Výcvik a sport

V nejobsáhlejší kategorii těchto stránek se vás budeme snažit seznámit s výcvikem a psími sporty. U psích sportů vás seznámíme s historií a jednotlivé sporty se vám budeme snažit co nejvíce přiblížit. Naleznete zde odkazy organizací, které jednotlivé sporty zaštiťují, pokusíme se vám přiblížit jak začít a co musíte splnit, abyste mohli v jednotlivých sportech závodit. Čeká vás dělení do jednotlivých kategorií a také seznámení se zadávanými tituly.

Věříme, že pro vás budou tyto informace přínosem!

<<<123>>>

Výcvikové centrum Helppes vás srdečně zve na Mikulášskou pro všechny hodné (i zlobivé) pejsky. Bude se konat v sobotu 9. prosince v 10.30 ve výcvikovém areálu Helppes v pražském Motole.

Čtěte dále
Publikováno: 16.11.2017 8:44:01
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie

Je těžké jezevčíka vycvičit? Lidé se často bojí jejich paličatosti… Jak vnímá specifika povahy jezevčíka vítězka Memoriálu Jiřího Bodejčka (lesní a barvářské zkoušky jezevčíků a teriérů), Ing. Michaela Přibáňová, chovatelka drsnosrstých standardních jezevčíků, rozhodčí z výkonu a exteriéru a poradkyně chovu? To najdete v aktuálním čísle našeho časopisu č. 11!

„Mně nikdy jezevčík nepřipadal ani paličatý, ani složitý na výcvik; naopak, většina z nich za pamlsek a dobré slovo udělá ochotně cokoliv. Je pravda, že po zlém se s nimi moc nepořídí, uzavřou se do sebe, jdou spíše proti člověku a lidé pak mají pocit, že jsou paličatí, agresivní a dělají naschvály, ale není tomu tak. Při tréninku je samozřejmě potřeba znát historické pozadí využití jezevčíka. Když plemeno vznikalo, nikdo po něm nechtěl, aby umělo nějaké těžké cviky, ale aby bylo ostré a vešlo do nory bojovat s mnohem větším nepřítelem, a aby tam samostatně vyřešilo všechny problémy, protože uvnitř nory mu člověk nijak nepomůže.
Výcvik jezevčíka je velmi jednoduchý, pokud člověk přistoupí na to, že nechá většinu věcí na psovi a že minimálně první lovecká sezóna je k tomu, že se pejsek vše učí a poznává, a tudíž ještě nemusí být 100% pomocníkem. Dělá chyby a občas se při lovu zamotá tak, že se nedokáže sám vrátit, takže na něj budeme čekat nebo objíždět revír, zatímco všichni ostatní už se budou hřát v hospodě. Největší problémy a nedorozumění s jezevčíky vznikají, pokud si je lidé pořídí jen proto, že se jim líbí a že jsou malí a skladní a pak je překvapí probuzené lovecké vášně."

Čtěte dále
Publikováno: 16.11.2017 7:48:12
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Myslivost

Mantrailer, který nemá dobře zvládnuté činnosti na místě startu trailu, těžko pak může hledanou osobu najít. Při nepovedeném startu vlastně práce končí dřív, než vůbec začala. Proto je potřeba nácviku činností na startu věnovat po celu dobu výcviku velkou pozornost.
Jak na to?

Čtěte dále
Publikováno: 8.11.2017 13:03:49
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Záchranářský výcvik

Včera skončilo MS kníračů, které hostila Česká republika a v obrovské konkurenci, zvláště velmi početných německých závodníků, patří vítězství v kategorii IPO3 českým barvám! A to díky dvojici Lukáš Slowioczek a Frenklin ze Slunečné verandy (95, 95, 97, 287 bodů). Českému družstvu patří stříbro!
2. místo: Christian Mohl (AT) a Adolf vom Gleinalmblick, 90-96-98, celkem 284 bodů
3. místo: Fritz Heiduk (AT) a Tyson con todos los santos, 94-90-95, celkem 279 bodů
Nejlepší stopa: 98 bodů: Gerhard Schweizer (DE) a Nisha vom Hatzbachtal
Nejlepší poslušnost: 96 bodů: Christian Mohl (AT) a Adolf vom Gleinalmblick
Nejlepší obrana: 98 bodů: Christian Mohl (AT) a Adolf vom Gleinalmblick

Čtěte dále
Publikováno: 30.10.2017 10:41:03
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

„Tahle dvojka mě zaujala na první pohled. Briarda na cvičáku dnes, bohužel, často neuvidíte a Andrea – zaujalo mě, že nejde klasickou cestou pokus – omyl, ale je na place připravena a v plné pozornosti na psa. Promyšlená, jemná, klidná práce na niž se prostě moc dobře dívá a je jedno, co cvičí. Víte, že mohou cokoli! Ostatně úspěchy Andrei Balákové a jejího Coreeho (Coree Avec la Force de l´Our) – vloni se umístili na druhém místě v klubové soutěži Briard roku a letos se jim daří v pasení. Tedy v činnosti, pro niž se kdysi briard „zrodil“." Tak začíná jeden z rozhovorů, které najdete v novém čísle našeho časopisu Pes přítel člověka č. 11.

Kdy a proč vlastně jste se spolu začali věnovat pasení?

Čtěte dále
Publikováno: 24.10.2017 14:40:46
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Pasení

...mohli sledovat diváci na Mistrovství ČR belgických ovčáků podle IPO3, které proběhlo tento víkend 20. – 22. října v Dolanech nad Vltavou. Celkem 49 závodníků se utkalo o titul mistra republiky a CACT, jejich výkony na stopách posoudila MVDr. Jana Glisníková, poslušnost Miroslav Ryneš a obrany Theodor Krajčí, pomocný rozhodčí byl Karel Havelka. Figurovali pánové Bc. Jaroslav Vyhnal a Milan Římek. Mistrem republiky se stala dvojice, která druhý rok podává velmi vyrovnané výkony ve všech třech disciplínách – Pavel Hrobař a Al Campo Graf Czech (98, 94, 95, 287). Druhé místo při rovnosti bodů s vítězem vybojoval Tomáš Louda a Bouí z Údolí Jizery (97, 96, 94, 287) a třetí místo patří Kláře Matouškové s Commandos de Alphaville Bohemia (93, 97, 95, 285). Stovku na stopě si vyčuchal Ghandi from Mike´s Place Vladimíra Glogara.

Čtěte dále
Publikováno: 23.10.2017 12:28:11
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Začíná náš nový seriál! Oblíbený fotoseriál nás tentokráte bude provázet světem dogdancingu, což je jeden ze současných velmi oblíbených psích sportů. Většina lidí si pod jeho názvem představí psa, který spolu se svým psovodem vykonává různé triky, a to vše je doprovázeno hudbou. Menší okruh lidí ví, že i v dogdancingu existují zkoušky různých úrovní a dá se tak dosáhnout mnoha prestižních titulů. Dogdancing je ale hlavně velmi krásný a kreativní sport, který si získává stále větší okruh příznivců.

Čtěte dále
Publikováno: 11.10.2017 16:28:18
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Tanec se psem

Mistrovství světa německých ovčáků (WUSV) proběhlo 7. – 8. října v holandském Tilburg. Přihlášeno bylo 146 závodníků z 37 zemí světa. Naši předvedli skvělé a vyrovnané výkony a v jednotlivcích i týmech brali stříbro!
1. místo: Rainer Naschke (DE) a Debby vom Eisernen Kreuz (96, 96, 94, 286 b.)
2. místo: Marek Černý (CZ) a Extreme Orex Aykmar (93, 93, 96, 282 b.)
3. místo: Michael Diehl (USA) a Gazze von der kleinen Birke (90, 96, 95, 281 b.)

Foto: Marek Černý a Extreme Orex Aykmar
Foto: H. Jemelková

Čtěte dále
Publikováno: 10.10.2017 15:14:02
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Je dobojováno. Výsledky najdete zde:

Čtěte dále
Publikováno: 9.10.2017 15:41:35
Kategorie: Výcvik a sport

Již včera začaly boje o tituly světových šampionů v agility. Liberecká Home Credit Aréna hostí v rámci Mistrovství světa v agility 514 závodníků se psy ze 43 zemí světa a Češi patří k favoritům. Soutěží se ve třech kategoriích, vždy ve dvou kolech - jumpingu a agility. Vstupenky jsou stále ještě k dispozici, zakoupit je lze buď v síti TICKETPRO, nebo přímo na místě, a to jak jednodenní, tak permanentky.

Čtěte dále
Publikováno: 5.10.2017 9:34:51
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility
<<<123>>>