, jak vás o tom přesvědčí velký portrét s množstvím nádherných fotografií a rozhovory s chovateli. V rubrice Chov pokračujeme tématem březosti (i falešné), seriál o agility pro začátečníky i pokročilé přináší nové parkúry zaměřené na trénink finišování, a v seriálu o dogdancingu se naučíte, co je to targeting. Dále na vás čekají reportáže ze stopařského závodu, ze závodu v canicrossu i z mezinárodní výstavy v Praze, příběhy, rady, zkušenosti a množství rozhovorů. Nenechte si toto číslo ujít. Právě v prodeji!

Čtěte dále
Publikováno: 22.5.2015 9:24:25
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Klub francouzských buldočků Praha pořádá v sobotu 26. září ve Zloníně u Měšic 37. klubovou výstavu.

Čtěte dále
Publikováno: 19.5.2015 10:01:39
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Moravskoslezský bulldog - mops klub pořádá v sobotu 11. července na zámku Loučeň klubovou výstavu bez zadávání titulu Klubový vítěz.

Čtěte dále
Publikováno: 19.5.2015 9:57:45
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Je to už 11 měsíců, co se ztratil tento barzoj. Prosíme opětovně o pomoc při hledání.

Slyší na jméno VIKTOR, VIKOUŠ, je mu
5 let, měří 85 cm a váží 38 kg

Čtěte dále
Publikováno: 18.5.2015 9:46:05
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Briard klub České republiky pořádal v neděli 26. dubna v Netolicích klubovou výstavu, na kterou bylo přihlášeno 58 psů a fen obou barev. Pozvání přijala polská rozhodčí Anna Kochan. Vítězem výstavy se stal Taboo Dalido majitelky Daniely Kellovské.

Čtěte dále
Publikováno: 15.5.2015 12:11:52
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Tak a už je za námi. Druhý ročník Velkého závodu pro malá plemena o brněnskou jitrničku. V některých ohledech byl stejný, jako všechny ostatní závody. Někomu se dařilo, někomu ne. Něčí pes se rozhodl, se spolupracovat nebude, některému psu to pokazil psovod. Rozhodčí rozhodovali podle někoho spravedlivě, podle jiného přísně, někdo byl rád, že nějakou chybku třeba odpustili. Někdo si myslel, že měl dostat bodů víc, jiný byl rád, že mu to vyšlo aspoň tak. Tak už to na závodech chodí.

Čtěte dále
Publikováno: 15.5.2015 11:58:16
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ
<<<123>>>