Výcvik a sport

V nejobsáhlejší kategorii těchto stránek se vás budeme snažit seznámit s výcvikem a psími sporty. U psích sportů vás seznámíme s historií a jednotlivé sporty se vám budeme snažit co nejvíce přiblížit. Naleznete zde odkazy organizací, které jednotlivé sporty zaštiťují, pokusíme se vám přiblížit jak začít a co musíte splnit, abyste mohli v jednotlivých sportech závodit. Čeká vás dělení do jednotlivých kategorií a také seznámení se zadávanými tituly.

Věříme, že pro vás budou tyto informace přínosem!

<<<123>>>

Až dosud jsme se zabývali kousáním na místě, kde hnacím motorem pro psa byl lovecký pud. Jak víme z předchozích dílů seriálu, pes kouše buď z loveckého, nebo z obranného pudu. Pokud jsme naučili psa dobře kousat dříve uvedenými technikami, nastala vhodná chvíle se věnovat nácviku kousání z obranného pudu.

U některých cviků uvedených ve zkušebních řádech musí pes projevit aktivní obranné chování. Je to u cviků, kdy figurant zaujímá tzv. čelní pozici a útočí přímo na psa. Typické cviky, kde se od psa vyžaduje obranné chování, jsou zejména:

•    obrana psa při hlídání (IPO),
•    přepad při doprovodu (IPO + NZŘ),
•    útok na psa z pohybu – „kontrolák“ (IPO + NZŘ),
•    přepadení psovoda při výslechu nebo prohlídce (NZŘ),
•    odolnost psa (IPO + NZŘ).

Čtěte dále
Publikováno: 27.5.2015 9:12:59
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Agility klub při DDM Moravská Třebová pořádá v sobotu 12. září v Sušicích 3. ročník neoficiálních agility závodů.

Čtěte dále
Publikováno: 26.5.2015 10:47:49
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Zdá se vám boxer jako nevhodné plemeno pro frisbee? Má příliš krátký čumák na to, aby mohl chytat disky? Nebo vás napadá jiný důvod, proč by se tomuto sportu nemohl s nadšením svému plemeni vlastním věnovat? Žádný není!

Čtěte dále
Publikováno: 26.5.2015 10:13:43
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Dogfrisbee

Mistrovství světa stopařů FCI se konalo ve dnech 14.– 17. května v Dmitrově, což je městečko ležící severně od Moskvy, zhruba 60 km od o mezinárodního letiště Šeremeťjevo. Českou republiku reprezentovala Tatjana Burianová se svou fenkou německého ovčáka Hikary Venušina sopka a Irena Zemanová také s fenkou německého ovčáka, Bonny z Nedvězího dvora. Vedoucím týmu byl Jiří Lasík,  předseda výcvikové komise ČKS.

Čtěte dále
Publikováno: 22.5.2015 14:03:47
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

IPO Mistrovství světa dobrmanů proběhlo 15. – 17. května v Arlöv ve Švédsku. Z České republiky odjely hned dvě výpravy. Za tým Dobrman klubu České republiky Josef Okáník a Criss Royal Dux a Pavel Pluhař se psem Idar Gumby. Moravskoslezský dobrman klub vyslal hned 5 závodníků: Luděk Šilhavý a Harlequin Gumby (obhájci loňský titulu Mistra světa), Mgr. Daniela Cahová a Juliette Josephine Alary Aslar, Luďka Kadeřábková s fenou Grynia Black Sagita, Karolina Kočová se psem Russkaja Mechta Krutoi Kozak a konečně Roman Tkačuk s fenou Krystal Kassey Alary Aslar. Rozhodčí: Leif Harder (DK) – A, Tero Oravasaari (FI) – B a Willi Cohnen (D) – C.

Čtěte dále
Publikováno: 22.5.2015 14:01:00
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Mistrovství světa boxerů proběhlo o víkendu 9. – 10. května v Belgii v Luingne. V kategorii IPO1 bylo přihlášeno 13 závodníků, v kategorii IPO2 jeden závodník a v nejvyšší kategorii IPO3 pak 27 závodníků. A jak se dařilo našim, kteří nastoupili jen v nejvyšší kategorii?

Čtěte dále
Publikováno: 22.5.2015 13:58:21
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Tak a už je za námi. Druhý ročník Velkého závodu pro malá plemena o brněnskou jitrničku. V některých ohledech byl stejný, jako všechny ostatní závody. Někomu se dařilo, někomu ne. Něčí pes se rozhodl, se spolupracovat nebude, některému psu to pokazil psovod. Rozhodčí rozhodovali podle někoho spravedlivě, podle jiného přísně, někdo byl rád, že nějakou chybku třeba odpustili. Někdo si myslel, že měl dostat bodů víc, jiný byl rád, že mu to vyšlo aspoň tak. Tak už to na závodech chodí.

Čtěte dále
Publikováno: 15.5.2015 11:58:16
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

V novém dílu seriálu našeho časopisu, konkrétně v tom novém v č. 5, vám autorka návodného seriálu a úspěšná závodnice v dogdancingu Irena Ištvánková představí další dva cviky – poklonu a prosení. Pochopení a osvojení obou pozic psem je tak, jako u všech ostatních cviků, velmi individuální. Někteří psi je pochopí už během několika prvních tréninků, jiným to bude trvat o něco déle. Obě pózy ale rozhodně přidají vaší dogdancingové sestavě na atraktivitě a budete s nimi sklízet divácký úspěch.

Čtěte dále
Publikováno: 14.5.2015 11:09:24
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Tanec se psem

Ve dnech 7. až 10. května se v Písku uskutečnil světový šampionát belgických ovčáků Worldchampionship, který se koná ve čtyřech disciplínách: agility, poslušnost, mondioring a IPO. V disciplíně IPO vyhrál R. Gerlach se psem Ole vom Holzhäuset Flur, druhý skončil náš M. Plecháček a Antrax Ostraryka, a třetí opět náš P. Foltyn a Auzzy Ostraryka.

Čtěte dále
Publikováno: 11.5.2015 16:29:57
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Mondioring

Ve dnech 1. až 3. května se v Srbské Kamenici konalo XIV. Mistrovství republiky obranářů ČR SKS TART. MR se konalo jako soutěž jednotlivců v plném rozsahu zkoušky OPT3 s možností zapsání zkoušky při splnění podmínek ZŘ TART. Podmínkou účasti byl členství v SKS TART a splněná zkouška T2 nebo OPT2.

Čtěte dále
Publikováno: 11.5.2015 16:23:16
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ
<<<123>>>