Výcvik a sport

V nejobsáhlejší kategorii těchto stránek se vás budeme snažit seznámit s výcvikem a psími sporty. U psích sportů vás seznámíme s historií a jednotlivé sporty se vám budeme snažit co nejvíce přiblížit. Naleznete zde odkazy organizací, které jednotlivé sporty zaštiťují, pokusíme se vám přiblížit jak začít a co musíte splnit, abyste mohli v jednotlivých sportech závodit. Čeká vás dělení do jednotlivých kategorií a také seznámení se zadávanými tituly.

Věříme, že pro vás budou tyto informace přínosem!

<<<123>>>

Ve Výcvikovém středisku policejního prezidia v Dobroticích na Kroměřížsku proběhl Krajský přebor psovodů Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje a II. ročník Mistrovství Moravy ve služební kynologii.

Čtěte dále
Publikováno: 16.4.2014 11:26:28
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Jste majitelem malého štěňátka a vaším přáním je najít v něm parťáka pro agility? Pokud to je váš první pejsek, pravděpodobně budete hledat výcvikáře ve svém okolí. Je tedy namístě si uvědomit, co byste měli od tohoto člověka očekávat. Nejen, že ovlivní celých deset až patnáct let vašeho společného života se psem, ale měl by vám být po celou dobu vzorem, autoritou a rádcem.

Čtěte dále
Publikováno: 9.4.2014 10:35:04
Kategorie: Výcvik a sport

Australský ovčák se těší v poslední době čím dál větší oblibě, možná je to i díky jeho všestrannosti. S ausíkem, jak se mu často přezdívá, se můžete vrhnout téměř na jakoukoliv sportovní aktivitu a stále je schopen věnovat se i tomu, k čemu byl vyšlechtěn. To nám ukazují i Jarmila Kvasnicová a její pes Berry Bohemia Checko, kteří mají našlápnuto na úspěšnou kariéru v pasení.

Čtěte dále
Publikováno: 9.4.2014 10:25:05
Kategorie: Výcvik a sport

Jezevčíci vždy patřili mezi oblíbená plemena, a i když se o nich tvrdí, že se jim v tvrdohlavosti občas nikdo nevyrovná, jsou skvělými společníky a zdatnými pomocníky myslivců. A jak se můžeme přesvědčit, i úspěšnými pracanty nejen na poli sportovní kynologie, ale i coursingu a v agility! Jak pracovat s jezevčíkem nám napoví paní Mgr. Blanka Kyselová, která společně se svou jezevčicí Ájou objevuje krásy světa sportovní kynologie.

Čtěte dále
Publikováno: 3.4.2014 10:53:32
Kategorie: Výcvik a sport

Dlouhosrstou kolii, původně pastevecké plemeno, dnes u ovcí vídáme čím dál méně. Tím se však nenechala odradit Emília Vránová. Se svým psem Amorem mio New Marton alias Chyrem se aktivně věnuje pasení, i na poli klasické kynologie skládá jednu zkoušku za druhou a dokazuje tím všestrannost kolie.

Čtěte dále
Publikováno: 2.4.2014 13:26:22
Kategorie: Výcvik a sport

V sobotu 22. března jsem v Čebíně na cvičišti Amonra uspořádala dogdancingovou akci.
Proběhly zde postupové zkoušky a neoficiální závod. Počasí nám velice přálo, a tak, za doprovodu sluníčka, se třicítka účastníků se svými psy pokusila zdolat celkem 35 zkoušek a předvést 7 závodních sestav.

Čtěte dále
Publikováno: 31.3.2014 13:03:47
Kategorie: Výcvik a sport

ZKO Nový Malín a Policie České republiky pořádá ve dnech 25. - 27. dubna v areálu ZKO v Novém Malíně 18. ročník stopařského přeboru.

Čtěte dále
Publikováno: 31.3.2014 10:55:05
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

V sobotu 10. května se bude v Kosticích konat výstava voříšků, psů bez PP a i psů s PP.
Akce je pořádána na podporu o. s. HAFo Naděje.

Čtěte dále
Publikováno: 25.3.2014 9:53:04
Kategorie: Výcvik a sport

„Pouze zkušený výcvikář může dosahovat výborných výsledků, pouze nezkušený výcvikář měří všechny psy jedním metrem. Každý pes je originál. “
Takové je motto naší velmi úspěšné závodnice v agility, Bc. Adriany Slezákové. Jjeí zkušenosti a názory najdete v našem rozhovoru, který ale opravdu není jen o agility. Ostatně posuďte sami najdete jej celý v č. 3 našeho časopisu, které je nyní v prodeji.

Čtěte dále
Publikováno: 19.3.2014 11:32:30
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Boxerklub ČR - územní pobočka Brno pořádá v sobotu 29. března od 9.00 hod. na kynologickém cvičišti v Bystřici nad Pernštejnem Den boxera s nácvikem na svod dorostu a zkoušku chovnosti.

Čtěte dále
Publikováno: 18.3.2014 10:19:00
Kategorie: Výcvik a sport
<<<123>>>