Výcvik a sport

V nejobsáhlejší kategorii těchto stránek se vás budeme snažit seznámit s výcvikem a psími sporty. U psích sportů vás seznámíme s historií a jednotlivé sporty se vám budeme snažit co nejvíce přiblížit. Naleznete zde odkazy organizací, které jednotlivé sporty zaštiťují, pokusíme se vám přiblížit jak začít a co musíte splnit, abyste mohli v jednotlivých sportech závodit. Čeká vás dělení do jednotlivých kategorií a také seznámení se zadávanými tituly.

Věříme, že pro vás budou tyto informace přínosem!

<<<123>>>

ZKO Rakovník pořádá další ročník BULL POWER SHOW která se koná 6.-8. května v Rakovníku. Na soutěžící i diváky čekají atraktivní soutěže s plemeny typu bull, jako jsou stafordi, pittbulové, stafbulové, atd. a také jejich kříženci.

Čtěte dále
Publikováno: 28.4.2016 15:45:04
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Weight pulling

Když se řekne „jitrnička“, většina lidí si představí zabijačkový výrobek. Ale ti psovodi, kteří cvičí s malým plemenem, si vybaví závod, jehož dlouhý název „Velký závod pro malá plemena o brněnskou jitrničku“ se používá již jen na oficiálních dokumentech. Doufám, že si při tom také vybaví skvělou atmosféru závodu, ve kterém si závodníci navzájem fandí a obdivují své výkony. Že si vybaví závod, kam přijíždějí mistři, přestože v něm není otevřená mistrovská kategorie, jen proto, aby podpořili sportovní výcvik malých plemen a ukázali těm, kdo začínají, jak vypadají cviky ve vyšších kategoriích (a že i mistr tesař se někdy utne).

Čtěte dále
Publikováno: 27.4.2016 16:34:30
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Výběrový závod, který probíhal dle zkoušky IPO 3, se konal ve dnech 23. - 24. dubna na hřišti KK Ostrava Kunčice.
Závodu se zúčastnilo 17 psovodů, z čehož jeden byl diskvalifikován a jeden odstoupil z důvodu zranění psa. Ředitelem závodu byl pan Radoslav Parolek.
Rozhodčí: Lenka Chmurová (obrany), Miroslav Kašpar (poslušnost), Jan Strach (stopy), Ing. Miroslav Vávra - pomocný rozhodčí u poslušnosti
Figuranti: David Polzer, Jaroslav Josefík, náhradník Michal Řehoř
Foto: H. Vymazalová

Čtěte dále
Publikováno: 25.4.2016 17:19:02
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Na video se můžete podívat zde..

Čtěte dále
Publikováno: 22.4.2016 17:48:49
Kategorie: Výcvik a sport

Druhá výběrová soutěž na M ČR IPO se konala ve dnech 16. – 17. dubna v ZKO Třeboň.
Soutěž posuzovali Jiří Kolář (stopy), Jiří Vychodil (poslušnost) a Martin Pejša (obrany). Figurovali Milan Římek a Václav Kuncl, jako náhradník byl zvolen Jiří Mach.
Výběrové soutěže se celkem zúčastnilo 42 psovodů, ale limit zkoušky se podařilo splnit pouze 19 z nich. Vedoucím VS byl pan Ing. Jan Lacina.
Ilustrační foto

Čtěte dále
Publikováno: 18.4.2016 18:38:52
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Výběrová soutěž se konala v sobotu 16. dubna v ZKO Zbraslav. Vedoucím akce byl pan Václav Kaskoun. Závod posuzovaly Markéta Dvořáková a Miroslava Flamichová. Figurovali Daniel Paleček a Vladimír Opršál. Nemalou zásluhu mají i kladeči stop, kterými byli Karel Mošnička, Pavel Holec a Robert Fagoš.

Čtěte dále
Publikováno: 18.4.2016 13:46:52
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Výběrová soutěž se konala ve dnech 9. - 10. dubna v ZKO Rakovník. Posuzování soutěže přijali Vladimír Nedvěd (obrany), Jiří Čákora (stopy) a Bc. Stanislav Beníšek (poslušnost). Jako figuranti byli zvoleni Vojtěch Filip a Tomáš Louda, jako náhradník Vladimír Opršál. Celkem se zúčastnilo 27 psovodů, přičemž pořadí bylo zadáno 10. Vedoucím celé akce byl Dušan Korenko.
Ilustrační foto

Čtěte dále
Publikováno: 14.4.2016 13:23:33
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Již 15. ročník tohoto tradičního závodu se konal v sobotu 2. dubna na kynologickém cvičišti v Kralicích nad Oslavou. Celkem se zúčastnilo 15 psovodů a 16 psů. Mezi plemeny byli zastoupeni dobrmani, stafordšírský bulteriér, švýcarský bílý ovčák, belgický ovčák malinois a s největší účastí němečtí ovčáci. Závod posuzoval pan rozhodčí Jan Boleslav. Obrany figuroval Ivan Tomšík. Závod měl mnoho sponzorů, a tak se účastníci mohli těšit ze spousty krásných cen.

Čtěte dále
Publikováno: 13.4.2016 10:35:36
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

KK Jiříkov vás zve o vékendu 14.-15. května  na 4. ročník závodů agility v Mikulášovicích. Opět se řídíme heslem: "Jumpni 2x na jedničku, agility čistě dej, parkur zvládni za chviličku, nestyď se a vyhrávej!"

Čtěte dále
Publikováno: 11.4.2016 9:58:56
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Máte pocit, že váš trénink něco postrádá? Máte vizi, cíl a koncept, ale k dokonalosti vám přece jen něco chybí? Třeba předmět, který psovi napoví, kam skládat packy během překonání překážky, asistent, který psa na konci slalomu (ne)odmění, když trénujete samostatné dokončení, jasná zpráva vašemu psovi, že něco udělal tak, jak jste chtěli? Jak to jenom udělat, když jste na trénink sami… Přesně to je tématem článku od Elišky Panáčové, naší úspěšné závodnice v agility a trenérky, které připravila právě pro naše čtenáře. A samozřejmě nezapomněla ani na parkury pro vás!

Čtěte dále
Publikováno: 8.4.2016 9:32:43
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility
<<<123>>>