Výcvik a sport

V nejobsáhlejší kategorii těchto stránek se vás budeme snažit seznámit s výcvikem a psími sporty. U psích sportů vás seznámíme s historií a jednotlivé sporty se vám budeme snažit co nejvíce přiblížit. Naleznete zde odkazy organizací, které jednotlivé sporty zaštiťují, pokusíme se vám přiblížit jak začít a co musíte splnit, abyste mohli v jednotlivých sportech závodit. Čeká vás dělení do jednotlivých kategorií a také seznámení se zadávanými tituly.

Věříme, že pro vás budou tyto informace přínosem!

<<<123>>>

Hledáme domov pro křížence německého ovčáka Rexe. Je to velmi mladý energický pes (asi 1 rok), přátelský k lidem, výchovou téměř nepoznamenán, ale rychle se učí. Nezná styk se psy, venku si některých nevšímá, na některé vrčí, na vodítku netahá. Vhodný pro pejskaře s trochou zkušeností.

Čtěte dále
Publikováno: 17.7.2017 9:19:10
Kategorie: Výcvik a sport
Odešel Josef Němec

13.7.2017 
Dne 13. července zemřel ve věku 87 let Josef Němec. Byl jednou z nejvýraznějších osobností české kynologie. Jeho jméno je nejvíce spojeno s loveckými psy, zvláště pak s plemeny ohařů.
Byl dlouholetým předsedou Českého pointer a setter klubu a předsedou Kynologické komise ČMMJ. Velmi se zasloužil o založení Českomoravské kynologické unie a byl po nějakou dobu jejím předsedou. Byl vynikajícím všestranným rozhodčím pro posuzování výkonu loveckých psů a jedním z našich prvních rozhodčích pro posuzování exteriéru všech skupin plemen.
Choval celou řadu plemen, nejblíže ale měl k anglickým a irským setrům. Jeho chovatelská stanice z Podřipských polí byla synonymem pro kvalitní odchovy jak z pohledu výkonu, tak exteriéru.
Hlavně to ale byl vynikající přítel se smyslem pro humor a snahou pomoci a poradit těm méně zkušeným.
Čest jeho památce.
Vladimíra TICHÁ

Publikováno: 14.7.2017 10:21:05
Kategorie: Výcvik a sport

Základem jakékoli práce se psem je PRÁCE PRO ALFA psovoda. ALFA psovod je člověk, pro něhož pes pracuje rád, obdivuje ho, vzhlíží k němu a důvěřuje mu – prostě oba jsou týmem, jeden druhému dobrým parťákem. Důvěra se musí budovat dlouho, bázeň se získává rychle. Kdo je příliš netrpělivý, nikdy dobrým ovčákem nebude. Být „ALFA“ je otázkou přístupu! Když je daný člověk sebevědomý, důstojný, spravedlivý, inteligentní a má u ostatních přirozenou autoritu, pes to okamžitě vycítí – takhle se k němu chovala jeho matka. Zkušený pejskař hodně používá intonaci hlasu a výraz očí k tomu, aby pes pochopil, že dosáhne toho, co chce. Je klidný a jemný, ale důsledný, milující, ale přísný, a to všechno najednou. Všichni psi se k takovému člověku okamžitě chovají submisivně, protože všichni instinktivně respektují ALFU, když se s ním setkají.  „Slabý“ psovod dobře psa ovládat nebude, dokud nepochopí, proč s ním pes nespolupracuje. Je to třeba zjistit a poučit se z toho. Většinou jsou k tomu tři důvody: chybějící respekt a uznání; postupná ztráta důvěry a nedostatečná oddanost.“ Úvodní řádky velmi podnětného článku, který je pasení se psem, ale jak sami vidíte, není JEN o něm. Napsal jej Radko Loučka a vy jej najdete v aktuálním čísle našeho časopisu Pes přítel člověka č. 7, které je ještě v prodeji!

Čtěte dále
Publikováno: 10.7.2017 16:10:35
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Pasení

Ve dnech 16. – 18. června proběhlo Mistrovství České republiky všech plemen podle IPO3 již tradičně ve sportovním areálu Pod Lipou v Roudnici nad Labem, Vědomice a tradičně pod taktovkou Václava Kejře a jeho týmu. Obrovský dík a respekt k letitému pořadateli nejen této prestižní akce! Z výběrových závodů se na MR probojovalo 53 závodníků, svou účast si loňským vítězstvím zajistil Vladislav Glogar a na dvě zelené karty za plemena beauceron a belgický ovčák. Mistrovství posoudili zkušení rozhodčí: stopy Jiří Kolář, poslušnost Ing. Miroslav Ulč, obran a postu hlavního rozhodčího se ujal MUDr. Jiří Tichý. Pomocný rozhodčím byla Ing. Jitka Jozová.  Role figurantů připadla trojici: Josef Kubec, Jiří Mach a Jan Kuncl (náhradník).

Čtěte dále
Publikováno: 19.6.2017 11:17:29
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Mistrovství ČR ve sportovní kynologii se koná zítra a v neděli ve sportovním areálu Pod Lipou

Program: Sobota 7-17 hod: poslušnost a obrana, neděle 7-15 hod: poslušnost a obrana
Pachové práce na pozemcích Astur Straškov
Rozhodčí: A - Jiří Kolář, B- Ing. Miroslav Ulč, C- MUDr. Jiří Tichý (hlavní rozhodčí), Ing. Jitka Jozová (pomocný rozhodčí)
Figuranti: Josef Kubec, Jiří Mach, Jan Kuncl (náhradník)
Vedoucí: Václav Kejř

Čtěte dále
Publikováno: 16.6.2017 9:46:55
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

ČMKU pořádá pro všechny šikovné juniory Junior Open ČMKU v areálu MSKS Zbraslav u Brna.

Soutěžní kategorie:
Všestrannost
– IPO1, ZVV1, ZZO, ZZO1, FPR1
KJ Brno: ZOP, ZPU1 (obojí s možností splnění zkoušky)
Junior handling: I. kategorie děti do 13 let, II. kategorie junioři 13-17 let
Agility: SA, MA, LA, další rozdělení podle věku: I. kategorie děti do 14 let, II. kategorie junioři 14-18 let
Všechny kategorie absolvují dva běhy – Jumping a Open, výsledky se počítají z jejich součtů
Dogfrisbee: dogdartbee, paralelní timetrial

Čtěte dále
Publikováno: 16.6.2017 8:50:59
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

ČMKU pořádá pro všechny šikovné juniory do 18 let soutěž Junior Open ČMKU. Akce proběhne ve dnech 17. - 18. června v areálu MSKS Zbraslav u Brna.

Čtěte dále
Publikováno: 5.6.2017 9:49:52
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Vodní záchranařina se psy z. s. vás srdečně zve na výcvikový tábor na Slapech ve dnech 2.-9. července.

Čtěte dále
Publikováno: 2.6.2017 14:12:24
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Záchranářský výcvik

To je další z cviků dovedností, které vás naučí naše spolupracovnice Pavla Balajková a její border kolie v dalším dílu fotoseriálu s názvem Jak na to v našem aktuálním čísle 6. Jak tedy na "Drž a pusť!"? Jednou z nejoblíbenějších her je určitě přetahování se o hračku. Jelikož je to hra, měla by mít svá pravidla, a ta by měl určovat majitel psa. Někdy je tomu naopak: pejsek si určuje, s kým si bude hrát a určí si sám dobu, kdy si bude hrát, zvolí si hračku nebo hru sám ukončí. Často se stává, že pejsek odmítá hračku pustit nebo běhá okolo majitele s hračkou v tlamě a majitel ho marně snaží odchytit.
Druhý cvik, který můžete s námi krok za krokem svého pesana naučit, je Jede, jede mašinka!

Čtěte dále
Publikováno: 31.5.2017 14:26:48
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Tanec se psem

Zveme vás na Mistrovství ČR IPO, které se koná ve dnech 16. – 18. 6. 2017 ve sportovním areálu Pod Lipou ve Vědomicích. Rozhodčí: A - Jiří Kolář, B- Ing. Miroslav Ulč, C- MUDr. Jiří Tichý (hlavní rozhodčí), Ing. Jitka Jozová (pomocný rozhodčí). Figuranti: Josef Kubec, Jiří Mach, Jan Kuncl (náhradník). Vedoucí: Václav Kejř.

Níže naleznete informace jak pro kvalifikované závodníky, tak i pro návštěvníky.

Čtěte dále
Publikováno: 30.5.2017 9:34:20
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO
<<<123>>>