Výcvik a sport

V nejobsáhlejší kategorii těchto stránek se vás budeme snažit seznámit s výcvikem a psími sporty. U psích sportů vás seznámíme s historií a jednotlivé sporty se vám budeme snažit co nejvíce přiblížit. Naleznete zde odkazy organizací, které jednotlivé sporty zaštiťují, pokusíme se vám přiblížit jak začít a co musíte splnit, abyste mohli v jednotlivých sportech závodit. Čeká vás dělení do jednotlivých kategorií a také seznámení se zadávanými tituly.

Věříme, že pro vás budou tyto informace přínosem!

<<<123>>>

Dnes již vrcholový sport se vším, co k tomu patří, i skvělý relax pro mnoho psů a jejich pánů. Jeho oblibě a rozšíření odpovídá i počet závodů, zkoušek, seminářů a samozřejmě trenérů. A tak jsme vyslyšeli přání mnoha agiliťáků, abychom jim dali v našem časopise pravidelný prostor, měsíc co měsíc přinášely nová témata k diskusi, rady, parkury a také představovali trenéry agility. V novém čísle PPČ č. 3 vám představíme Kristinu Půdovou a její dvě fenky border kolie – šestiletou Odie (Cia od Zlatonosné říčky) a téměř dvouletou Kite (Jasmine from Let’s Border).

Čtěte dále
Publikováno: 24.2.2015 10:11:59
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

S novým číslem začíná nový seriál o agility, který bude mít vždy dvě části – pro začátečníky a pokročilé, a už v prvním svém díle vám přináší tipy, které můžete hned vyzkoušet! Se základy agility můžete začít i doma na zahradě nebo na jakémkoliv kousku trávnaté plochy, skokové překážky nebo objekty na obíhání snadno najdete v přírodě, stačí pak správná motivace pro vašeho psa a můžete začít! Hned zjistíte, že je to sport plný zábavy a legrace. Nemusíte hned začít závodit, agility může být pro vás způsobem, jak si užít včas strávený s vaším čtyřnohým parťákem a zároveň se zabavit.

Čtěte dále
Publikováno: 19.2.2015 13:50:36
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility
Nehledáte je?

V pondělí 16. února byli u obce Senohraby odchyceni dva psi. Fena zlatého retrívra v dobré výživné kondici, klidné, důvěřivé povahy a černý nekastrovaný pes, kříženec připomínající labradora s hnědým koženým obojkem. U něj je patrný horší pohyb zadních nohou, ale je také přátelské povahy. Nyní jsou v dočasné péči v Senohrabech na tel. čísle 733 576 832, zítra t.j. 19. 2. budou převezeni do útulku.

Publikováno: 18.2.2015 9:09:28
Kategorie: Výcvik a sport

„S jak velkým stádem dokáže borderka manipulovat, záleží na mnoha faktorech. Pokud bude mít za úkol posunout na otevřené pastvině tisícihlavé stádo, tak ho posune. Běžně převádíme 100 až 300 ovcí na vzdálenost 20 km. Většinou to není o počtu ovcí, ale o různorodosti práce, kterou dokáže borderka dělat.“ říká Roman Holeček, pro kterého se stalo pasení s bordek koliemi přímo životním stylem.

V čem je borderka v pasení jedinečná?

Čtěte dále
Publikováno: 9.2.2015 11:50:53
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Pasení

Na otázky týkající se zásahů v českých horách a fungování záchranné kynologie u Horské služby ČR jsme se zeptali odborníka přímo „od fochu“ – vedoucího psovoda Horské služby Pavla Smejkala.
Povolání psovod-záchranář je snem mnoha pejskařů. Kolik psovodů HS má tuto činnost jako zaměstnání a kolik členů vaší kynologické brigády se tomuto poslání věnuje na „dobrovolné“ bázi?
Nikdo není u HS zaměstnán pouze jako psovod. Výcviku psa se všichni věnují až po odsloužení svých služeb v terénu, na sjezdovkách a stanicích HS a po splnění všech ostatních povinností a činností záchranáře. Pouze tři psovodi pracují u HS celoročně. Další dva jsou zaměstnáni jen sezonně – v zimním období. Ostatní jsou dobrovolnými členy HS. Být psovodem HS je tedy spousta práce navíc. Nás to ale baví a se psy pracujeme rádi.

Čtěte dále
Publikováno: 6.2.2015 11:14:07
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Záchranářský výcvik

Chodský pes je naše národní plemeno. Zatím sice není mezinárodně uznáno, i přesto má ale bohatou chovnou základnu a vynikající povahové vlastnosti, díky kterým ho lze využívat v mnoha odvětvích kynologie. Kromě klasické kynologie, agility, záchranařiny, dogfrisbee nebo dogdancingu se hodí taky pro canisterapii. Té se úspěšně věnuje Kristina Bieblová se svým chodským psem Chuckem z Dašického zátiší.

Čtěte dále
Publikováno: 4.2.2015 15:18:06
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie
Mistrovství malých plemen se konat bude, pokud…

Předsednictvo ČKS na svém řádném zasedání 27. ledna 2015 přehodnotilo původní usnesení, že se v roce 2015 MČR MP nebude konat. Po ověření a souhlasu s uspořádáním této akce v ZKO Žamberk č. 497 je tato akce zařazena do svazového plánu v termínu 12. - 13. září 2015.

Upozornění : 

Kvalifikační podmínkou pro účast na MČR MP je splněný limit na zkoušce (i opakovaně) v letošním roce u rozhodčího ČKS. A to takové zkoušky, podle které se do příslušné kategorie hodlá účastník kvalifikovat. M ČR MP se v konkrétní kategorii uskuteční za předpokladu účasti nejméně pěti účastníků.

Zdroj: ČKS

Publikováno: 3.2.2015 9:53:18
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Stafordšírský bulteriér – malý houževnatý, temperamentní a nebojácný pes, který i přes svůj vcelku drsný vhled oplývá milou a přátelskou povahou. Stafbulíci  vypadají na první pohled jako psí gladiátoři, jsou však nadšení z jakékoli práce a aktivity, baví je běhat a přinášet míčky, proto se kromě jiných sportů hodí i pro flyball.

Představíme vám dva stafbulíky, které můžete potkat na flyballové dráze a prozradíme, proč se flyballu se stafordšírským bulteriérem nemusíte bát.

Čtěte dále
Publikováno: 2.2.2015 11:26:12
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Flyball
Členové výcvikové komise jsou známi

Na základě návrhu předsedy výcvikové komise p. Jiřího Lasíka byla hlasováním členů Předsednictva ČKS per-rollam, schválena výcvikové komise Českého kynologického svazu ve složení: předseda Lasík Jiří Bc., Čákora Jiří, Glisníková Jana MVDr., Kolář Jiří a Ryneš Miroslav.

Publikováno: 28.1.2015 9:43:05
Kategorie: Výcvik a sport

„Někdy je to výzva, ale skvěle!“ Tak nám odpověděla majitelka fenky border kolie Mystic Layla Aibara (Layly) Irena Ištvánková. Tuto úspěšnou a nadějnou dvojici v dogdancingu jsme vám blíže představili v aktuálním čísle. „Měla jste někdy chuť ji „přetrhnout? „No jéje, měla, a tu a tam ho stále mívám. Nejhorší období bylo kolem půl až jednoho roku, kdy byla ona vůdcem celé smečky a spolupráce se mnou ji příliš nezajímala. Ale díky pomoci skvělé a zkušené trenérky Petry Malé, která nás hodila na správnou kolej, se vše v dobré obrátilo, alespoň doufám…“„Jak jste to řešily konkrétně?“

Čtěte dále
Publikováno: 27.1.2015 15:04:43
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Tanec se psem
<<<123>>>