Výcvik a sport

V nejobsáhlejší kategorii těchto stránek se vás budeme snažit seznámit s výcvikem a psími sporty. U psích sportů vás seznámíme s historií a jednotlivé sporty se vám budeme snažit co nejvíce přiblížit. Naleznete zde odkazy organizací, které jednotlivé sporty zaštiťují, pokusíme se vám přiblížit jak začít a co musíte splnit, abyste mohli v jednotlivých sportech závodit. Čeká vás dělení do jednotlivých kategorií a také seznámení se zadávanými tituly.

Věříme, že pro vás budou tyto informace přínosem!

<<<123>>>

Na základě vynikajících výsledků české sportovní kynologie v roce 2016 rozhodlo Předsednictvo ČKS uskutečnit vyhodnocení reprezentačních výsledků a ocenit ty nejlepší z nejlepších čestným uznáním, finančními odměnami a propůjčením čestných titulů. Akce se uskutečnila 3. března 2017 v Hotelu Astra Srby, nedaleko Kladna.
Akce proběhla v příjemném prostředí za účasti nejen oceněných, ale i jejich partnerů a několika členů předsednictva ČKS. Celý večer se nesl ve velmi přátelském duchu.

Čtěte dále
Publikováno: 24.3.2017 11:54:32
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Na co všechno se můžete těšit?
Přinášíme vám nové příběhy a seriály, „stará“ témata s vašimi názory a fotografiemi sladěnými v nové grafice. Zkrátka mnoho informací i emocí ze světa zvaného PEJSKAŘINA.


Tématem měsíce je Imunita psů – co vše na ní má vliv a jak ji lze u psa podpořit?  Pro velký ohlas volně pokračujeme v tématu z minulého čísla, kterým bylo spolužití psů a koček – přinášíme vaše reakce a představíme další vzácné kočičí plemeno Lykoi.

Rubrika Výživa psů se v naprosto unikátním a velmi obsáhlém tématu věnuje jediné, avšak z hlediska výživy vynikající potravině – vejci. (Odpověď na oblíbený dotaz, jak a zda vůbec dávat psu skořápku, tam samozřejmě najdete také :))  
Jinde se dočtete co je to trimování a poradíme vám, jak na něj.

Plemenem měsíce je král teriérů – erdelteriér, impozantní krasavec, všestranný na práci a ideální rodinný parťák. Přinášíme velký portrét plemene plný krásných fotografií a rozhovory s úspěšnými výcvikáři.

Čtěte dále
Publikováno: 24.3.2017 8:38:43
Kategorie: Výcvik a sport

Malý, ale nepřehlédnutelný pes s výrazem lištičky a s kukadly, které věští nějakou lotrovinu – to je velškorgi pembroke nebo cardigan. Snímky svých něžných liščích kamarádů spolu se svým jménem a poštovní adresou nám posílejte na fotosoutez@ pespritelcloveka.cz do 28. března. Vybrané odměníme.

Soutěžní foto: V. Bauerová

Čtěte dále
Publikováno: 15.3.2017 14:13:45
Kategorie: Výcvik a sport

Výcvikové canisterapeutické sdružení Hafík pořádá v sobotu 29.4.2017 „Toulky s Hafíkem“. Pochod je organizovaný formou zábavného závodu s prvky dogtrekkingu. Na účastníky opět na trase čeká několik záludných úkolů.

Čtěte dále
Publikováno: 13.3.2017 16:34:08
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Dogtrekking

Mezinárodní soutěž v dogdancingu se konala v sobotu 11. 3. při prestižní výstavě psů Crufts v Birminghamu. Za Českou republiku zde startovala Vanda Gregorová se svojí australskou ovčandou All That Brandy Gentle Mate a jejich sestava se jim velmi povedla.
Foto: Lusy Imbergerová

Čtěte dále
Publikováno: 11.3.2017 21:50:07
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Tanec se psem

Ve dnech 25. 2. – 3. 3. 2017 proběhla mezinárodní cvičná mise záchranářů v Estonsku. Cvičné mise se zúčastnily týmy z České republiky, Maďarska, Rakouska a Švédska. Záchranáři Estonska se akce účastnili jako pozorovatelé. Česká republika vyslala do Estonska pražský odřad USAR. Celkově se mise zúčastnilo 36 záchranářů, z toho šest psovodů ze seznamu pro mezinárodní záchranné operace (MZO).
Ilustrační foto

Čtěte dále
Publikováno: 9.3.2017 11:48:53
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Záchranářský výcvik

Titul Coursing Winner je udělován na základě výsledků dosažených v průběhu jednoho kalendářního roku v závodech označených v Coursingové kalendáři ČP jako bodovací, vítězům jednotlivých kategorií. Za každé umístění psa v závodě označeném jako bodovací se přidělují body následujícím způsobem: 1. místo = 10 bodů, 2. místo = 7 bodů, 3. místo = 5 bodů, 4. místo = 3 body, 5. místo = 1 bod. Tyto body se sčítají. Do konečného hodnocení jsou zařazeni pouze psi, kteří v daném kalendářním roce získali body nejméně ze tří bodovacích závodů. Započítávají se body za „X“ nejlepších umístění psa v daném kalendářním roce, přičemž v případě sudého počtu bodovacích závodu platí, že X = 1/2 celkového počtu bodovacích závodů + 1, a v případě lichého počtu bodovacích závodů platí X = 1/2 celkového počtu bodovacích závodů + 1/2. Vítězem se stane pes, který získá nejvyšší počet bodů. V případě rovnosti bodů u dvou či více psů se započítávají body za všechna umístění psa v daném kalendářním roce. Je-li i nyní celkový součet bodů shodný, získají titul oba (všichni) psi.
Ilustrační foto: J. Ondrášková

Čtěte dále
Publikováno: 7.3.2017 9:13:32
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Coursing

Pokud se mantrailerový tým dostane na místo pátrání do 12 hodin, měl by s velkou pravděpodobností dosáhnout kladného výsledku a stopu zachytit!
To tvrdí náš dlouholetý spolupracovník a průkopník mantrailingu v České republice Luboš Satora. Tragédii zmizení 12leté Míši nám dennodenně předkládají média a také zapojení povolaného týmu z Německa až devátý den! po jejím zmizení jsme mohli sledovat doslova v přímém přenosu. Jistě nejen mě napadlo mnoho otázek například: Proč tak pozdě? Proč tým z Německa a ne náš? Poprosila jsem tedy propagátora mantrailingu u nás a našeho milého spolupracovníka Luboše Satoru o jeho pohled. A touto reakcí, kterou najdete v novém čísle Pes přítel člověka č. 3, na smutné téma odstartoval i návrat MANTRAILINGU na stránky našeho časopisu v novém návodném seriálu – od štěněte krok za krokem!
Foto: TV NOVA

Čtěte dále
Publikováno: 1.3.2017 8:47:58
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Záchranářský výcvik

V sobotu 28. 1. se v koňské hale v Sedlišti konaly kvalifikační závody na mistrovství světa obedience 2017 se zadáním titulu CACIOB. Závod přijela posuzovat paní rozhodčí Iveta Skalická, jako steward zde působila Zuzana Krejčiříková.

Čtěte dále
Publikováno: 30.1.2017 18:11:21
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Obedience

Poslední závod na mistrovství světa psích spřežení federace IFSS on-snow v Kanadě dopadl pro české reprezentanty výborně! Ve štafetě se jim podařilo získat stříbro!
Foto: Fitmin

Čtěte dále
Publikováno: 30.1.2017 15:17:08
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Mushing
<<<123>>>