Výcvik a sport

V nejobsáhlejší kategorii těchto stránek se vás budeme snažit seznámit s výcvikem a psími sporty. U psích sportů vás seznámíme s historií a jednotlivé sporty se vám budeme snažit co nejvíce přiblížit. Naleznete zde odkazy organizací, které jednotlivé sporty zaštiťují, pokusíme se vám přiblížit jak začít a co musíte splnit, abyste mohli v jednotlivých sportech závodit. Čeká vás dělení do jednotlivých kategorií a také seznámení se zadávanými tituly.

Věříme, že pro vás budou tyto informace přínosem!

<<<123>>>

Odpověď nejen na tuto otázku najdete v rozhovoru s Josefem Škůrkem, který vám přinášíme v PPČ č. 8, které je ještě v prodeji. A jaká je vlastně stručná historie velškorgi pembroke coby pasteveckého plemene?

Čtěte dále
Publikováno: 14.8.2015 7:37:02
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Pasení

„Již víme, že jakákoli změna síly stisku má svoji příčinu, a pokud ke změně stisku dochází, neměli bychom tuto skutečnost přejít bez povšimnutí. Při kousání na místě se nedostatečná síla zákusu nemusí výrazně projevit. Projeví se však v okamžiku, kdy pes kouše na pohybujícího se figuranta. A to tím více, čím rychleji pes naskočí na rukáv nebo klínové kousadlo. Nad příčinou je zapotřebí se včas zamyslet a této skutečnosti přizpůsobit výcvik.“ A právě to jsou témata článku mistra sportu, Ladislava Macha v PPČ č. 8.

Čtěte dále
Publikováno: 12.8.2015 7:26:44
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

To je téma našeho úvodního materiálu, kdy vás postupně provedeme zkouškami. A představíme si zrovna i postupovou zkoušku 1. stupně divize F – Freestyle. Jaký je jejich obsah? Co nesmíme při přípravě na zkoušku opomenout? A naučíme vás i nový cvik!

Čtěte dále
Publikováno: 10.8.2015 15:21:19
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Tanec se psem

Našim reprezentantům s agility pro letošní rok jsme položili tyto otázky:
1) Jaký je váš názor na systém výběru reprezentace na MS?
2) Jak často se svým psem trénujete a máte nějaký tréninkový plán?
3) Existuje nějaký váš vysněný pes (plemeno, barva aj.), kterého si jednou chcete pořídit?

Čtěte dále
Publikováno: 7.8.2015 11:02:37
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Odložení psa na startu je téma, které trápí nejednoho agiliťáka. Spousta psů má problémy zůstat na startu, pokušení je příliš velké a trénink odložení probíhal buď nedostatečně, nebo ne zcela správně. Jenže tento prvek je pro následné závodění a trénování klíčový. Bez náskoku se někdy neobejdeme, potřebujeme se dostat do určité pozice před samostatným vystartováním.

Čtěte dále
Publikováno: 7.8.2015 10:59:13
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Helppes - Centrum výcviku psů pro postižené o.p.s. pořádá v sobotu 12. září od 10:30 hodin ve svém výcvikovém areálu v Praze 5 - Motole Superden spojený se psími promocemi asistenčních psů. Všichni jste srdečně zváni!

Čtěte dále
Publikováno: 6.8.2015 12:52:42
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie

Letošní Mezinárodní mistrovství Českého klubu německého ovčáka se konalo ve dnech 3. až 5. července v Kroměříži a zúčastnilo se ho 53 závodníků. Již několik dní předem byly předpovědi jasné – čekají nás extrémně vysoké teploty, a opravdu oba dva dny bylo plus minus 35 stupňů ve stínu. Naštěstí všichni účastníci i diváci přečkali toto počasí ve zdraví. Jaké byly k vidění výkony a kdo tento prestižní závod vyhrál? A kdo nás bude reprezentovat na letošním mistrovství světa německých ovčáků?

Čtěte dále
Publikováno: 3.8.2015 10:31:17
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

ZKO Velešín U letiště pořádá 2. ročník závodu Pohár města Velešína, který se uskuteční o víkendu 22. - 23. srpna v kategoriích ZZO, ZVV1, IPO3 a Stopařský speciál.

Čtěte dále
Publikováno: 28.7.2015 9:18:31
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Seriál o dogdancingu pokračuje dalším dílem i v čísle 8, které je ode dneška v prodeji. Věnujeme se v něm návodu, jak psa naučit couvání před psovodem pomocí targetu na podlaze. V čísle 7 jsme přinesli rozhovor s Maruškou Trauškeovou, která na MČR juniorů v dogdancingu, které se konalo v sobotu 7. června v České Třebové, vyhrála s chodským psem Arlinem Preberry kategorii Heelwork a v kategorii Freestyle skončila druhá.

Čtěte dále
Publikováno: 24.7.2015 14:27:07
Kategorie: Výcvik a sport

O víkendu 12. a 13. září se v areálu Biřička v Hradci Králové uskuteční závod individuálních disciplín psích spřežení Canicross Okolo Hradce.

Čtěte dále
Publikováno: 20.7.2015 11:03:41
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Mushing
<<<123>>>