Výcvik a sport

V nejobsáhlejší kategorii těchto stránek se vás budeme snažit seznámit s výcvikem a psími sporty. U psích sportů vás seznámíme s historií a jednotlivé sporty se vám budeme snažit co nejvíce přiblížit. Naleznete zde odkazy organizací, které jednotlivé sporty zaštiťují, pokusíme se vám přiblížit jak začít a co musíte splnit, abyste mohli v jednotlivých sportech závodit. Čeká vás dělení do jednotlivých kategorií a také seznámení se zadávanými tituly.

Věříme, že pro vás budou tyto informace přínosem!

<<<123>>>

Ano, to vše najdete v našem časopise Pes přítel člověka č. 9. Mistrovství německých ovčáků je oslavou tohoto stále impozantního, všestranného a pracovního plemene.  Reportáž z něj pohledem zkušené závodnice a hlavně uznávané rozhodčí, pro vás napsala Renata Machová. A my jsme vyzpovídali vítěze tohoto prestižního klání Marka Černého a druhého Václava Ouško. dozvíte se, mimo jiné, proč mají vlastně německé ovčáky a nikoli belgické, a víte, podle čeho si Marek Černý vybral ze štěňat právě Orexe?

Čtěte dále
Publikováno: 19.9.2014 9:06:43
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Tento pátek (19. září) je poslední uzáverka na podzimní výstavu Double CACIB Prague Expo Dog, která se uskuteční ve dnech 1.-2. listopadu 2014 na Výstavišti v Praze - Letňanech.

Čtěte dále
Publikováno: 18.9.2014 13:20:48
Kategorie: Výcvik a sport

„Co je to obrana? Nedílnou součástí všestranných zkoušek podle NZŘ i podle MZŘ IPO je přezkušování psů v obraně. Abychom se mohli na všestrannou zkoušku přihlásit, musíme svého psa nejprve na tuto zkoušku dobře připravit, a to nejen ve stopování a v poslušnosti, ale i v obraně. Někteří z vás určitě namítnou, že vašeho psa vám připraví figurant, za kterým možná i daleko dojíždíte. Samozřejmě, že figurant hraje v nácviku obrany podstatnou roli, ale úloha psovoda v obraně je nezastupitelná!“ takový je úvod nového seriálu od mistra sportu Ladislava Macha. „Chcete-li svého psa v obraně kvalitně připravit, je zapotřebí jejímu nácviku také porozumět.“

Čtěte dále
Publikováno: 17.9.2014 8:46:04
Kategorie: Výcvik a sport
Zlato z MS v agility putuje do České republiky!

Zlato z MS v agility putuje do České republiky!
A to zásluhou Martiny Klimešové, která se svou Kiki zvítězila v kategorii medium na MS FCI agility v Lucembursku. Gratulujeme!

Publikováno: 17.9.2014 8:44:30
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Patterdale teriér patří doposud mezi plemena neuznaná F.C.I., ale uznávaná pro svou pracovitost, temperament a tvrdost. Ostatně taková je i Enny Luboše Nergla. Díky nim mnozí již vědí nejen jak patík vypadá, ale dokáže pracovat…

Čtěte dále
Publikováno: 16.9.2014 9:04:08
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ
Máme vícemistra světa!

Úžasný výsledek, fantastické druhé místo v jednotlivcích -Martin Plecháček je vícemistrem světa! České družstvo ve složení Martin Plecháček, Vítězslav Holan a Michaela Kuncová se umístilo v soutěži národů na nádherném pátém místě. To jsou zprávy od vedoucí našeho týmu, Drahy Maškové z MS IPO ze Švédka. A my pro vás máme překvapení – již v č. 10, které bude na trhu příští týden vám jako první exluzivní přineseme reportáž z tohoto pro nás velmi úspěšného mistrovství světa!

Publikováno: 15.9.2014 8:47:28
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Získat vysokoškolský diplom není hračka. Své o tom vědí i asistenční, signální a doprovodní psi „made by Helppes“. Svého slavnostního promočního slibu se dočkají po téměř ročním náročném výcviku. V tento slavnostní den veřejně přislíbí „službu“ svému pánu – člověku s handicapem.

Čtěte dále
Publikováno: 15.9.2014 8:42:14
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie

Neuvěřitelných 65 pejsků z celé ČR se poslední srpnovou neděli sjelo na rakovnické kynologické cvičiště. V soutěžích agility bojovali o nejlepší umístění na již IV. Ročníku Maximova memoriálu. Přijeli pejsci malí, velcí s průkazem původu i čistokrevní voříšci, prostě všichni ti, kteří si chtěli užít prima den spolu se svým pánem. Počasí  přálo všem až na jednu třicetiminutovu průtrž, kdy se závody na tuto dobu přerušili.

Čtěte dále
Publikováno: 12.9.2014 15:18:41
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Ve světě kynologie existuje nespočet různých výcvikových a výchovných metod a každý si mezi nimi jistě vybere tu pravou pro sebe a svého psa. Obrovský boom zažívá v poslední době zejména jedna metoda, která může „obyčejným“ pejskařům připadat jaksi zahalena do pláště z nesrozumitelných cizích pojmů, ale i přesto si tato metoda získala tisíce příznivců po celém světě. Zcela jistě proto, že při správném provedení slibuje úspěch u každého psa, jedno jaké rasy, velikosti či věku! Brány do světa pozitivní motivace a klikru pro nás otevřela Klára Hlubocká, dlouholetá instruktorka výcviku, která pomohla nejen s rozvojem této metodiky u nás, ale ze zahraničí k nám dovezla i spousty dalších revolučních metod výcviku, které se dodnes plně využívají zejména v oblasti záchranařiny! Nenechte si ujít unikátní a obsáhlý materiál!

Co si máme představit pod tzv. naklikáním?
Naklikání  − pod tímto pojmem rozumíme procesu přivyknutí psa na zvuk klikru a spojení, že klik = odměna.

A jak na to?

Čtěte dále
Publikováno: 12.9.2014 13:44:10
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Záchranářský výcvik

Klub chovatelů jezevčíků pořádá ve dnech 7. - 9. listopadu v Potštátě Klubovou honičskou soutěž se zadáváním titulu CACIT, CACT.

Čtěte dále
Publikováno: 9.9.2014 15:08:36
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Myslivost
<<<123>>>