Výcvik a sport

V nejobsáhlejší kategorii těchto stránek se vás budeme snažit seznámit s výcvikem a psími sporty. U psích sportů vás seznámíme s historií a jednotlivé sporty se vám budeme snažit co nejvíce přiblížit. Naleznete zde odkazy organizací, které jednotlivé sporty zaštiťují, pokusíme se vám přiblížit jak začít a co musíte splnit, abyste mohli v jednotlivých sportech závodit. Čeká vás dělení do jednotlivých kategorií a také seznámení se zadávanými tituly.

Věříme, že pro vás budou tyto informace přínosem!

<<<123>>>

Zveme vás na Mistrovství ČR IPO, které se koná ve dnech 16. – 18. 6. 2017 ve sportovním areálu Pod Lipou ve Vědomicích. Níže naleznete informace jak pro kvalifikované závodníky, tak i pro návštěvníky.

Čtěte dále
Publikováno: 29.5.2017 14:34:20
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

ZKO Svítkov vás srdečně zve na závody v roce 2017.

Čtěte dále
Publikováno: 19.5.2017 12:55:26
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility
Smutná zpráva

S velikou lítostí oznamuji všem chrtařům smutnou zprávu, že v neděli 14. května 2017 zemřela Dana Bejčková.
Dana byla dlouholetou a klíčovou členkou dostihové komise.
Všichni jsme ji znali jako velice pracovitou a zcela nekonfliktní.
Nebude snadné její práci v komisi nahradit.
Vladimír Panuška, ČMKU

Publikováno: 18.5.2017 12:29:25
Kategorie: Výcvik a sport

Dovolujeme si vás pozvat na 8. ročník vrcholné soutěže majitelů asistenčních psů „Mistrovství České republiky ve výkonu asistenčních psů 2017“ a 13. ročník vrcholné soutěže majitelů vodících psů o mistrovský „Pohár Českého kynologického svazu ve výkonu vodicích psů 2017". Obě soutěže jsou pořádané pod záštitami Ministerstva práce a sociálních věcí a Městské části Praha 5.

Čtěte dále
Publikováno: 11.5.2017 9:33:50
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie

„Pachový čtverec je vytyčený prostor samém počátku stopy, kde vytváříme správnou pachovou spojitost a učí psa koncentraci, klidnému vyhledávání a posiluje motivaci psa ke stopování samému.“ A právě pachový čtverec bude tématem našeho nového návodného seriálu – začínáme stopovat se psem! A pozor - tato metoda pachového čtverce není jen pro štěňata, ke čtvercům není špatné se vracet i později!
Co budeme tedy potřebovat? Jednu tyčku označující začátek stopy a tři pomocné (drát, jehlice, cokoliv, co nám pomůže vědět, kde máme hranice čtverce, ale nebude až tak nápadné pro psa), pamlsky. Mnoho z vás si řekne: proč pomocné tyčky? Ty nám pomůžou vyšlapat přesně čtverec. Pro toho, kdo to nikdy nedělal, může být obtížné přesně dodržet hranice čtverce. Většinou s tím je problém, a proto je lepší mít takové chytré pomocníčky. Geometrie má různé tvary a viděla jsem jich už při šlapání čtverců hodně, bohužel některé neumím ani pojmenovat. Čtverec to nebyl, tím jsem si jistá…. To říká v úvodu Hana Vymazalová, autorka tohoto nového seriálu v č. 5.

Čtěte dále
Publikováno: 9.5.2017 12:02:52
Kategorie: Výcvik a sport

Pražský krysařík Guliver z Fideláku majitelky Sabiny Benešové složil 30. dubna stopařskou zkoušku FPr3 (!) a získal 86 bodů ze 100. Obsah zkoušky FPr3: cizí stopa 600 kroků dlouhá, 5 úseků, 4 lomy, 3 předměty, nejméně 60 minut stará, čas k vypracování 20 minut. Gratulujeme!

Máte doma úspěšného malého stopaře anebo slavíte podobné sportovní úspěchy s netradičním plemenem? Pochlubte se nám! Rozhovor s majitelkou Gulivera najdete v čísle 7!

Foto: I. Remetová

Čtěte dále
Publikováno: 9.5.2017 11:33:02
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

„Výcvik pachových prací obecně má svá neměnná pravidla, ale u mantrailingu jsou přece jen určitá specifika, která je třeba vzít v úvahu. Před několika týdny navštívil náš tréninkový víkend zkušený policejní psovod, který se pachovými pracemi intenzivně zabývá, a metoda mantrailingu ho velmi zaujala. Zavzpomínal přitom na vyprávění starších instruktorů z policejních výcvikových středisek, kteří jim vysvětlovali například dostihovou stopu využívanou u pohraniční stráže, policejní výcvik před několika desítkami let, kdy jejich biblí byla kniha pana Eise, nebo dodnes fungující TART. Našel tak mnoho společných činností, které se policejní psovodi opětovně snaží aplikovat do výcviku pátracích psů. Shodu jsme našli v tom, že prioritní roli při výcviku hraje rozvoj motivace, koncentrace a pravidelnosti, kde pes postupně získává jistotu v tom, co umí a dělá. Postup od jednoduchého k složitějšímu platí všude a pořád. Podstatný rozdíl, který si však policisté většinou nemohou dovolit, je čas. V čem jsme ale tedy našli ten největší rozdíl?" I tak zní jedna z mnoha otázek, kterou si v novém článku nejen o mantrailingu klade Luboš Satora. A v novém čísle PPČ 5 přináší i DESATERO, které by měl znát každý psovod, nejen ten věnující se mantrailingu!

Čtěte dále
Publikováno: 3.5.2017 11:37:40
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Záchranářský výcvik
Máme mistra světa! A českému týmu patří stříbro!

Na proběhlém mistrovství světa belgických ovčáků v německém Halle stála na stupínku nejvyšším skvělá dvojka – Honza Böhm a jeho modrý parťák Forny ze Soutoku Sázavy! Český tým ve složení CZ 01 Petr Foltyn a Auzzy Ostraryka, CZ 02 Jan Böhm a Forny ze Soutoku Sázavy, CZ 03 Martin Plecháček a Antrax Ostraryka, CZ 04 Jiří Čejka a Ciara Meggan Bohemia, CZ 05 Pavel Hrobař a Al Campo Graf Czech a CZ 06 Michaela Krupková navíc vybojoval úžasné druhé místo! Gratulujeme a děkujeme!

Publikováno: 2.5.2017 12:49:40
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Mistrovství světa belgických ovčáků probíhá právě nyní v Halle (Německo) a Českou republiku reprezentuje opravdu skvělý tým!
CZ 01 Petr Foltyn a Auzzy Ostraryka, CZ 02 Jan Böhm a Forny ze Soutoku Sázavy, CZ 03 Martin Plecháček a Antrax Ostraryka, CZ 04 Jiří Čejka a Ciara Meggan Bohemia, CZ 05 Pavel Hrobař a Al Campo Graf Czech, CZ 06 Michaela Krupková a Elwis Lebensborn.

Jak si zatím naši vedou?

Čtěte dále
Publikováno: 28.4.2017 9:40:11
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Prestižní výběrová soutěž na mistrovství republiky podle nejvyšší zkoušky našeho zkušebního řádku ZZV3 proběhla v ZKO Rakovník o víkendu 22. - 23. dubna. Rozhodčí: stopa - Jaroslav Hartl, poslušnost  - Iveta Skalická, obrana  - Miroslav Ryneš (hlavní rozhodčí), Mgr. Jiří Tyc (pomocný rozhodčí). Figuranti: Václav Kuncl, Vladimír Opršál, Daniel Paleček (náhradník)

Čtěte dále
Publikováno: 27.4.2017 6:45:12
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ
<<<123>>>