Výcvik a sport

V nejobsáhlejší kategorii těchto stránek se vás budeme snažit seznámit s výcvikem a psími sporty. U psích sportů vás seznámíme s historií a jednotlivé sporty se vám budeme snažit co nejvíce přiblížit. Naleznete zde odkazy organizací, které jednotlivé sporty zaštiťují, pokusíme se vám přiblížit jak začít a co musíte splnit, abyste mohli v jednotlivých sportech závodit. Čeká vás dělení do jednotlivých kategorií a také seznámení se zadávanými tituly.

Věříme, že pro vás budou tyto informace přínosem!

<<<123>>>

V sobotu 18. dubna se konal VII. ročník závodu „O Jílovský dukát“, podle zkušebního řádu SKS Tart (se zapsáním zkoušky při splnění bodového limitu). Závod posuzovali pan Oldřich Šnytr a pan Zdeněk Babor, figurovali pan Jiří Veselý a pan Jan Kříž. Tímto bychom chtěli všem čtyřem poděkovat za jejich kvalitně odvedenou práci. V letošním roce se závodu účastnilo 28 psovodů se svými svěřenci.

Čtěte dále
Publikováno: 24.4.2015 16:09:13
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Kouše-li pes dobře na klínového peška, můžeme přejít na kousání na klínové kousadlo. Rozdíl mezi peškem a kousadlem je nejen v rozdílné konstrukci, ale především v tvrdosti. Klínová kousadla jsou o poznání tvrdší než klínové pešky a ne každý mladý pes (nebo dokonce štěně) je schopen přejít z kůže nebo hadru přímo na tuto pomůcku. Přechod z peška na kousadlo bychom měli pečlivě zvažovat. Ke kvalitnímu zákusu je zapotřebí nejen odvaha, ale i síla stisku." Tak začíná další díl seriálu o výcviku psa pro sportovní obranu od mistra sportu Ladislava Macha. Najdete jej v čísle 4 PPČ, které je nyní stále ještě v prodeji. A co se v článku také dozvíte?

 

Čtěte dále
Autor: lzachova
Publikováno: 15.4.2015 14:14:41
Kategorie: Výcvik a sport

KK BaF Brno pořádá v sobotu 25. dubna ve Zbraslavi u Brna Velký závod pro malá plemena o brněnskou jitrničku. Soutěžit se bude v kategoriích ZZO, ZMMP, ZMP1 a ZMP2.

Čtěte dále
Publikováno: 13.4.2015 15:42:20
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

První z výběrových soutěží na MR v ZVV3 se konala první jarní den v Rakovníku, které se zúčastnilo osm německých ovčáků, jeden velký knírač a jeden chodský pes. Posuzoval rozhodčí J. Tišl. Na prvním místě skončil J. Králík s fenou německého ovčáka Rea z Dvořákova sadu, která měla zároveň i nejlepší obranu. Druhé místo obsadil J. Kuneš s velkým kníračem Sir Jack v. Elberfeld a třetí místo vybojoval P. Pochman s fenou německého ovčáka Beda Erigo.

Čtěte dále
Publikováno: 13.4.2015 14:57:21
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Sheltie Club CZ pořádá v neděli 10. května v Opatovicích nad Labem Mistrovství ČR šeltií v agility.

Čtěte dále
Publikováno: 8.4.2015 10:20:23
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Boxerklub ČR - územní pobočka Brno pořáda v sobotu 11. dubna Den boxera s nácvikem na svod dorostu, zkoušku chovnosti a výběrovou bonitaci, který se uskuteční na kynologickém cvičišti v Bystřici nad Pernštejnem.

Čtěte dále
Publikováno: 7.4.2015 11:01:49
Kategorie: Výcvik a sport

V dalším z rozhovorů, kterými vás seznamujeme s lidmi, kteří si to zaslouží a se kterými byste se možná sami jinak neměli šanci seznámit (protože jsou tak skromní, že se svými úspěchy nijak nechlubí), jsou manželé Iveta a Petr Katrevovi. Věnují se se svými zlatými retrívry záchranářskému výcviku, a to na té nejvyšší úrovni. A na špičku se dostali cestičkou takového vztahu se svými psy, v němž není lepší a horší pes (přičemž ten „nevhodný pro výcvik“ se odstraní a pořídí se nový, jak to někdy mezi „top kynology“ vidíme). Pro Ivetu s Petrem je každý jejich retrívr ten nejlepší, a proto oni takoví opravdu jsou! Jsou to šťastní vyrovnaní psi, kteří kromě toho ještě podávají skvělé výsledky. Jak na to? Přečtěte si rozhovor v čísle 4! A malá ochutnávka?

Čtěte dále
Publikováno: 3.4.2015 10:38:22
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Záchranářský výcvik

První z výběrových soutěží na mistrovství republiky v ZVV3 se konala první jarní den v Rakovníku, a to za účasti deseti psů a jejich psovodů – z toho bylo osm německých ovčáků, jeden velký knírač, jeden chodský pes. Na prvním místě skončil Josef Králík a jeho fenka německého ovčáka Rea z Dvořákova sadu (90, 74, 89 – 253 bodů), která měla zároveň i nejlepší obranu.

Čtěte dále
Publikováno: 25.3.2015 8:24:34
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Boxerklub ČR - územní pobočka Brno pořádá v sobotu 28. března od 9:00 hodin v areálu KK Brno - Rybníček první letošní Den boxera pro milovníky tohoto plemene.

Čtěte dále
Publikováno: 23.3.2015 12:53:26
Kategorie: Výcvik a sport

Sportovní kynologie není výsostnou doménou jen belgických ovčáků malinois či německých ovčáků. Pokud se narodí skvělý pes a vede jej psovod, který ví, co dělá, má pro svého psa cit a zná jeho povahu, je to dokonalá souhra, za kterou jsou pak i výsledky na závodním poli. A přesně tak to funguje i mezi Ingrid Butorovou a její Morkou. Maliňák? Nikoli, Morka (Erssinta Eminentia Sibra) je briard! Jak se pracuje s briardem, co všechno už spolu Ingrid a Morka dokázaly, si můžete přečíst v rozhovoru v čísle 4! A budete se divit, čím vším si spolu tyto dvě dámy prošly…

Čtěte dále
Publikováno: 23.3.2015 12:09:22
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO
<<<123>>>