Výcvik a sport

V nejobsáhlejší kategorii těchto stránek se vás budeme snažit seznámit s výcvikem a psími sporty. U psích sportů vás seznámíme s historií a jednotlivé sporty se vám budeme snažit co nejvíce přiblížit. Naleznete zde odkazy organizací, které jednotlivé sporty zaštiťují, pokusíme se vám přiblížit jak začít a co musíte splnit, abyste mohli v jednotlivých sportech závodit. Čeká vás dělení do jednotlivých kategorií a také seznámení se zadávanými tituly.

Věříme, že pro vás budou tyto informace přínosem!

<<<123>>>

„A našel by tvůj stopař i mého ztraceného psa, nebo kočku?“

Tuto otázku často dostáváme při našich setkáních. Klasický mantrailer (MT), cvičený na lidskou stopu, pravděpodobně ne, ale touto problematikou se zabývá další specializace, která se označuje anglickým termínem pettrailing (PT), což je výcvik pachových prací zaměřený na vyhledávání zvířat.

Čtěte dále
Publikováno: 19.1.2015 7:50:33
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Záchranářský výcvik

Se šeltiemi se dnes můžeme setkat téměř všude – na výstavách i na závodech agility, dogdancingu, flyballu, dogfrisbee nebo obedience. Díky své velikosti a půvabnému vzhledu plní také funkci oblíbeného společenského psa. Už několik staletí má však v sobě šeltie především krev a vlohy pastevce, pro něž byla šlechtěna, a tak se dnes s úspěchem vrací k svému původnímu poslání – pasení –, buď na zkouškách a závodech, nebo v reálném životě. Eliška Černá využívá svoji Rosi k pasení vlastního stáda oveček.

Čtěte dále
Publikováno: 9.1.2015 16:31:33
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Pasení

Domácí vrchol sprintové sezony

Právě tím bývá každoročně mistrovství České republiky. Letos se jeho pořádání zhostil Trnka team na svých domácích tratích – ve Třech Studních v srdci Vysočiny. Už několikrát se zde MČR uskutečnilo a letos zde už proběhly dva závody. Závodníci proto měli tratě dokonale naježděné a všichni chtěli prodat, co mají natrénované. Závody na Horníku byly bohužel navzdory své kvalitě vždy trošku poznamenány nižší účastí. To se ale letos mělo výrazně změnit…

Čtěte dále
Publikováno: 9.1.2015 16:28:57
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: caniscross + skijöring

Řádné vybavení psovoda i psa záchranáře může eliminovat možná zranění i další rizika, které hrozí jak při tréninku, tak i při ostrém nasazení. Sutiny nebo jiná nebezpečná místa nám můžou zkomplikovat výcvik, proto je nutné mít s sebou pořádné vybavení a výstroj. Co všechno budete potřebovat, abyste nejlépe ochránili sebe i svého čtyřnohého parťáka?

Čtěte dále
Publikováno: 8.1.2015 15:37:18
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Záchranářský výcvik

Léčba lidské duše psí láskou – tak lze přiblížit slovo canisterapie. Tato metoda léčení začíná být plně respektována odborníky ve zdravotnických zařízeních. Vznikající canisterapeutická centra jsou pro spoustu nemocných dětí nebo seniorů důležitým článkem při léčbě fyzických i psychických nemocí. Jitka Mokrejšová patří k těm, kteří spojili svět kynologie se světem nemocných – a pomáhá tam, kde psí teplo může léčit.

Čtěte dále
Publikováno: 8.1.2015 15:34:54
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie
Chcete se v příštím roce zúčastnit výběrového závodu?

Nezapomeňte se přihlásit! Řádně vyplněné přihlášky s požadovanými přílohami zasílejte na adresu ČKS výcviková komise, U Pergamenky 3, 170 00 Praha 7.
Přihlášky na VS pro MČR IPO do termínu 15. ledna 2015, přihlášky na MČR NZŘ do termínu 10.2.2015.
Upozorňujeme, že nepřijímáme šeky. Přihláška bez dokladu o úhradě se zaslaným šekem nebude akceptována a
bude vrácena. Nezapomeňte na uvedení správného variabilního symbolu při platbě. Více na www.kynologie.cz.

Publikováno: 22.12.2014 10:08:13
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Chovatel německých ovčáků Radek Fuksa posledních dvacet let pracuje ve Výcvikovém středisku psovodů a služebních psů v Dobroticích. Za tuto dobu vychoval a vycvičil několik stovek psů a psovodů začátečníků, ale i specialistů. Obsáhlý rozhovor s chovatelem, jehož srdce patří německým ovčáků, doplněný fotografiemi jeho milovaných pracovních „vlkošedů“  si ještě můžete zakoupit v č. 12 Pes přítel člověka, které je do středy v prodeji.
A proč má německé ovčáky, a nikoli belgického ovčáka?
Německý ovčák mě oslovil svým vzhledem, vyrovnanou povahou, vytrvalostí, chutí do práce, energičností, temperamentem, ale také tím, že umí odpočívat a sbírat síly na další výkony. Německé ovčáky chovám už od dětství a jsem přesvědčen, že tohle plemeno za jiné nevyměním. Podle čeho si vybírá vrh, ze kterého si vezme štěně? Co je pro něj podstatné?

Čtěte dále
Publikováno: 16.12.2014 8:28:44
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

To se dozvíte v rozhovoru s mistrem republiky právě v kategorii S Honzou Smočkem, který jej vyhrál s malým bílým špicem. A to rozhodně nebyl jejich první (ani poslední úspěch). Německý špic malý bílý Fata Morgana Lukato Gold - Gríma, nar.  17. 12. 2009, o. Boukie Buthus m, Ysimbay Elanor Lukato Gold, chov. O. Fidlerova má složeny zkoušky: SA1, SA2, SA3. A jeho největší úspěchy? Mistr republiky 2014, účast na MS 2014 v Lucembursku a European Open 2014 v Maďarsku.

Čtěte dále
Publikováno: 15.12.2014 10:24:58
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Již dvanáctý ročník Mikulášské pro všechny hodné (i zlobivé) pejsky se konal v sobotu 6. prosince ve výcvikovém areálu Helppes. Tuto zábavnou soutěžní akci s nadílkou pro pejsky pořádala Neziskovka roku 2014, Helppes - Centrum výcviku psů pro postižené o.p.s.

Čtěte dále
Publikováno: 10.12.2014 17:48:14
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie

Plemena retrívrů patří k nejoblíbenějším pro svou přátelskou povahu, učenlivost a přizpůsobivost. Již méně se ale dnes ví, že retrívr je především skvělý lovecký pes pro práci po výstřelu, to znamená pro dohledávání zvěře na poli, ve vodě i v lese.

Čtěte dále
Publikováno: 5.12.2014 13:01:25
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Myslivost
<<<123>>>