Výcvik a sport

V nejobsáhlejší kategorii těchto stránek se vás budeme snažit seznámit s výcvikem a psími sporty. U psích sportů vás seznámíme s historií a jednotlivé sporty se vám budeme snažit co nejvíce přiblížit. Naleznete zde odkazy organizací, které jednotlivé sporty zaštiťují, pokusíme se vám přiblížit jak začít a co musíte splnit, abyste mohli v jednotlivých sportech závodit. Čeká vás dělení do jednotlivých kategorií a také seznámení se zadávanými tituly.

Věříme, že pro vás budou tyto informace přínosem!

<<<123>>>

Druhý díl seriálu výběrových soutěží proběhl 19. a 20. dubna Krchlebech. Pořadatelem tentokrát byl Boxerklub ČR ÚP Staňkov. Tým pořadatelů pod vedením Antonína Karbana využil své zkušenosti a bezchybně připravil tuto soutěž. Harmonogram byl několikrát, ale nakonec byli všichni spokojeni.

Čtěte dále
Publikováno: 24.4.2014 16:06:06
Kategorie: Výcvik a sport

Již tuto sobotu pořádá KK BaF Brno v kynologickém areálu Zbraslav  velký závod pro malá plemena − O brněnskou jitrničku!

Čtěte dále
Publikováno: 24.4.2014 12:31:14
Kategorie: Výcvik a sport

Zkoušku IPO-VO - tato zkouška je v mezinárodním zkušebním řádu brána jako nejnižší stupeň. Pro pokračování ve skládání vyššího typu zkoušek, není na rozdíl od BH, povinná. Má celkem 300 bodů a je tedy poměrně jednoduchá nejen svým provedením, ale i možností bodů, které se dají ztratit. Pro připuštění k vyššímu stupni zkoušky musíte v každém oddíle zkoušky IPO – VO splnit minimální počet bodu 70, celkem tedy 210 bodů.

Foto: K. Hájková

Čtěte dále
Publikováno: 24.4.2014 9:49:35
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Časopis Pes přítel člověka a ZKO Otvice vás srdečně zvou na závod O pohár starosty obce, který se bude konat již příští sobotu na kynologickém cvičišti v Otvicích u Chomutova! Psovodi změří své síly hned ve čtyřech kategoriích – ZZO, ZM, ZVV1 a ZVV2.  Na přihlášení ještě stále není pozdě, první uzávěrka je tuto neděli 27. dubna a druhá až v den závodu!

Čtěte dále
Publikováno: 24.4.2014 9:33:20
Kategorie: Výcvik a sport

Za aprílového počasí proběhl 12. dubna v kynologickém areálu Volenice první závod, ze seriálu letošních výběrových soutěží, pořádaný ZKO Rožmitál pod Třemšínem.

Čtěte dále
Publikováno: 22.4.2014 11:15:56
Kategorie: Výcvik a sport

Mohou být dobrou věcí, ale drtivá většina lidí (bohužel, právě oněch provozovatelů a výcvikářů) neví, o čem mají být a jak v nich pracovat. A tak jsou dnes spíše místem prvních velkých průšvihů, se kterými psi a jejich majitelé již sami (neb školka skončila) mohou bojovat delší dobu či celý život psa.

Čtěte dále
Publikováno: 22.4.2014 10:53:51
Kategorie: Výcvik a sport

Ve Výcvikovém středisku policejního prezidia v Dobroticích na Kroměřížsku proběhl Krajský přebor psovodů Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje a II. ročník Mistrovství Moravy ve služební kynologii.

Čtěte dále
Publikováno: 16.4.2014 11:26:28
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Jste majitelem malého štěňátka a vaším přáním je najít v něm parťáka pro agility? Pokud to je váš první pejsek, pravděpodobně budete hledat výcvikáře ve svém okolí. Je tedy namístě si uvědomit, co byste měli od tohoto člověka očekávat. Nejen, že ovlivní celých deset až patnáct let vašeho společného života se psem, ale měl by vám být po celou dobu vzorem, autoritou a rádcem.

Čtěte dále
Publikováno: 9.4.2014 10:35:04
Kategorie: Výcvik a sport

Australský ovčák se těší v poslední době čím dál větší oblibě, možná je to i díky jeho všestrannosti. S ausíkem, jak se mu často přezdívá, se můžete vrhnout téměř na jakoukoliv sportovní aktivitu a stále je schopen věnovat se i tomu, k čemu byl vyšlechtěn. To nám ukazují i Jarmila Kvasnicová a její pes Berry Bohemia Checko, kteří mají našlápnuto na úspěšnou kariéru v pasení.

Čtěte dále
Publikováno: 9.4.2014 10:25:05
Kategorie: Výcvik a sport

Jezevčíci vždy patřili mezi oblíbená plemena, a i když se o nich tvrdí, že se jim v tvrdohlavosti občas nikdo nevyrovná, jsou skvělými společníky a zdatnými pomocníky myslivců. A jak se můžeme přesvědčit, i úspěšnými pracanty nejen na poli sportovní kynologie, ale i coursingu a v agility! Jak pracovat s jezevčíkem nám napoví paní Mgr. Blanka Kyselová, která společně se svou jezevčicí Ájou objevuje krásy světa sportovní kynologie.

Čtěte dále
Publikováno: 3.4.2014 10:53:32
Kategorie: Výcvik a sport
<<<123>>>