Výcvik a sport

V nejobsáhlejší kategorii těchto stránek se vás budeme snažit seznámit s výcvikem a psími sporty. U psích sportů vás seznámíme s historií a jednotlivé sporty se vám budeme snažit co nejvíce přiblížit. Naleznete zde odkazy organizací, které jednotlivé sporty zaštiťují, pokusíme se vám přiblížit jak začít a co musíte splnit, abyste mohli v jednotlivých sportech závodit. Čeká vás dělení do jednotlivých kategorií a také seznámení se zadávanými tituly.

Věříme, že pro vás budou tyto informace přínosem!

<<<123>>>

V minulém čísle našeho časopisu jsme vám přinesli reportáž z Mistrovství světa FCI IPO, které se konalo 11. – 14. září ve švédském přímořském městě Malmö a kde české národní barvy reprezentovali Martin Plecháček a Antrax Ostraryka (BOM*, pes), Michaela Kuncová a Jaguar de Alphaville Bohemia (BOM, pes), Vítězslav Holan a Fantasia Extra Temperament (BOM, fena), Petr Foltyn a Auzzy Ostraryka (BOM, pes) a Jiří Čejka a Junker de Alphaville Bohemia (BOM, pes). A byli velmi úspěšní!

Čtěte dále
Publikováno: 29.10.2014 11:05:55
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Ve dnech 17. - 19. října se ve Volenicích konalo Mistrovství republiky, které pořádal Hovawart Klub ČR. Soutěžilo se v kategoriích IPO-FH, FPr1 a FPr3.

Čtěte dále
Publikováno: 22.10.2014 14:59:26
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

V pořádání Mistrovství Evropy v dogfrisbee podle pravidel USDDN se evropské země každý rok střídají. Letos bylo poprvé za hostitelskou zemi vybráno Maďarsko. A to i přesto, že se maďarští závodníci na mezinárodních závodech dají spočítat většinou na prstech jedné ruky a ani jejich závody nejsou zahraničními účastníky příliš hojně navštěvovány. Těch několik závodů, které se u nich v minulosti konaly, rozhodně nelze počítat za dobře organizačně zvládnuté.

Čtěte dále
Publikováno: 22.10.2014 8:54:01
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Dogfrisbee

Tento víkend proběhlo dlouho očekávané mistrovství belgických ovčáků V ZKO Horní Bříza. Celkovým vítězem se stala Šárka Bendová s Casie Meggan Bohemia (99, 97, 97 – 293 bodů), která předvedla i nejlépe hodnocenou stopu. Druhé místo vybojoval čerstvý vicemistr světa BO Martin Plecháček a Antrax Ostaryka a třetí pak Petr Foltýn a Auzzy Ostaryka. Nejlepší poslušnost měla Jana Langhof s Crystal Sarah Bohemia – 99 bodů, obrany pak Michaela Kuncová a Jaguar de Alphaville Bohemia 98 bodů.

Čtěte dále
Publikováno: 21.10.2014 9:46:45
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Hlavním hlediskem hodnocení práce záchranného psa, ať už na zkouškách, nebo v praxi, je jeho schopnost v určeném terénu vyhledat a označit všechny ukryté figuranty (pohřešované osoby). Spolehlivost psa ve smyslu, že v určeném prostoru vyhledá a označí všechny ukryté figuranty, je zpravidla i základní podmínkou pro získání minimálního bodového hodnocení pro splnění zkoušky.

Čtěte dále
Publikováno: 20.10.2014 10:36:21
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Záchranářský výcvik

Eva Čečilová je dlouholetá kynoložka specializující se na vyhledávání historických kosterních ostatků, členka Správní Rady K9Forensic, žijící na Floridě. V minulosti pracovala jako psovod/záchranář v Kalifornské CARDA, Canine Specialized Search Team (CSST) a Institute for Canine Forensics (ICF), v současné době se kromě historické práce se psy zajímá o dobrovolnou práci se skupinou psovodů K9 Nose Work for Returning Veterans with Dogs. Jak už je z názvu patrné, skupina umožňuje veteránům dostat vycvičeného psa jako partnera.

Čtěte dále
Publikováno: 20.10.2014 10:34:13
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Záchranářský výcvik

Co se vám vybaví při vyslovení italský chrtík? Většina z nás si představí malé elegantní stvoření na křehkých nožkách, které k člověku vzhlíží velkýma očima, plnýma inteligence a lásky. A v nás probouzí něhu nad křehkým tvorečkem. Avšak pozor, pod jemným vzhledem se skrývá tělo, srdce a hlavně duše sportovce. V celé své kráse se nám představí zejména při aktivitě pro něj nejpřirozenější – běhu s větrem o závod. Jedním z nejzkušenějších, kdo se u nás věnuje dostihům a coursingu s italským chrtíkem, je Václav Holoch.

Čtěte dále
Publikováno: 15.10.2014 14:01:46
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Dostihy

Dva z našich reprezentantů - Marka Černého a Václava Ouška - na této prestižní akci jsme vám již představili v našem časopise č. 9 a nyní vám je výjimečně přinášíme i zde v plném znění. Stejně tak jako rozpis našich a první známé body našich reprezentantů.  Václav Ouška – obrana 94 bodů, Marek Černý – stopa 93 bodů, Karolína Kristová - obrana 84 bodů,  Aleš Kičmer - stopa 79 bodů.

Čtěte dále
Publikováno: 9.10.2014 11:04:08
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Dogfrisbee je v České republice poměrně mladým sportem, přesto však ve dnech 5.-7. září proběhl již 8. ročník mistrovství ČR v této disciplíně. Mistrovský závod je právem považován za vyvrcholení sezony a za svátek dogfrisbee u nás. Letos proběhlo mistrovství v Brně a jeho hlavní organizátoři Lucie Seďová a Martin Stoklasa se svými pomocníky zvládli svou úlohu na jedničku.

Čtěte dále
Publikováno: 8.10.2014 13:14:04
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Dogfrisbee

Přesně před 17 lety, dne 9. října 1997, bylo za podpory Ministerstva práce a sociálních věcí a Rotary klubu Praha - Staré Město dostavěno a slavnostně otevřeno Středisko výcviku vodicích psů pro nevidomé SONS ČR v Praze Jinonicích. Jedná se o nejstarší středisko tohoto druhu u nás, které je již od samého začátku svého působení plnohodnotným členem Mezinárodní federace vodicích psů (International Guide Dog Federation). Ta je garantem dodržování mezinárodních standardů ve výcviku vodicích psů a v péči o nevidomé klienty.

Čtěte dále
Publikováno: 7.10.2014 10:23:00
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie
<<<123>>>