Výcvik a sport

V nejobsáhlejší kategorii těchto stránek se vás budeme snažit seznámit s výcvikem a psími sporty. U psích sportů vás seznámíme s historií a jednotlivé sporty se vám budeme snažit co nejvíce přiblížit. Naleznete zde odkazy organizací, které jednotlivé sporty zaštiťují, pokusíme se vám přiblížit jak začít a co musíte splnit, abyste mohli v jednotlivých sportech závodit. Čeká vás dělení do jednotlivých kategorií a také seznámení se zadávanými tituly.

Věříme, že pro vás budou tyto informace přínosem!

<<<123>>>

Jedna z nejtěžších klubových zkoušek Klubu chovatelů jezevčíků, speciální barvářská soutěž, proběhla o víkendu 21. – 22. května poblíž Lipníku u Nymburka. Jde o mezinárodní soutěž se zadáváním titulů CACIT a CACT. Spočívá v práci na pobarvené stopě, kde si vůdce se psem musí sám najít začátek stopy a sám dojít na konec mnoho hodin staré stopy a ještě cestou sbírat kontrolní terčíky, takzvané markanty. Kromě práce na barvě se zkouší poslušnost a také nahánění a druhý den zkoušek také tzv. spurlaut neboli práce na stopě živého zajíce, kdy jezevčík kromě skvělého nosu musí prokázat i hlasitost.

Čtěte dále
Publikováno: 26.5.2016 14:10:50
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Myslivost

V pořadí druhý kvalifikační závod agility se konal o víkendu 21. - 22. května v Přerově. Parkúry byly postaveny na umělé trávě. Posuzovali zde rozhodčí Petr Dostál (CZ), Lee Gibson (GB), Jaroslava Podmolová (CZ) a Seppo Savikko (FI).

Čtěte dále
Publikováno: 24.5.2016 9:08:52
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Ve dnech 20. - 22. května proběhlo v Komáromě (Maďarsko) mistrovství světa dobrmanů podle zkoušky IPO3. Závod posuzovali Alan Muller (FR) - stopy, Fr. Jose Bulo i Sole (ES) - poslušnost, Wolfgang Hecker (D) - stopy.
Ilustrační foto: J. Hnátková

Čtěte dále
Publikováno: 23.5.2016 14:59:07
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Mistrovství proběhlo v sobotu 21. května v Českých Budějovicích, pod vedením Ing. Vratislava Petrú. Závod přijel posuzovat rozhodčí Petr Veselka. Závodilo se ve dvou kategoriích dle Mezinárodního zkušebního řádu a to FPr1 a FH1.

Čtěte dále
Publikováno: 23.5.2016 14:54:10
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Psí útulek Chlum u Hořic Vás srdečně zve na 3. ročník psí akce Dogracing, jejíž veškerý výtěžek půjde na pejsky umístěné v útulku. Akce se bude konat 4. června na fotbalovém hřišti v obci Holovousy. Těšit se můžete na bohatý doprovodný program, nabídku opuštěných pejsků, amatérské závody v agility a poslušnosti, účast známých osobností a mnoho dalšího.

Čtěte dále
Publikováno: 20.5.2016 17:02:33
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Český dog racing klub vás zve na měřený trénink, který se bude konat v neděli 29. května od 9 hodin v ZKO hloubětín. trénink je určen jak pro nováčky, tak začátečníky i profíky v tomto sportu.

Čtěte dále
Publikováno: 17.5.2016 15:28:59
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Coursing

Součástí mistrovství belgických ovčáků FMBB je i mistrovství tohoto plemene v agility. Česká výprava se sice neprobojovala na stupně vítězů, ale do finále postoupilo 5 českých týmů, což je velký úspěch.
Ilustrační foto: M. Trauškeová

Čtěte dále
Publikováno: 17.5.2016 12:37:10
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Další výběrová soutěž na mistrovství České republiky v ZVV3 se konala se dnech 14. - 15. května v ZKO Rožmitál pod Třemšínem. Výběrovou soutěž přijeli posuzovat rozhodčí Vladimír Nedvěd (obrany), Jiří Čákora (stopy), Bc. Stanislav Beníšek (poslušnost) a Renata Machová.
Na obranách figurovali Vladimír Opršál a Vojtěch Filip, náhradníkem byl Tomáš Louda.
Vedoucím celé akce byl pan Jiří Holec.

Čtěte dále
Publikováno: 16.5.2016 14:48:29
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

V novém čísle PPČ č. 5 vám představíme dalšího majitele, který se svým psem postiženým dysplazií kyčelního kloubu nejen žije plnohodnotný život, ale i aktivně cvičí, sportuje… Takže – sportovat s  dysplazií? Proč ne! Takový je názor Lenky Kašparové, majitelky chodské fenky Bory Zelený kámen, která se s námi podělila o svoji zkušenost. Bora se i se svým těžkým stupněm dysplazie kyčelních kloubů (DKK 4/4) věnovala sportovní kynologii a složila v ní řadu všestranných zkoušek.

Čtěte dále
Publikováno: 16.5.2016 14:14:01
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Světový pohár FMMB, který se konal od 11. do 15. května ve Francii, je za námi. České týmy zde podaly skvělé výkony, ze kterých mohou mít opravdu radost. Čtyři z nich se dokonce probojovaly až do TOP 20 týmů.

Foto: J. Vait

Čtěte dále
Publikováno: 16.5.2016 9:57:53
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO
<<<123>>>